Panský dům a jeho dcery

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Marie a Paul Melzerovi si užívají rodinného života, ale jejich štěstí netrvá dlouho. Vypukla první světová válka a muži narukují na frontu. Paul jako dědic průmyslnické rodiny je zpočátku zproštěn vojenské povinnosti, neboť je potřebný doma jako odborník v továrně. Jenže i on posléze dostane povolávací rozkaz – a právě v den, kdy Marie rodí jejich dvojčata. Marie se však nezalekne žádné překážky. Brzy pochopí, že je na tom melzerovská textilka špatně, a pustí se do boje za zachování rodinného dědictví. Její pomoc potřebují i obě švagrové Kitty a Elisabeth. Později ale dostane zlou zprávu, že Paul padl do zajetí. A záhy nato se objeví jeho přítel, elegantní Ernst von Klippstein, který čím dál víc vyhledává její blízkost......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356360/pansky-dum-a-jeho-dcery-Mwt-356360.png 4.1264
Série:

Panský dům (2.)

Žánr:
Romány, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Knižní klub
Orig. název:

Die Töchter der Tuchvilla (2015)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (77)

Kniha Panský dům a jeho dcery

Přidat komentář
a355o
12. srpna

Tento díl považuji za zdařilé rozvedení charakteru hlavních postav. Název opravdu odpovídá obsahu, tentokrát nelze očekávat žádné jednoduché romantické zápletky. Kniha se zaměřuje především na dcery pánského domu. Dozvídáme se, jak dospívá Kitty v dospělou ženu, Lisa se staví na vlastní nohy a Marie drží celou rodinu nad vodou. Některá témata zase korespondují s Panstvím Downton, ale opět jde o německý pohled na první světovou válku, který čtenáře rozhodně obohatí a ukáže mu jakou bezmoc zažívali prostí i vážení lidé na všech stranách. Vítěze nebylo, jen poražených. Závěr knihy považuji za šokující a dobře naladí na další díl.

marimari
03. srpna

Celá sága- příjemné nenáročné čtení na dovolenou. Nejvíc se mi líbil 1. díl, v dalších mi vadilo připomínání a opakování chování hlavních postav a hlavně stejná arogance,bezcitnost a namyšlenost mladého pána a staré paní domu.

Šárinka102
25. července

zamilovala jsem si tento první díl, splynula jsem do děje a čekala s nadšením co bude dál........

baty
12. července

Úžasné pokračování rodinné ságy. Líbí se mi, jak autorka dokáže zamotat děj knihy tak, že se těším na každou další stranu a fandím všem hlavním hrdinům. Opravdu povedená kniha, těším se na další díl.

hapac
10. července

Dobrá kniha na dovolenou (tedy pokud se vám vejde do kufru). Něčemu se v knize dá věřit, něčemu ne, ale rozhodně přečíst se to dá a krásně si u toho odpočinete, však si mozek může dát taky dovolenou.

KACABAK
09. července

Tento 3-tí díl byl zajímavý, přečetla jsem ho jedním hltem. Příběh ukazuje jak je Marie silná při rozkolu manželství s Paulem, avšak na tehdejší dobu mi příběh nepřijde již příliš reálný. První díl byl nejlepší.

Libušš
01. červenceodpad!

Po druhé se zklamat chceš... když jde o něco (co nechceš) za velmi levný peníz.
K tomu já asi nemám slov.
Děj ještě víc o ničem, ještě víc zbytečných keců okolo...
A už mi bylo něco divného, když hned po vydání tohoto dílů bylo hlášeno datum, kdy vyjde přeložený třetí díl této ságy. Když teď vidím, jak autorka seká knihy, jednu za druhou, které navíc vypadají obsahem stejné, na stejné brdo. Myslím že jak rychle se autorka dostala na výsluní, tak rychle čtenářky omrzí.

oolinkaa
29. června

První díl super. Pokračování taky, ale postupně kniha upadala, zbytečné pasáže, protahování děje. Kdyby kniha měla o 100 stran méně , vůbec nic by se nestalo. Bylo jasné, že to skončí šťastně, žádný zvrat se neudál. Poslední díl si každopádně přečtu, ač od toho už moc neočekávám