Lovec draků

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3256/big_lovec-draku-2rT-3256.jpg 4.62089

Vydáno: , Rozmluvy

The Kite Runner, 2003

Kniha Lovec draků

Manifest blech

To bylo neskutečné, šíleně emotivní, smutné, tak silné přátelství a přitom úplně jiná mentalita než evropská.

Aquagirl

Po tisíce planoucích sluncí jsem chtěla zkusit i něco dalšího od Hosseiniho. A nejsem ani tentokrát zklamaná. Zase nálož emocí a smutku, Afganistán a popis věcí ze kterých jde až strach... Moc hezké, i když smutné, čtení.

DeepSea21

Silný příběh. Nic v něm nechybí.
Zajímavé postavy s propletenými a nečekanými osudy.

manasx

Úžasný tip ve čtenářské skupině na FCB. Nikdy bych ji sama v knihovně nepopadla a to by byla příšerná chyba.
Úžasná kniha, strhujícî, překvapivá, poučná, moudrá, smutná a velmi k zamyšlení. Spoustu věcí díky ní vidím jinak.

Ence

Zápletka stojí a padá s Afghánistánem. Jakmile se děj přesune jinam, začne strádat kromě Afghánců i kniha. Navíc je na můj vkus důraz až příliš kladen na příběh (zejména v druhé půlce knihy). Chybí mi vysvětlení duševních pochodů a motivace hlavních protagonistů, poměrů v Afghánistánu, nebo třeba základních historických reálií.

S myšlenkami hlavního hrdiny se čtenář seznamuje pouze do doby, než se stane ona "významná událost". Poté se myšlenkový svět hrdiny přestává vyvíjet a nepřirozeně ustrne. Následuje strohý popis ve stylu "hrdina šel tam a tam, viděl tohle a tohle, mluvil s tím a tím...", a náhlý, poněkud tuctový, přerod z egocentrického hajzlíka na utrápeného starostlivého mučedníka, což je pro mě po nadějném rozjezdu celkem zklamání.

pepap

Khaled Hosseini je talentovaný a zdatný vypravěč, uloví si vaši pozornost ... jako draka :)
Prvně jsem viděl filmové zpracování, ale jsem moc rád, že jsem se dostal i ke knize (kniha je lepší!). Jeho román "A hory odpověděly" se misce líbil víc, ale pořád mě tohle afghánské drama dostalo.
O tom, jak si neseme naše rozhodnutí z dětství po celý život. A můžeme se s nimi stejně tak dlouho vyrovnávat. Závěr je na mne až moc dramatický. Přesto si mě dílo získalo.

LéňaM

Nádherný příběh, nejen o přátelství, zradě a odpuštění.
Myslím že kniha ve mě dlouho zůstane

tataboi

Knihu jsem si půjčil asi před 10 lety, v domnění že jde o fantasy. Byl jsem překvapený, tento žánr zrovna nevyhledávám, ale dal jsem autorovi šanci (tzn. prvních asi třicet stránek). Kniha je skvělá, o zemi o které jsem věděl pouze že se tam neustále válčí a nic tam neplatí napořád. Pro posluchače doporučuji audioknihu, kterou fantasticky načetl Stanislav Šárský. Hezký poslech...