Zlaté časy

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Když sedmdesátiletá Franziska krátce po pádu Berlínské zdi navštíví bývalé rodinné panství Dranitz ve východním Německu, kde vyrůstala, je rozhodnutá zůstat tady už natrvalo. V pohnutých časech 2. světové války musela její rodina venkovské sídlo na příkaz sovětské okupační správy opustit. Touha po domově však Franzisku nikdy neopustila. Společně s vnučkou Jenny se snaží vrátit starobylému venkovskému sídlu dřívější lesk. Přitom se jí vynořují vzpomínky na bezstarostné dětství, na ztrátu rodičů a sourozenců, i na první velkou lásku, Waltra Iversena, kterého jí vzala válka. Když se náhle dozví, že je Walter naživu, začne rozplétat příběh, který by mnozí raději nechali spát…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/381232/zlate-casy-z4u-381232.jpg 4.3183

Venkovské sídlo 1.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)

Glanzvolle Zeiten, 2017

Kniha Zlaté časy

xxbarbarelaxx

Tato kniha mě velice mile překvapila. Chtěla jsem nějaký krásný román, který mě vnese i do minulosti a musím za mě říci, že to kniha splnila.

kudrdlinka

Tohle bylo moje první setkání s autorkou, takže nemůžu porovnávat třeba s Panským domem, ale setkání to není určitě poslední. Příběh Franzisky se mi moc líbil, a to jak vyprávění z války tak i z devadesátých let. Je to navíc i zajímavý pohled na válečný i poválečný život v Německu a na vztahy mezi východními a západními Němci po pádu Berlínské zdi. To jsem ani nečekala. Poslouchala jsem jako audioknihu načtenou Kamilou Špráchalovou, která mě příjemně dějem provázela. Já se na Dranitz určitě ráda vrátím.

Janík511

Neskutečně dojemný příběh o tom co bylo, mohlo být a nakonec nebylo. Smutný příběh, který mě dostal. Další díly ale číst nebudu, jeden díl mi stačil.

nicole1990

Ze začátku jsem se musela nutit do čtení, ale pak jsem se konečně zacetla. Krásná oddychovka. Když mám srovnat s sagou pánský dům ta se mi líbila víc.

PetaZ

Prvnich asi 100 stran jsem se do knihy musela nutit, pak uz se mi pribeh libil moc.. Neklesam ale na mysli, Pansky dum se mi cetl dost podobne u prvniho dilu.

alnahu

I já jsem byla velmi natěšena na další novou sérii po Panském domě -která se mi velice líbila ,ale tentokrát jsem docela zklamaná.Příběh panství Dranitz,kam se po pádu Berlínské zdi vrací sedmdesátiletá Francizka ,aby zde strávila zbytek života.Ve svých vzpomínkách se v knize vrací do minulosti,kdy zde prožívala šťastné časy.Pro mě byl děj dost zdlouhavý.

zdenaR

Po přečtení ságy Panský dům jsem se pustila i do čtení Venkovského sídla.
Příběh se pohybuje střídavě ve dvou časových rovinách a vykresluje osud baronky Francizky a její rodiny.
Román je velmi čtivý, dějem se mi líbil více než Panský dům.

KáťaM.

I já jsem si přečetla příběh o tom, co se po znovusjednocení Německa vrací někdejší baronesa Franziska, dnes už sedmdesátiletá dáma, na své venkovské sídlo. Musí se srovnávat nejen s rozdíly mezi západním a východním Německem, ale také s proměnou, které prodělal její dřívější domov. Co k tomu říct. Mám za sebou první díl Panského domu a první díl Venkovského sídla. Ani jedna z knih autorky mě ale neoslnila. Velkým záporem je pro mě skutečnost, že autorka nedokázala vytvořit postavy, které bych si alespoň trochu oblíbila. Příběh i postavy samotné jsou takové povrchní a fádní, autorka se nesnaží zacházet nikam hlouběji ( možná tady o to byla snaha deníky Elfriede, ale za mě to bylo pořád málo). Nejen, že mě podstavy nenadchly, ale skoro mi svou naivitou lezly na nervy, obzvláště Jenny a Franziska. U Panského domu bych chtěla vědět, jak bude pokračovat, tady si ani nejsem jistá. Skončilo to podivným happyendem. Když už jde o knížku na pokračování, utnula bych to alespoň nějakým zajímavým závěrem, aby čtenář hned potřeboval další knihu. Za mě tedy takový průměr a knížku příliš doporučit nemůžu. Každopádně velmi kvituji skutečnost, že se jednou v knize střídají dvě časové roviny, aniž by do toho musely být zatahovány koncentrační tábory.

Rozhodnutí porodní báby
Rozhodnutí porodní báby