Anet2106 Anet2106 komentáře u knih

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Kniha se dobře četla. Ke konci už jsem tušila, že bude něco jinak než jak se zdá, ale i tak mě to překvapilo. 3 hvězdy dávám, protože téma není nové, už jsem něco podobného jednou četla. Za chvíli si už ani nevzpomenu, že jsem tuto knihu četla. Nenadchne a neurazí.

23.08.2022 3 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Za touto knihou je vidět obrovské množství práce. Je otevřeno téma, o kterém se příliš neví a nemluví. Mně se líbilo, jak to bylo doplněno historickými dokumenty, dodává to celému příběhu na autentičnosti. Naopak mi přišlo zbytečné souběžně vyprávět dvě linie příběhu. Linie se sice setkaly, ale i tak si myslím, že by bylo lepší soustředit se pouze na řeholnice.

19.08.2022 4 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Tahle knížka mě chytla a bavila od začátku. Zajímavé téma. Postavu Davida Rakera mám ráda od prvního dílu. Líbila se mi i postava Jo a její postupná evoluce. Těším se na další díl!

16.08.2022 4 z 5

X způsobů smrti X způsobů smrti Stefan Ahnhem

(SPOILER) Za mě asi nejslabší díl této série. Sice téma s nahodilými vraždami bylo zajímavé, ale už se mi zdálo absurdní, kolikrát vrah uprchl. Nejvíce mě každopádně zklamal konec - žádná velké finále. Až jsem si říkala "To je jako všechno?".
Každopádně mě potěšilo, že konečně chytili černou ovci z vlastních řad, tenhle charakter mi v celé sérii dost vadil.

13.08.2022 2 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Kniha se mi líbila. Dobře se to četlo a bylo to napínavé. Po každé kapitole jsem měnila názor na to, kdo je vrah. Nakonec se ukázalo, že to byla postava, kterou jsem ani jednou nehádala. Jako fanouška spravedlivých konců a mlýnů, které melou pomalu ale jistě, mě trochu zklamal závěr. Jinak ale úplně v pohodě oddychová kniha na léto

21.07.2022 4 z 5

Tato kniha rozhodně nepatří k jednoduché beletrii. I kvůli většímu rozsahu a náročnosti jsem jí četla na fáze. Asi i díky tomu jsem si ji více užila a byla jsem schopná lépe zpracovat, co tím chtěl autor říci. Při četbě je potřeba se zamýšlet a uvažovat, co se skrývá v pozadí.
Dílo má určitě významný důsledek z pohledu realistického popisu stinných stránek japonských dějin, o kterých jsem dosud nevěděla.

07.07.2022 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Dle mého názoru nejslabší díl. Očekávala jsem velké finále, velký boj Rowana a Citry a ještě velkolepější prohru Goddarda. Bohužel se nic takového nedostavilo, což je škoda vzhledem k tomu že Goddard si to rozhodně zasloužil. Zklamalo mě i to, že jsem nedostala odpověď na všechny otázky, co se v této sérii otevřely. Když už se člověk pročte až k tomuto dílu, určitě stojí za to si ho přečíst, ale zázraky rozhodně nečekat.

26.06.2022 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Další strhující díl této série. Děj postupně gradoval až do velkého finále, které mi doslova vyrazilo dech. Vůbec jsem nečekala, jak to vlastně celé dopadne. Jediné, co mi trošku vadí, že jsou pořád nějaké otázky, na které neznám odpověď...doufám, že to bude vysvětleno v dalším díle, který si rozhodně nenechám ujít.

14.06.2022 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

K této knize jsem byla zpočátku skeptická, nemyslela jsem si, že je to můj šálek kávy. Nicméně kniha mě velmi mile překvapila. Téma mě velmi zaujalo, hrozně lehce jsem se do toho začetla a velmi rychle jsem přečetla celou knihu. Bylo super zamyslet se nad paralely s dnešním světem. Rozhodně doporučuji a budu číst i další knihy této série.

30.05.2022 5 z 5

Náš manžel Náš manžel Jo Jakeman

Neurazí, ani nenadchne. Takový průměr, když člověk nechce u knihy moc přemýšlet a neočekává velký zážitek.

17.05.2022 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Další úžasná kniha tohoto autora. I když se zdá, že se v ní toho moc neděje, je to ve skutečnosti právě naopak. Postupně jsem si Britt-Marii oblíbila a vžila se do jejího světa. Moc mě to bavilo a byla jsem ráda, že si Britt-Marie konečně splnila svůj sen!

02.05.2022 4 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

(SPOILER) Z této knihy jsem byla příjemně překvapená. Nečekala jsem nic velkého, spíše odpočinkovou knihu do předvánočního shonu. Již od začátku jsem se skvěle začetla a bavilo mě to. Často jsem se až pousmála a zamyslela třeba nad tím, že tato rodina sice řeší často malicherné problémy, hádají se ale přesto drží po sobě za každých okolností. A jsou daleko šťastnější než bohatší (co do peněz) rodina. Myslím, že tuto knihu si budu pamatovat i po čase, což se moc často nestává. Rozhodně uvnitř mě něco nechala.

03.12.2021 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherný a zajímavý příběh zdánlivě obyčejných lidí. Líbilo se mi nahlédnout do jiné kultury, Moc pěkně se mi to četlo, kniha rozhodně umí vtáhnout do děje. Četla jsem i A hory odpověděly....ani jedna kniha mě rozhodně nezklamala a doporučila bych jí ostatním.

20.11.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Sice jsem přečetla, ale ničím zvláštním mě nezaujala, ničím se neliší od předchozích dílů. Na knihu si po krátkém čase ani nevzpomenu.

01.11.2021 3 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tento díl se mi zdál nejslabší. Nevím, jestli je to tím, že jsem neměla zrovna čtecí období, nebo knihou, ale nemohla jsem se moc začíst. Zápletka byla zajímavá, ale rozuzlení mě hodně zklamalo.

30.09.2021 3 z 5

Panský dům a jeho dědictví Panský dům a jeho dědictví Anne Jacobs

Odpočinková kniha. Občas mi přišla dost nudná a zbytečně roztáhnutá do kapitol, kdy se nic moc neposunulo. Dočetla jsem jen protože nemám ráda nedokončené věci.

07.09.2021 3 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Druhý díl série jsem četla hned po tom prvním jako odpočinkové letní čtení. V tomto smyslu kniha účel splnila. Líbilo se mi, že ukázala světovou válku z pohledu německého obyvatelstva. Nicméně obecně z ní mám horší pocit než z prvního dílu, který se mi líbil více. Třetí díl si ještě přečtu, protože mě zajímají osudy hrdinů, nicméně nemám velká očekávání.

16.08.2021 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

(SPOILER) Odpočinkové letní čtení. Nicméně se mi moc nelíbilo, že hlavní postavy se do sebe tak moc zamilují, a to se akorát párkrát uvidí? To mi přišlo divné. Jinak se to četlo pěkně. Jako odpočinková četba k moři, proč ne.

01.08.2021 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Přišlo mi to jako průměrná kniha s průměrným příběhem. Moc mi nesedl styl psaní. Nejvíce se mi asi líbil závěr, který byl vlastně celým poselstvím knihy, tj. že každé maličké rozhodnutí, které uděláme nás může v budoucnu docela významně ovlivnit. Což je určitě pravda a je super se nad tím občas zamyslet :)

16.07.2021 3 z 5

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Skvělé dokončení parádní série. Závěr se mi zdál tedy docela uspěchaný ale celkově se mi celá série moc dobře četla. Je skvěle napsaná. Rozhodně doporučuji.

12.07.2021 5 z 5