X způsobů smrti

Thriller švédského bestselleristy Stefana Ahnhema dohrává napínavou partii titulu Motiv X. Za každou vraždou se skrývá motiv. V jistých případech je to však bohužel pouhá iluze. Je noc a z přístavu u Helsingborgu vyplouvá nafukovací člun s jediným pasažérem. Na zádech má připevněný meč. Jeho úkol určila hrací kostka: Někdo musí zemřít. Jen ještě neví kdo. Místní policie se zatím snaží vyšetřit několik zdánlivě nesouvisejících případů vražd. Když se zdá, že už se jim to konečně podařilo, najde se další oběť a detektivové včetně Fabiana Riska si musí přiznat: Nic z toho, co víme, není pravda. A pokusit se společně s dánskými kolegy chytit někoho, kdo nepotřebuje mít motiv zabít – zato zná nepřeberně způsobů, jak to udělat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/432180/big_x-zpusobu-smrti-LCE-432180.jpg 4.4398

Fabian Risk 5.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Kalibr

X sätt att dö, 2019

Kniha X způsobů smrti

Gleam
22.12.2021

Nemůžu si pomoci, ale ještě pořád mě tento autor baví. Předchozí díl takové malé zvolnění k dalšímu rozjezdu v zatím posledním díle série. Spousta čtenářů zde kritizuje useknuté konce, ale mě to docela baví. Předpokládala bych další sérii s jistou dánskou ex policistkou v hlavní roli, no necháme se překvapit, autorova díla si pohlídám a doporučuji.

shelma
30.10.2021

Knihu považuji za nedotaženou a z konce příběhu jsem zklamaný. Za přečtení to stálo, ale přesto...

kokosek
03.10.2021

Obě knihy bych klidně hodnotil i o jednu hvězdu víc, ale tady musím ubrat, za spoustu nedodělků, za nevyjasněné věci, za příliš velkou snahu o to vykreslit záporáky moc černě, a dobráky bíle. A celkově to na mě působí jako když autor honil moc zajíců a oni s emu rozutekly. Každopádně bude určitě ještě dost dalších příběhů a my se můžeme těšit na další a další mrtvé.

janina66
02.09.2021

Tato kniha u mě jednoznačně vede, než předešlé. Ani se zde tolik neřešila rodina Fabiana. Jeden vrah usvědčen a hlavní polapen. Těším se na Dunju, až si podá toho slizouna. Opět jsem poslouchala audio.

martina2540
10.08.2021

Knížka byla čtivá, ale předchozí díl byl pro mě víc napínavý. Děj mi přišel dost překombinovaný a neuvěřitelný.

Sejna1955
21.07.2021

Moc překombinované a opět zaběhnutá šablona posledních cca 3. knih, pachatel je policajt, nebo někdo, kdo se motá okolo případů. Už je to všechno na jedno brdo. Nejsem puritán, ale blábolů okolo sexu, je příliš.

berila
13.06.2021

Po dočtení předchozího dílu jsem se musela chtěnechtě vrhnout na další díl, abych nezapomněla, o čem byl předchozí díl. Opět dobře napsané, ale konci až nechutná "jatka" a opět musím čekat na další pokračování - tato linie mě mimochodem moc zajímá.

Lokina
03.06.2021

Po velmi dlouhé době se mi do ruky dostalo pokračování Fabiana Riska. Moc oceňuji shrnutí předešlých dílů na začátku knihy, protože jsem něco málo zapomněla. Takže jsem se do čtení vrhala o trochu osvícenější.
Ke stylu autora nemám co bych vytkla, kniha je čtivá a chytlavá. Když už je tam nějaká akce, tak je trochu přehnaná. I samotná linka s dopadením vraha, jak píší předešlí čtenáři, i mně připadá překombinovaná a složitá. Konec je uspěchaný, je tam nabaleno na sebe tolik věcí, které potřebují dořešit a krátkým a stručným epilogem se mi zkrátka nedostalo odpovědí.
Kvůli Dunje si přečtu další díl, protože je načase, aby toho odporného Sleiznera poslala do horoucích pekel.