Panský dům a jeho dcery

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356360/pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4403

Panský dům 2.

Vydáno, Knižní klub

Die Töchter der Tuchvilla, 2015

Kniha Panský dům a jeho dcery

Martina1725

Opět místa, kdy jsem se musela nutit do čtení, jindy docela zajímavé. Ale první díl se mi líbil víc

makul

Z této knihy mám smíšené pocity. Ze začátku jsem jí moc velké naděje nedávala. Ale po několika událostech jsem se do knihy začetla a bavila mě víc než 1. díl. Postavy mi přišly sympatičtější, jen Kitty mě občas štvala svojí naivitou, vystupováním a předváděním se, ale jinak jsem jí měla svým způsobem taky ráda.

hanap

Po přečtení prvního dilu jsem se rozhodla přečíst celou sérii Panský dům a sledovat osudy obyvatel domu v nelehkých časech světové války a po ní. Tak jako se svět proměňuje nyní, změny nastaly i tehdy a moc o tom nevim.
Přesto že tato trilogie je románem pro spíš pro ženy je to milé čtení.

lenka7348

Musím říct, že se mi tento díl líbil víc než první. Nečetl se úplně lehce, ale chtěla jsem vědět, jak to bude dál. Když už jsem se prokousala dvěma díly, tak se pustím i do toho třetího.

cibulka 8

Mnohem lepší než první díl. Zaujala mě především postava Elisabeth. Zatímco v prvním díle to byla závistivá intrikářka, v druhém se z ní stala sebevědomá a obětavá žena. Celkově mi tu byly postavy bližší a uvěřitelnější.

m_martina

I toto pokračování se mi moc líbilo. Autorka píše výborně a já jsem spokojená.

zdenaR

Druhý díl je určitě lepší, trochu se odklonil od červené knihovny.
Příběh se rozvinul i o další osoby, což si myslím, že knize prospělo.
Určitě si přečtu i poslední díl, jsem zvědavá, kam se osudy postav budou ubírat.

hamm

Libi se mě ta série.