Panský dům a jeho dědictví

Panský dům a jeho dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/bmid_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4 535 126

Panský dům série

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla , 2016

Anet2106
07.09.2021 3 z 5

Odpočinková kniha. Občas mi přišla dost nudná a zbytečně roztáhnutá do kapitol, kdy se nic moc neposunulo. Dočetla jsem jen protože nemám ráda nedokončené věci.

Bokara
18.08.2021 5 z 5

Prostě úžasná trilogie. Byla jsem ráda, že jsem si pořídila všechny tři díly najednou,mohla jsem tak číst nepřetržitě. Toto jsou knihy u kterých vím, že klidně přečtu ještě jednou.

Zuzulinka
24.07.2021 5 z 5

Krásná kniha. Děj probíhá v časové linii a navazuje na předchozí. Celá trilogie se mi líbila; i tento závěrečný díl.

Marika Vanova
13.07.2021 4 z 5

Z této odpočinkové série se mi nejvíc líbil druhý díl. Zde jsem pak už jen čekala a vyhlížela, jestli, kdy a jak...
Ale už je i díl čtvrtý a tak si ho taky ráda přečtu.

Miisha
27.06.2021

Nemohla jsem se začíst... vážně mě to nebavilo, tak knihu odkládám... :)

vikaa
16.06.2021 3 z 5

Myslím si, že tento díl už byl docela zbytečný a předchozím dílům se nevyrovnal. Přečetla jsem ho, ale hádka mezi Marií a Paulem přes půl knihy se mi zdála zbytečně natahovaná a nebavila mě. Nejzajímavější na tomto dílu bylo, že pro mně dříve nesympatická Lisa mi byla čím dál méně protivá:-)

Aranel15
03.06.2021 3 z 5

Závěrečná kniha série bohužel nebyla žádné terno. Rozluka Paula a Marie je příliš dlouhá, tvrdohlavá a otravná. Serafínin konec v domě mohl být trochu více komplikovanější a zajímavější, když už je díky ní z Alice zapšklá stařena. Děj kolem Kitty také poměrně stagnuje, takže jediná zajímavá zůstala Lisa.

Annannas
15.05.2021 3 z 5

Ze všech dílů pro mě ten nejslabší, ale jinak se mi celá série líbila mám rodinné ságy moc ráda.

Jara.v
05.03.2021 4 z 5

Třetí díl mě už tak nenadchl a spíš jsem ho dočetla, abych věděla, jak to celé dopadne. Prostředek knihy se neuvěřitelně táhl a konec byl zase tak rychle zakončený, že jsem jen kroutila hlavou. Ale celá trilogie je celkově moc povedená.

Pavlína197
10.02.2021 4 z 5

A je tu konec! Toto byla moje první rodinná sága. Není to můj šálek čaje, ale jo - jako nenáročné, odpočinkové čtení to bylo fajn. Taková pohádka pro dospělé.

makul
06.02.2021 2 z 5

Dočteno jen kvůli tomu, že mě zajímalo, jak celá série skončí. 2,5* protože se kniha navzdory nepříliš zajímavému ději četla dobře. Celou dobu jsem čekala, kdy se stane nějaký zvrat, něco nečekaného. Bohužel, v tomto díle mě nic nepřekvapilo ani neohromilo.

PetiJelinkova
03.02.2021 5 z 5

Moc pěkný konec trilogie. Všechny tři díly se mi moc líbily. Každý z jiné doby a to mě na tom bavilo. :)

MonikaV
03.02.2021

Líbila!

Síma97
02.02.2021 4 z 5

Celou trilogii můžu hodnotit jen a jen pozitivně. U tohoto závěrečného dílu mi chvíli trvalo než jsem se do toho začetla ale pak už to stálo za to. Stránky rychle utíkaly a dýchla na mě příjemná atmosféra. Jen my někdy vadilo jak byla Alice velice zatvrzelá ve svých zvycích a na můj vkus se málo chovala jako babička. Bylo by fajn kdyby vzniklo volné pokračování například o malých dětech Dodo, Leo, Henni a Jonathanovi.

Jájinka
26.01.2021 3 z 5

Tento díl se mi líbil z celé série nejmíň, ale dočetla jsem, musím přece vědět, jak to všechno dopadlo:-)

Jabkovžupanu
01.01.2021 4 z 5

Kdo se dostal až ke třetímu dílu, určitě nedá špatné hodnocení :)

zimolka
20.12.2020 5 z 5

Krásné zakončení celé ságy,takové oddechové čtení.První dva díly se mě líbily více.

cibulka 8
22.11.2020 4 z 5

Hezky se to čte, děj svižně plyne.. Pro mě příjemně strávené večery. Jsem ráda, že jsem celou trilogii přečetla. Příjemně mě překvapila zhýčkaná Kitty, která dokázala sama vydělávat peníze a zabezpečit tak sebe i dceru a tchyni. Moc se mi také líbil příběh Elizabeth. Vadil mi přístup Alice, která nadělala spoustu nesvárů. A to jak děti musely vydržet v malých botách, které je tlačily... která babička by tohle dopustila??

Martina1725
17.10.2020 4 z 5

Hezké pokračování, nicméně byly v knize pasáže trochu nudné. Milé odpočinkové čtení.

hanap
28.09.2020 3 z 5

Třetí díl mě už moc nebavil, přemýšlela jsem i tom knihu odložit a nebýt Elisabeth , která mě byla nakonec nejvíc sympatická, udělala bych to. No, ale nakonec všechno dobrý