Časy se mění

Časy se mění https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439483/bmid_casy-se-meni-FUV-439483.jpg 4 183 47

Venkovské sídlo série

< 3. díl

Zdá se, že na venkovském sídle nastávají klidné časy. Franziska našla starý domov a ve Waltrovi svou velkou lásku. Vnučka Jenny udělá všechno, aby si na rodinné usedlosti vybudovala svou budoucnost, a je šťastná s Ullim, jemuž se slibně rozbíhá podnikání v půjčovně lodí. Všechno ale není tak růžové, jak na první pohled vypadá: nově otevřená restaurace neprosperuje a při stavebních pracích ve sklepě dojde k nálezu, který oživí dávno zapomenutou historii. Franziska se obává, že by mohl souviset s její zesnulou sestrou a klade si otázku: Vymaní se někdy ze zajetí minulosti?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Zeit des Aufbruchs , 2019

Aranel15
15.02.2024 4 z 5

(SPOILER) Určitě bych přidala více historických pasáží, kterých tady podle předchozích dílů bylo méně. V knize také nebylo, kam odešel Kacpar a celkově konec byl strašně uspěchaný. Na posledních pár stránkách se vyřešily finanční i Ulliho potíže.

cibulka 8
22.05.2023 4 z 5

Paní Jacobsová umí nádherně vyprávět. Jen mi trochu vadily pasáže ze středověku. Přišly mi zbytečné a působily až rušivě. Ale jinak velmi čtivá série.

Kristulda
11.03.2023 4 z 5

Tak mám tuto sérii komplet. Historická linka mi překážela, původně jsem ji nechtěla číst, ale já nic nevzdávám tak jsem to četla, ale v knize zbytečná, kdyby to byl samostatný příběh více rozvinutý mohlo by to být zajímavé, ale takto to v knize bylo nepodstatné. Mrzí mě, že jsme se nedozvěděli jak dál pokračoval Kacper.
Někdo tu zmínil, že to bylo přeslazené ten konec a s tím souhlasím, ale zřejmě to byl záměr. Celkově sága moc hezká, spisovatelka moc hezky píše.

Marika Vanova
06.03.2023 4 z 5

Ráda jsem si přečetla závěrečný díl této série a doufám, že se neobjeví další díl jako u Panského domu, tady mi to už tak nějak stačilo. Dýchala na mě ta NDR doba. Historická linka mi překážela a tak jsem ji, musím se přiznat, nečetla.

pajunček
22.01.2023 4 z 5

Trochu moc sladký konec, ale jinak zábavné čtení. Mně se naopak historická linka ze středověkého kláštera líbila moc. Dokonce bych si představila i celou knihu o tomto tématu.

kvetuse3368
17.01.2023 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, dej se krásně kroutí. Pro každého se najde vhodný protějšek. Rodina,zde i někteří členové vesnice drží při sobě. Sídlo je zachráněno. Trocha historie přinese oživení. Líbilo se mi to moc.

mnohoknih
30.11.2022 3 z 5

To snad ne, každý si našel někoho, nikdo není sám a hepík jak v harlequince.

marli58
05.10.2022 4 z 5

I třetí díl Venkovského sídla se mně líbil, ale první dva byly lepší. Tady se řešilo nějak moc lidí.

Ivanule
20.09.2022 5 z 5

Opět se po nějaké době dostáváme na Dranitz a jeho okolí a sledujeme osudy Francisky a Waltera, její vnučky Jenny,pravnučky Julie a dalších již známých lidí, které jsou s tímto sídlem spjati. A opět to nebudou mít lehké,ale konec jako vždyť vše prosvětlí:) Pěkný závěr této série

malýčtenář
14.02.2022 5 z 5

Opět sledujeme osudy nejen jedné rodiny, ale skoro celé vesnice Dranitz. Jak se splní sny všech hrdinů? Kniha se čte jedním dechem, jenom snad historické kapitoly mě moc neupoutaly, i když historii mám ráda. Ale budiž, kniha se mi líbila a hlavně se vyřeší rodinné problémy. Těším se na další knihy od autorky.

AndreaP.
29.01.2022 4 z 5

I závěrečný díl trilogie byl plný krásných a nečekaných zvratů, příběh celkově se mi moc líbil. Co mi ale opravdu přišlo nadbytečné, byly vsunuté kapitoly ze středověku, které mě vysloveně rušily, a tak jsem je přeskakovala.

katpas76
07.01.2022 3 z 5

Když někdo chce mít jistotu, že bude mít co číst, a líbí se mu tvorba Anne Jacobs, pak jsou její rodinné ságy dobrou volbou. Nelze je totiž přestat číst po prvním díle. Jakmile se do postav začtete, chcete vědět, jak to s nimi bude. Stejně jako u ságy Panský dům jsem přečetla Venkovské sídlo jedním dechem. Dějově se mi Panský dům líbil víc. Oddechové čtení, doporučuju.

JFK117
21.12.2021 4 z 5

Závěrečný díl je stejně čtivý, jako předešlé dvě knihy. Hodně mě bavily kapitoly s příběhem ze středověku. Asi se teď vrhnu na historii. Tak děkuji za inspiraci.

SammSamm
16.09.2021 5 z 5

Mám ráda rodinné ságy. Tento díl byl o měnících se časech a mne se děj velmi líbil. Poučení se z toho dá vzít takové, že časy se opravdu mění a je jen a jen na nás,jestli se chceme stále potácet v minulosti,ustrnout v přítomnosti a užívat si ji a snažit se pochopit danou dobu a její potřeby a jestli se rádi podíváme i do budoucnousti. Na takovém krásném tématu, krásné poučení. Děkuji Anne Javobsové, že píše takové krásné knihy....

astroweb
28.08.2021 2 z 5

Z této série nejslabší díl, měl jsem potíže s dočtením, příběh už byl poněkud nastavovaný a historické kapitoly z třináctého století vyloženě nadbytečné.

takana
21.08.2021 5 z 5

Závěrečný díl se mi líbil nejvíce.

milena8281
02.06.2021 4 z 5

Podtitul sice zní časy se mění, ale v závěru je jednoduchá pravda, že život jde stále dál ve stejných kruzích - narození - život - smrt. Celá trilogie se mi líbila.

Ira13
16.05.2021 4 z 5

Tak tento díl asi nejlepší. Bavilo mě i prolínání do minulosti. Ale i tak mě zase tato trilogie až tak neuchvátila. Něco mi tam chybělo...

Linda007
02.05.2021 5 z 5

Moc se mi to líbilo, celá série je krásná. Líbí se mi i vykreslení postav, kdy například paní baronka je sympatická, ale opravdu kouká na lidi trochu zvrchu. Bylo mi líto Kacpara, kdyby chvíli počkal, tak se mohl dočkat, ale možná by byl stejně nešťastný.

helena842
19.04.2021 4 z 5

Nakonec jsem přečetla celou sérii, není to špatné čtení, ale úplně nadšená jsem z knih nebyla.