Anet2106 Anet2106 komentáře u knih

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Z téhle knihy mám rozporuplné pocity. Určitě se mi to dobře četlo a byla jsem vtažena do děje. Nicméně jsem se v několika místech pozastavovala nad velkými skoky v ději, kdy jsem vůbec nepochopila, jak k tomu doktor Cray vlastně přišel. Konec byl super rychlý a vůbec neměl nějakou kontinuitu. Předchozí díly se mi prostě zdály kvalitnější a lepší. Děsím se, jaký bude další díl...

28.05.2021 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Tahle kniha mě moc bavila. Úplně mě dostala do děje a snažila jsem se uhádnout kdo je vrah. Vraha jsem nakonec neuhádla správně. Taková to zápletka mě vůbec nenapadla. Bylo super, že kniha byla akorát dlouhá. Udržela si tím kvalitu od první do poslední stránky. Rozhodně doporučuji. Za mě nejlepší kniha od Lapeny. Četla jsem i ostatní, ale tahle se mi líbila nejvíce.

24.05.2021 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Bohužel musím konstatovat, že tahle kniha mě vůbec nebavila. Nemohla jsem se začíst. Přišlo mi to až příliš nerealistické a nelíbil se mi ani jazyk a styl autora. Dala jsem jí dvě šance, ale stejně mě nezaujala, takže nedočtenou odkládám.

22.05.2021 1 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Jedna z nejlepších sérií. Kniha vtáhne do děje. Moc se mi líbí styl, jakým je to napsané. Jsou zachyceny klíčové události, ale zároveň se děj příliš netáhne. Vše je podtrženo hrdiny, jejichž osudy se neustále protínají. Moc se těším na další díl.

22.05.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Tahle kniha nenadchne ani úplně nezklame. Poprvé jsem jí musela odložit, protože sem se nemohla začíst. Podruhé už jsem jí dočetla, ale super pocity z ní nemám. Autorka hodně přeskakuje v čase a je to takové nezajímavé vyprávění o ničem. I ty historické události jsou tam jen velmi kusově, jako vytržené z kontextu. Brzy si určitě ani nevzpomenu, o čem tahle kniha obecně byla.

23.04.2021 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tento díl mě velmi příjemně překvapil. Byla tam řada zvratů, které jsem vůbec nečekala. Každopádně si říkám, zda je potřeba další díl. Autor měl určitě možnost tuto sérii tímto dílem nějak ukončit. Snad to neovlivní kvalitu dalšího dílu.

16.04.2021 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Další super díl. Rychle se to četlo, i když až tak od druhé čtvrtiny. Nicméně už se mi zdá, jestli se to až moc neopakuje. Nejsem si jistá, kolik dalších dílů ještě bude dávat smysl a bude čtenáře celé série bavit.

04.04.2021 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Nádherný příběh o dvou rádoby bláznech. Moc se mi líbilo, jak kniha popsala život v tak zvláštní době. Doufám, že se mi někdy poštěstí a pojedeme se tam podívat.

31.03.2021 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tahle kniha mě úplně pohltila a musela jsem jí dočíst během pár dní. Musím říct, že se příběh Harryho Holea tak rozjel, že si začínám říkám, na jaké straně barikády vůbec stojí. Vzhledem k otevřenému konci tohoto dílu se musím co nejdřív vrhnout na další díl. Je to napínavé.

24.03.2021 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Tento díl mě velmi bavil. Byla jsem ráda že se změnilo téma. Zároveň se mi líbí částečně otevřený konec. Těším se na další díl, jak to bude pokračovat.

18.03.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Pohodové, odpočinkové čtení. Jednoduché příběhy dvou lidí, které ukazují jak odlišně lidé vnímají svět. Velmi pěkné jazykově a stylisticky napsáno.

08.03.2021 5 z 5

Doba jedová Doba jedová Anna Strunecká

Tato kniha mě moc nezaujala. Přečetla jsem ji tak do půlky. Vadilo mi, že je plná negativ. Co člověk nesmí, co ho zabijí. Po přečtení jsem měla pocit že vlastně nesmím nic jíst, když si chci žít zdravě, nesměla bych používat žádné uklízecí prostředky atd. Ale autoři již moc neříkají, co je teda dobré. Dle mého názoru je lepší lidem návod co a jak mají dělat a ne jim dávat seznam všech jedů, které jsou okolo a ty teda rozhodně ne.

08.03.2021 2 z 5

Kniha zajímavých postřehů. Postupně jsem celou knihu pročetla. Je to takový dobrý návod. Je fajn mít knihu po ruce a vyhledávat v tom, co nás zrovna aktuálně zajímá. Zkusila jsem i několik receptů, které tam autorka uvedla. Moc nám chutnaly.

08.03.2021 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Kniha nebyla úplně špatná, ale přišla mi horší než předchozí díly. Třeba je to tím, že už jsem načetla knih od Nesba hodně, ale vraha jsem uhodla tak v polovině knihy. Jen motiv mě opravdu nenapadl, takže i tak jsem byla na konci překvapená. Docela jsem zvědavá, jak bude pokračovat života Harryho v dalších dílech.

05.03.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po velkém nadšení z prvního dílu ani druhý díl nezklamal. Opět se to četlo jedním dechem. Moc pěkně jazykově a stylisticky napsané. Moc jsem si oblíbila všechny hlavní hrdiny a jejich životní příběhy, které jsou v lecčems odlišné. Trochu jsem se bála, že problematika druhé světové války bude příliš podrobně popsána, protože jsem na toto téma četla již nespočet knih, asi by mě to znova nebavilo. Nicméně musím říct, že se tam toto téma objevilo střídmě. Už se nemohu dočkat na třetí díl.

19.02.2021 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Další povedená kniha tohoto autora. Líbilo se mi, že tento díl byl převážně o pátrání, již méně o osobních problémech hlavního hrdiny. Postava vraha mi od začátku nebyla sympatická. Pozadí a motiv mně ale skutečně překvapil. Rozhodně se těším na další díl.

05.02.2021 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Tahle kniha mě absolutně nadchla a pohltila. Líbil se mi příběh, historické pozadí i skvělý jazyk, kterým je kniha napsaná. Na to, že je to první kniha autorky, byla jsem velmi mile překvapena a rozhodně si musím přečíst i druhý díl.

27.01.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Musím říct, že tato kniha mě překvapila v několika bodech. Bylo to napínavé, zajímavé rozuzlení. Motiv alkoholismu se už skutečně hodně opakuje, ale to k tomu asi patří. Rozhodně doporučuji přečíst!

19.01.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Hodně zajímavé téma. Moc mě to bavilo. Jen mi tam trochu vadily určitě nadpřirozené prvky. Určitě ale nejsem zklamaná. Všechny knihy tohoto autora jsou super.

02.01.2021 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Tento díl mi přišel slabší než předchozí, proto jsem se nemohla začíst a trvalo mi dlouho než jsem to dočetla. Jsem ráda, že se v tomto díle alespoň odhalila jedna postava, která mi neskutečně vadila.

23.12.2020 3 z 5