Zlaté časy

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381232/big_zlate-casy-z4u-381232.jpg 4.2309
Série:

Venkovské sídlo 1.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Glanzvolle Zeiten, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (104)

Kniha Zlaté časy

Neluš
21. června

Líbilo se mi vyprávění spíš z té minulosti. Nějak mi to nedá a asi si přečtu další díly :)

malýčtenář
14. února

Po přečtení Panského domu jsem neváhala začít číst tuto trilogii. Opět velice čtivý příběh, který nám přibližuje situaci po pádu berlínské zdi. Dovídáme se osudy jedné aristokratické rodiny před a po 2. Světové válce. Opravdu líbivé čtení.


Pert
29. ledna

Autorka píše stylem, který se čte rychle a snadno.

mimi55
15. ledna

Moje první kniha od autorky. Pěkně se četla, příběh má spád, určitě si přečtu pokračování.

katpas76
07. ledna

Po nadšení ze ságy Panský dům jsem se na novou ságu od oblíbené autorky moc těšila. Trochu mě Venkovské sídlo zklamalo, spíš co se příběhu týče. Chvílemi mě děj nebavil. Přesto jsem se rozhodla si přečíst i další díly z této série.

Worbitka89
31.12.2021

(+ SPOILER) Pěkný příběh, ke knize jsem se dostala díky krásnému přebalu, přišlo mi to jako takové panství Downtown po Německu. Střet mladí a stáří, socialismu a aristokracie, lásky a války, východu a západu (pro člověka z východní strany nezáviděníhodné). Druh zápletky se ale v poslední době objevuje skoro všude. Mé sympatie mela od začátku pouze Frida, její deník byl asi to nejlepší, Jenny me vyloženě nebavila, ostatní postavy byli prostě lidské, události kolem byly někdy drsné (válka) jindy komické (laktační psychoza, tapety a po nich delat strechu a rozvody) a pohádka nakonec pro ženy. Těším se na další pokračování.

Zuzulinka
21.12.2021

Překrásná kniha. Přečteno jedním dechem a velice se těším na další díly.

TeraBla
10.12.2021

Stejně jako trilogie Panský dům je i tohle odpočinkové počtení. Možná se mi líbí o něco víc než výše uvedená trilogie. Střídání časových úseků nebylo zmatené, lehký náhled do historie. Opravdu pohodové čtení.

1