Panský dům a jeho dědictví

Panský dům a jeho dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372309/bmid_pansky-dum-a-jeho-dedictvi-vzG-372309.jpg 4 535 126

Panský dům série

Augsburg 1920 Panský dům hledí optimisticky vstříc budoucnosti. Paul Melzer se po návratu z ruského zajetí ujal vedení továrny a dopomohl rodinné firmě získat zpět starou slávu. Jeho sestra Elisabeth se se svou novou láskou nastěhuje zpátky do rodného domu. Paulova žena Marie si splní svůj dávný sen: otevře si módní ateliér. Její modely slaví úspěchy, ale stále častěji dochází ke sporům s Paulem. Marie nakonec jednoho dne sebere děti a z panského domu se odstěhuje a kola osudu nabírají rychlost…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Das Erbe der Tuchvilla , 2016

Matita310
01.11.2018 5 z 5

Skvěle zakončení série. Napínavé čtení. Člověk stále čekal, doufal, věřil... Opravdu povedené zakončení.

zuzana2599
01.11.2018 5 z 5

I poslední díl rodinné ságy rodiny Melzerů se mi moc líbil. V plné míře splnil mé očekávání. Kniha se krásně četla a osudy všech hrdinů se naplnily. Místy jsem měla docela pocit, jako bych sama vstoupila do panského domu a užívala si s rodinou podávání snídaně, či večeře. Skutečně krásně napsané, velmi uvěřitelné !

pip11
21.10.2018 5 z 5

Všechny tři díly byly pěkné, první předválečný, druhý z období první války, třetí poválečný. Celá sága se mi moc líbila, nemám co vytknout.

PetaZ
20.10.2018 5 z 5

Úžasné zakončení trilogie.. Nechybělo tomu vlastně nic.. Zvláštní je, že mě první díl neoslovil jako další dva, ty neměly chybu.. Tady u toho posledního jsem se kolikrát i nahlas zasmála, některé hlášky, hlavně dětí mě skutečně pobavily, zvlášť ty které se týkaly paní von Dobern :-)

astroweb
18.10.2018 4 z 5

Celá série se mi hodně líbila,nejvíc první díl, je škoda, že jsem třetí díl nečetl najednou jako první dva. Takto vznikl přece jenom trochu odstup a trvalo mi, než jsem se do třetího dílu začetl. Nelituji, trilogie mi připomínala tv seriál Panství Downton, který se mi také hodně líbil.

mariva
08.10.2018 3 z 5

Přiznám se, že s přibývajícími díly už mě kniha bavila méně než předcházející díly a jsem docela ráda, že jde jen o trilogii. Ale i přesto se docela dobře četla, jen toho prostě už bylo dost.