Bouřlivé časy

Bouřlivé časy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408884/bmid_bourlive-casy-toD-408884.jpg 4 244 60

Venkovské sídlo série

Staré venkovské sídlo, svatba a množství vzpomínek, v nichž ožívají minulé časy Na sídle Dranitz zvoní svatební zvony. Franziska a Walter jsou po dlouhých letech konečně svoji. Všechno mohlo být krásné nebýt rodiny, která se odmítá usmířit. Vytoužená svatební cesta jim poskytne možnost znovu se sblížit a oživit staré vzpomínky. Zvláště pro Waltra je důležité vypovědět Franzisce, co se opravdu odehrálo v oněch hrůzných letech války, proč se navzdory tomu, že se tolik milovali, nemohli vzít...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Stürmische Zeiten , 2018

Zelený.úval
21.11.2023 4 z 5

Druhý díl mě bavil o něco více. Zde byly zajímavé hlavně zápisky Míny o starých časech. Přišlo mi, že postavy v celém příběhu nejsou vůbec předvídatelné a je těžké určitě, která je vlastně kladná a která ne.

Aranel15
19.10.2023 4 z 5

Trochu jsem postrádala více příběhů a zážitků ze starých časů, ale i tak se těším na další díl.

putpuda
14.04.2023 3 z 5

Pokračování bylo celkem fajn, ale nebavilo mě tolik jako první díl. Mám doma i třetí, tak si určitě přečtu i ten, až na něj bude nálada ;)

Kekik
16.03.2023 5 z 5

Ke konci března roku 2021 jsem četla první díl Venkovského sídla. Kniha mě zklamala, a proto jsem se na druhý díl vrhla až o dva roky později. A dobře jsem udělala. Čas mně rozhodně prospěl.
Druhý díl Venkovského sídla mně učaroval od samého začátku. Chvíli tedy trvalo, než jsem se zorientovala v postavách, přeci jenom dva roky je dlouhá doba, ale nakonec jsem to zvládla bez nahlédnutí do prvního dílu.
Ano, kniha je bez větší akce, a téměř nic se zde nestalo, ale bavila. A to hodně. Více než tehdy první díl. Na třetí setkání se velmi těším.

Kristulda
04.02.2023 5 z 5

Příjemné pokračování, líbí se mi i ty vzpomínkové části. Dobře se to čte, pouze z těch osob mi není nikdo vyloženě sympatický, to je trochu škoda, ikdyz možná ten Ulli se mi zdá fajn. Jsem zvědavá na 3 díl.

mnohoknih
30.11.2022 3 z 5

Autorka ví, jaký používat rytmus psaní, aby se příběh dobře četl. Dobrý nápad je i využít vzpomínky aktérů. Ale je to prostě druhý díl, klasická nuda.

Marika Vanova
19.10.2022 4 z 5

Příběh o životě na panském sídle v Dranitzu, jeho obyvatelích a i přilehlého okolí je psán velmi čtivě. Musím se ale přiznat, že mi žádná z postav není úplně sympatická, snad jen malá Julča a starý pan Walter. Těším se na třetí díl.

Ivanule
09.09.2022 5 z 5

Tento díl se mi moc líbit, i když jsem zjistila, že už jsem ho četla, ale to nevadí aspoň jsem si ji připomněla a můžu se vrhnout do dalšího dílu:)

marli58
06.09.2022 4 z 5

I druhý díl se mně líbil. Moc hezky se kniha čte. Trochu mně vadí ta německá jména - někdy divná - Mücke a někdy zbytečně dlouhá - Karl-Erich. Ale dějově super.

cibulka 8
26.06.2022 4 z 5

Lepší než první díl. Oceňuji události z pohledu různých postav. Sympatická mi byla Sonja a líbili se mi vzpomínky Míny na panský dům, když tam pracovala jako služebná.

malýčtenář
14.02.2022 5 z 5

Sledujeme další osudy hlavních hrdinů. Podaří se zrenovovat panské sidlo? Franziska konečně má svatbu se svou dávnou láskou I když o 50 let později. A co ostatní rodina? Není to lehké, ale na vše máme čas a ještě třetí díl.

katpas76
07.01.2022 3 z 5

Rodinná sága je hezky vykreslená, líbí se mi, že je časově zasazena do jiné doby než předchozí Panský dům. Dějově mě ale tolik nebaví. Ale nevadí, čtu dál. I třetí díl.

Zuzulinka
06.01.2022 5 z 5

Krásná kniha. Přečteno jedním dechem! Vřele doporučuji a těším se na třetí díl..

ANDY28
03.11.2021 2 z 5

autorka se sice snažila rozjet slibné zápletky, u všeho ale sklouzla po povrchu pouze popisem, i přesto se mi to líbilo, pohodové čtení na dovolenku

astroweb
22.08.2021 3 z 5

Druhý díl této série už poněkud slabší, více tehdejšího rodinného života a méně historických souvislostí, s dalším dílem si nejspíš dám odstup.

takana
31.07.2021 5 z 5

Hezká knížka, zatím mě knížky od této spisovatelky nezklamali.

Petule.brt
07.07.2021 5 z 5

I druhý díl se mi líbil, příjemné čtení.
Těším se na třetí díl...

Ira13
16.05.2021 3 z 5

2.díl mi přišel nejslabší. Nějak jsem tam nenašla ani pozitivní sympatickou postavu. Hodnotím po dočtení celé trilogie

milena8281
27.04.2021 4 z 5

Osudy se nám trochu pomíchaly a zauzlovaly, tak teď jsem tedy zvědavá, jak to nakonec se všemi dopadne. Líbilo se mi to, zatím je to pro mě zajímavější než Panský dům.

Arsi
12.04.2021 4 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Rodinná sága se rozjíždí, těším se na poslední knihu ze série.

Anne Jacobs
německá, 1941