Panský dům a jeho dcery

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356360/big_pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4601

Panský dům 2.

Vydáno: , Knižní klub

Die Töchter der Tuchvilla, 2015

Kniha Panský dům a jeho dcery

KáťaM.
13. listopadu

Zbožňuji historické ságy, první díl jsem poslouchala jako audio, přišel mi dost nudný, nedokázala jsem si oblíbit víc žádnou z postav, knížce hodně dodával hlas Pavla Soukupa, který knihu dokázal neuvěřitelně pozvednout. Dlouho jsem čekala, jestli vyjdou audio i další díly, nakonec jsem tedy sáhla po papírové, musím říct, že Pavel Soukup mi jako interpret moc chyběl, druhý díl mi ale přišel lepší než první, ty postavy jako takové mě samostatně moc nezaujaly, ale příběh celý jo a myslím, že dříve nebo později sáhnu i po dalším dílu, je to milá oddechovka.

Fzuzik

Musím přiznat, že jsem byla milé překvapena. První díl pro mě byl velké utrpení, ale druhý byl podstatně lepší. Sice mě stále některé věci "zvedly že židle, " ale děj byl mnohem zajímavější. :)

Lovana

Pokračování série o rodině (a nejen rodině) Melzerových mě bavilo, ráda jsem se opět setkala s postavami, které již známe z prvního dílu.
Ve druhém díle se dostáváme do období první světové války, v podstatě máme možnost nahlédnout nejen do života lidí, kteří zůstali doma, ale zlehka i do života vojáků, ale opravdu jen zlehka, za což jsem byla ráda.
Přesto, že se tento díl odehrával v období první světové války, tak to pro mě byla odpočinková literatura a ráda si přečtu i další díly série, abych věděla, jak to s mými více či méně oblíbenými postavami bude dál.

Hodnocení 3,75*/5*

Kory98

Osudy rodiny Melzerových se posouvají dál. Zasahuje do nich 1. světová válka a spousta věcí se úplně změní. Marie je nucena po manželově odchodu na frontu pomáhat s vedením podniku textilní továrny a ač má dobré nápady a odvážného ducha zjišťuje, že prosadit se ve světě mužů je velmi těžké. Opět moc hezky napsáno, v takovémto podání se i o válce čte o trochu "příjemněji". Určitě se pustím i do dalších dílů.

Aleen

Myslím si, že kdybych mohla poslouchat i tuto knihu na CD, bylo by to lepší. Takhle nemohu dát plný počet hvězd. První světová válka. Byla také šílená, jak už to u válek bývá. Proto mě překvapilo, že ve mně líčení strastí nevzbudilo takové emoce, jak bych čekala. Když porovnám s první knihou této série: Marie je větší sympaťanda, Kitty se chová jako kráva a Elizabeth je menší svině. Přišlo mi, že autorce dalo hodně práce zachovat charaktery postav... nebo si to špatně pamatuji z první knihy, kdo ví. Je to můj pocit ze čtení - více plynutí po proudu, méně emocí. Zajímavé ovšem bylo sledovat jak nátura nutí lidi jednat pořád dokola stejně a způsobovat stále stejné problémy. Zatím nemám potřebu znát další dějství, třeba časem.

Jana-Marie

Krásná a pohodová kniha. Oceňuji, že jsem se dozvěděla něco z poválečné doby, přitom bylo příjemné čtení. Určitě se pustí i do dalšího dílu.

katallinka

Krásně napsaná rodinná sága, velmi zajímavě vykreslující dění v Německu během první světové války.

knihovniceS

Panský dům a jeho dcery
Druhý díl rodinné ságy je za mnou. To bylo hodně smutné čtení. Děj se odehrává za války od r. 2016 a krátce po válce do r. 1920. Normálně válečnou literaturu nevyhledávám, ale v rámci čtyřdílné série jsem tento díl přečetla, aniž bych řádek vynechala. Utrpení v bojích, ztráty na životech, utrpení rodiny , panský dům se přeměnil na lazaret. Po válce se hodně změnilo ... Opět čtivý díl.
Mám ještě 2 díly před sebou, ale dám si pauzu a přečtu si knihu od Hájíčka, pak se vrátím ke třetí části Panského domu.