Anet2106 Anet2106 komentáře u knih

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Tenhle díl byl slabší než předchozí. Moc se mi nelíbilo, že tam byly dohromady dva nesouvisející případy. Mám radši když je tam jen jeden a autor se více soustředí na jeho vyšetřování.

22.11.2020 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Nejprve jsem si myslela, že se mi kniha nebude líbit, protože nejsem příliš velký fanoušek válečné tématiky. Každopádně kniha mě chytla, kdo je vrah jsem vůbec nečekala. Část příběhu ale není uzavřena, tam doufám, že se uzavře v dalších dílech.

08.11.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha mě příjemně překvapila. Líbilo se mi jak je napsané, motiv i zajímavé rozuzlení.

03.11.2020 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Kepler opět nezklamal. Napínavý příběh s nečekaným koncem. V tomhle díle se tolik neřešil osobní stav Joony, ale spíše šlo o případ. Rozhodně stojí za přečtení.

31.10.2020 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Za mě průměrná kniha, ničím nenadchla. Autorka se příliš neodlišila např. od knihy Za zavřenými dveřmi, ničím novým touto knihou nepřispěla, spíš více méně okopírovala. Za mě bylo lepší Za zavřenými dveřmi (Paris). Další knihy od Fisher vynechám.

28.10.2020 2 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem letos četla. Moc se mi líbilo, jak autor dokázal skloubit klíčové události první třetiny 20. století s osudy obyčejných hrdinů, chudých i bohatých, z různých koutů světa, jejichž osudy se nějakým zvláštním způsobem pojí právě těmito událostmi.
Kniha rozhodně stojí za přečtení a časem si přečtu druhý díl.

16.10.2020 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Kniha ani nenadchla ani neurazila. Průměrný thriller. Vraha jsem uhodla relativně brzy, děj mi přišel občas zdlouhavý.

21.09.2020 3 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Super kniha popisující reálné mezilidské vztahy a poměry v malých městech. Pěkné zakončení prvního dílu.

10.09.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Bohužel kniha mě nenadchla. Obyčejný příběh, postavy vůbec neměly žádný charakter ani dějovou linku. Motiv velmi povrchní a asi i málo uvěřitelný. Četla jsem mnohem lepší knihy tohoto typu.

27.08.2020 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Výborná knížka, stejně jako ostatní od tohoto autora. Skvělý příběh, skvěle napsaný. Rozhodně stojí za přečtení.

20.08.2020 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Povedená kniha, i když téma mi oproti předešlým dílům nepřipadalo až tak jedinečné a překvapivé. Sledovat příběhy detektivů je ale zajímavé a takhle série je moc fajn!

13.08.2020 4 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

Poslední tečka za touto povedenou sérií. Jsem ráda, že poslední větší dějová linie dostala prostor v tomto díle. Zároveň moc oceňuji ne úplně dotažený konec. Takhle si ho každý může domyslet sám. Rozhodně doporučuji celou sérii!

07.08.2020 5 z 5

Všechno, co jsme opustili Všechno, co jsme opustili Kerry Lonsdale

Nádherný, čtivý, neobyčejný příběh. Jsem ráda, že mé otázky po přečtení prvního dílu byly zodpovězeny. Přesto kniha nechala ne zcela ukončený příběh, aby si čtenář mohl poslední tečku domyslet podle své fantazie a preference. Rozhodně mohu vřele doporučit jako odpočinkové, letní čtení.

30.07.2020 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Kniha mě zaujala hned od začátku a nepustila až do překvapivého konce. Hledala jsem odlehčenější čtení na léto, a musím říct, že jsem našla. První díl mě rozhodně dostal a plánuji přečíst i další díly.

27.07.2020 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tento díl mi přišel jako jeden z nejlepších z celé série. Velmi dobře se to četlo, mělo to spád a zvraty. Konec smutný.

23.07.2020 4 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Kniha ani nenadchla, ani nezklamala. Rychle se četla. Motiv se zase trochu lišil od předchozích knih. Závěr překvapivý.

16.07.2020 3 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Knihu jsem přečetla, ale v ničem mi nepřišla výjimečná. Od předchozích dílů série mi nepřišla moc jiná.

05.07.2020 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Kniha se dobře četla, ale stejně jako u minulých dílů mi docela vadil uspěchaný konec. Není tam vysvětleno, jak detektivka vlastně na vraha přišla, jen náhlé vnitřní procitnutí bez vysvětlení souvislosti.

16.06.2020 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Napínavý děj a super konec. Líbí se mi jak se každou knihou otevírá i příběh samotné detektivky, který je sám o sobě jedinečný. K tomu zajímavá zápletka a nečekaný motiv/vrah.

26.05.2020 4 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Super kniha, akorát opět uspěchaný konec.

14.05.2020 3 z 5