Lovec draků

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/3256/lovec-draku-3256.jpg 4.61785
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Rozmluvy
Orig. název

The Kite Runner, 2003

více informací...


Nahrávám...

Komentáře (335)

Kniha Lovec draků

Přidat komentář
petra3597
18. března

Další autorův skvělý počin. Nevím, zda na mne působila "surověji" ,než A hory odpověděly, nebo jen ji mám v živější paměti. Každopádně opět se jedná o příběh z větší části prožitý v Afghánistánu a i část, prožitá již tisíce mil daleko je stále pod vlivem "domoviny". Je zde vykreslena nejen surovost, ale také lidské hodnoty místních lidí. Krásné a vystizne charakteristiky,které ať čtenář chce či nikoli, vtáhnou ho do děje natolik, že člověk až dostává pocit znamosti, blízkosti k jednotlivým postavám. Autorovy knihy jsou sice situovaný do stejného prostředí, opět to pro cyniky zavání trochu obhajobou "svých lidí" nebo možná "omluvou kolaboranta", ale při čtení by měl člověk vnímat jen dej, postavy a snad pocity,které mu knížka přináší a nepoddávat se onomu cynickemu hodnocení ...

loskarlos
23. února

Vynikající příběh, styl psaní trochu rozvláčný

š.m.i.k
29. ledna

Hodně silný příběh o tom, že nic není jen černé nebo bílé, příběh co nás donutí sáhnout si do vlastního svědomí, nutí k zamyšlení, pro mě je také o odpuštění i naději. Prožívala jsem se slzami v očích...

Sidonka3
16. ledna

Román se mi četl nesmírně dobře, nemohla jsem se od něho odtrhnout. Bohužel, po pár letech už nevím, o čem že to bylo, akorát že se příběh odehrává v Afghánistánu, a to je zatraceně málo. Z mého pohledu je to vždy znamením, že kniha mě emočně příliš nezasáhla. Během čtení sice na chvilku ano, ale za pár let je kouzlo pryč a v hlavě nezůstane dokonce ani jedna jediná vzpomínka, ani na děj, nějakou postavu, jazyk, způsob vyprávění... prostě nic.
Nesouhlasím s anotací, že příběh je psán bez sentimentu, i když cit je zde ukrytý a nevnucuje se čtenáři na první pohled a prvoplánově. Čtivá kniha z exotičtějšího prostředí, která v mém případě zmizela v propadlišti zapomnění.

juliesze
16. ledna

Tuhle knížku mi poradil přítel, že patří mězi jedny z nejlépe hodnocených knih ve světě. Škoda, že jsem ji nepotkala dřív. To bylo skvělé. Nejvíc se mi líbil citát "V Afghánistánu je mnoho dětí, ale málo dětství". Ta knížka byla v celkovém pohledu strašně smutná. Všechny postavy si přošly strašnými strastmi. Ústředním motivem je vlastně samo odpouštění a to, že nikdy není pozdě napravit svoje chyby. Určitě patří mezi ty, ke kterým se hrozně ráda vrátím.

maja2712
12. ledna

Autor me prijemne překvapil. Tento příběh je silný a velmi současný a stále neřešitelný. Čtenáři jsou zavedeni do času míru, dětských her a běžných starosti dospělých žijících v Afghánistánu, země s odlišnou kulturou i náboženstvím. V době války pocítí čtenář hluboký kontrast mezi životem v Americe a válkou zmitanem Afghánistánu očima spisovatele, který při své tvorbě neskrýval své nejtajnejsi city.

kubula_booky
12. ledna

Namátkou jsem očima přeletěl několik stran komentářů a nabyl jsem dojmu, že vše, co se ke knize říct dalo, už řekli všichni ti hodnotící přede mnou a nemá proto smysl, abych tu zdlouhavě opakoval stokrát řečené. Za mě to byl naprosto strhující příběh, během kterého jsem si dosyta užil snad celou škálu lidských emocí: radost, slast, strach, smutek, deprese, napětí, láska, pláč, vztek hraničící s nasraností... jen toho smíchu tam bylo pomálu :-(
Ke knize jsem přistupoval dost skepticky, protože nejsem zrovna nadšenec do zemí Blízkého a Středního východu - čekal jsem jasně proislámskou propagandu, ale místo toho jsem dostal příběh plný neobyčejných osudů obyčejných lidí; příběh, jehož mnohé dějové linky by se klidně tak mohly odehrát v Afghánistánu, jako i v České republice nebo kdekoliv jinde ve světě. Pro mě to byl především příběh o životních hodnotách, o vině, pokání a odpuštění, o nutnosti bojovat až do konce a snažit se být alespoň natolik dobrým člověkem, abych se vždy mohl podívat sám sobě do očí. Hodně se mi líbila dějová linka věnovaná Sorajje a její minulosti, na moje city ale asi nejvíc zapůsobila závěrečná scénka se Sohrábem - to byl fakt silný moment, kdy jsem cítil štěstí za všechny postavy, bez kterých by tento happyend nebyl možný.
Skutečně peckovní knížka a v budoucnu určitě zkusím i další z autorových děl.

Ramiel
12. ledna

Na mě to bylo až příliš patetické. Nějak se mi nedařilo do knihy začíst. Několikrát jsem ji odložil. (Bohužel pro mě patřím k těm, co už jednou rozečtenou knihu musí dočíst.)

1 ...