Panský dům a jeho dědictví

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/big_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4.1392
Série:

Panský dům 3.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Das Erbe der Tuchvilla, 2016


více info...
Nahrávám...

Komentáře (110)

Kniha Panský dům a jeho dědictví

Elapheg
13. října

Třetí díl byl o trochu slabší než díl druhý, ale pořád to na plný počet hvězd stačí, teda, alespoň mi. Paul se v tomto díle opět věnuje továrně a rodině a Marii koupí ateliér, kde může Marie prodávat své kostýmy. Co se jeví ze začátku, jako pohádkový nápad, se později ukáže jako dost komplikované. Do toho se přidá odkaz Louisy Hofgartnerové, Mariiny matky a začnou spory mezi Paulem a Marií. Marie se dokonce odstěhuje z panského domu a děti vezme s sebou, neboť domu vládne navíc panovačná hospodářka. V této knize je věnován prostor snad všem, panstvu domu, dětem, Lise, Kitty, Paulovi a Marii, služebnictvu. Kniha má pár slabších míst, myslím ale, že nastavenému standardu dostojí. Jako odpočinková historická romance potěší všechny milovníky rodinných ság. Čeho jsem si všimnul i v druhém a třetím díle je obrat "tu a tam", pro který zde v českém překladu nebylo žádné synonymum. Na čtvrtý díl určitě zase někdy přijde řada. :-) Doporučuji a dávám pět hvězd.

Kaja1
17. září

Životy hrdinů v panském domě se komplikují, když pominulo válečné nebezpečí, mír rozhodně v domě nevládne. Ženy se v této době musely podrobovat mužům, a to některé nedávají a snaží se žít po svém. Uvidíme, co přinese čtvrtý díl.


Anet2106
07. září

Odpočinková kniha. Občas mi přišla dost nudná a zbytečně roztáhnutá do kapitol, kdy se nic moc neposunulo. Dočetla jsem jen protože nemám ráda nedokončené věci.

Bokara
18. srpna

Prostě úžasná trilogie. Byla jsem ráda, že jsem si pořídila všechny tři díly najednou,mohla jsem tak číst nepřetržitě. Toto jsou knihy u kterých vím, že klidně přečtu ještě jednou.

Zuzulinka
24. července

Krásná kniha. Děj probíhá v časové linii a navazuje na předchozí. Celá trilogie se mi líbila; i tento závěrečný díl.

Marika Vanova
13. července

Z této odpočinkové série se mi nejvíc líbil druhý díl. Zde jsem pak už jen čekala a vyhlížela, jestli, kdy a jak...
Ale už je i díl čtvrtý a tak si ho taky ráda přečtu.

Miisha
27. června

Nemohla jsem se začíst... vážně mě to nebavilo, tak knihu odkládám... :)

vikaa
16. června

Myslím si, že tento díl už byl docela zbytečný a předchozím dílům se nevyrovnal. Přečetla jsem ho, ale hádka mezi Marií a Paulem přes půl knihy se mi zdála zbytečně natahovaná a nebavila mě. Nejzajímavější na tomto dílu bylo, že pro mně dříve nesympatická Lisa mi byla čím dál méně protivá:-)

1