Bouřlivé časy

Bouřlivé časy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408884/bmid_bourlive-casy-toD-408884.jpg 4 246 61

Venkovské sídlo série

Staré venkovské sídlo, svatba a množství vzpomínek, v nichž ožívají minulé časy Na sídle Dranitz zvoní svatební zvony. Franziska a Walter jsou po dlouhých letech konečně svoji. Všechno mohlo být krásné nebýt rodiny, která se odmítá usmířit. Vytoužená svatební cesta jim poskytne možnost znovu se sblížit a oživit staré vzpomínky. Zvláště pro Waltra je důležité vypovědět Franzisce, co se opravdu odehrálo v oněch hrůzných letech války, proč se navzdory tomu, že se tolik milovali, nemohli vzít...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Stürmische Zeiten , 2018

Arsi
12.04.2021 4 z 5

I druhý díl se mi moc líbil. Rodinná sága se rozjíždí, těším se na poslední knihu ze série.

kudrdlinka
13.03.2021 4 z 5

Tak jsem se vrátila na Dranitz a tentokrát jsem knihu četla a ne poslouchala. Knihu jsem četla docela dlouho,přestože to nebylo vůbec špatné. Možná za to může i několikaměsíční odstup od prvního dílu. Víc jsem se začetla až v druhé části a konec byl taky moc pěkný. První díl, který je moc hezky načtený K. Špráchalovou, mě ale asi víc vtahnul do děje. Určitě se na Dranitz vrátím ještě do třetice.

JFK117
02.03.2021 3 z 5

Je to jako sledovat nekonečný seriál... vlastně nuda, ale jak to dopadne?

martinaandulka
01.03.2021 5 z 5

Před rokem jsem četla knihu poprvé a ted znova jsem si připomněla,potože ted mi čeká nový 3 díl krásné historické ságy.

zimolka
12.02.2021 5 z 5

Zatím mě žádná kniha od této autorky nezklamala.Opět krásné čtení.

nicole1990
28.01.2021 5 z 5

Druhý díl se mi moc líbil. Hlavně to jak se vraceli Francizska s Waltrem do minulosti. Taky Miny vzpomínky se mi líbili. Celkově to je moc hezký příběh. Četla jsem od autorky pánský dům a ani nejsem schopna říct jaká série se mi líbí víc. Obě byli moc hezké. Hlavně konečně Jenny a Ulli jako pár. Hlavně jsem doufala, že nevezme zpátky Simona otce Julci. Určitě si knížka zaslouží plný počet hvězdiček.

Jabkovžupanu
01.01.2021 1 z 5

Přestože první díl byl výborný, u druhého jsem měla velký problém knihu dočíst. Jakoby to autorka psala jen pro výdělek, protože je přece dobrý byznys vydat příběh jako ságu. Nemělo to hlavu, patu ani prostředek. Jediné plus je jen to, že Anne Jacobs umí psát.

pollyn
28.12.2020 2 z 5

No já nevím. Nemělo to spád.
Spousta prázdných dialogů a zároveň hodně věcí zůstalo nevyřčeno nebo se "prostě staly" bez hlubšího popisu. Vždycky jsem měla pocit, že nějaký mikropribeh někam míří, zdlouhavě se k tomu postavy odhodlávají a nakonec se to přejde jednou větou.
Ve výsledku jsem zklamaná a po dalším dílu už nesáhnu.

preny
26.12.2020 4 z 5

Skvělá kniha, líbilo se mi, jak jsme se vraceli v čase a zjišťovali, co jak bylo, že ne vždy je takové, jak se zprvu zdá. Už se těším na třetí díl.

princesse
23.12.2020 5 z 5

Tentokrát žádný problém se začtením. Skvěle jsem si početla a třetí díl je na řadě. Moc příjemný odpočinek a to je přesně to co nyní většina lidí potřebuje, takže kdo se na tuto ságu chystá - neváhejte.

bigben
01.12.2020 4 z 5

2. díl a jedeme dál v rodinném příběhu plných zvratů

PetaZ
18.10.2020 5 z 5

Přesně jak to bylo i u Panskeho domu.. Prvni dil slabsi a druhy se mi libil mnohem vic.. Verim, ze treti dil me taky nezklame

zdenaR
05.10.2020 3 z 5

I tento díl byl plný nadějí, plánů i nezdarů. Přesto ubírám hvězdičku oproti prvnímu dílu, který se mi líbil více.
Těším se na třetí díl, uvidíme, kam se příběh rodiny a jejich přátel bude dál ubírat.

Toňula
03.10.2020 5 z 5

Za mne spokojenost,stejně jako předchozí díl sledujeme osudy postav spojené se sídlem Dranitz,opět pohledem několika postav můžeme prožívat nejen současné problémy,ale i vyrovnání se s minulostí.

niknikita
04.09.2020 3 z 5

Ubrala bych pár postav a prázdných dialogů...vím, je to sága, ale i tak jsem našla smysl hlavně ve srovnání situace: západ versus východ po pádu komunismu v Evropě.

Na můj vkus trochu zašmodrchaná historie, tak na mne zapůsobila tahle všeobecně kladně hodnocená autorka a její dílo.

Linda007
01.08.2020 5 z 5

Uf četla jsem to dlouho, ale moc se mi to líbilo. Rozhodně více, než první díl. Těším se na pokračování.

Tarzan373
25.07.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila. Prolíná se zde 2. světová válka s devadesatymi roky v Německu...

Vlcice72
25.07.2020 4 z 5

Tento díl nepřinesl stejný čtenářský požitek jako jeho předchůdce. Na škodu bylo i to, že jsem oba díly četla s větším časovým odstupem... Tak třeba závěr trilogie překvapí..

Jonna
04.07.2020 4 z 5

Druhý díl je možná o trošku, slabší než ten první, ale stále je to dobrá kniha, a stále se mi čte lépe, a přijde mi zajímavější, než Panský dům. Těším se na 3. díl.

akšuram37
09.06.2020 4 z 5

Druhý díl se mi líbil o něco méně než ten první, něco mu totiž chybělo. Už tam není tolik historie, je to spíše současné vyprávění, občas tam vypráví něco Mína (objasní pár nejasností z prvního dílu) a pak Walter. Pěkné bylo to, jak se střídaly postavy. Čekala jsem, jak to dopadne s Dranitzem, ale na to si budeme muset počkat do 3. dílu. No uvidíme, zda nepůjde kvalita ještě níž.

Anne Jacobs
německá, 1941