Časy se mění

Časy se mění https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439483/bmid_casy-se-meni-FUV-439483.jpg 4 185 47

Venkovské sídlo série

< 3. díl

Zdá se, že na venkovském sídle nastávají klidné časy. Franziska našla starý domov a ve Waltrovi svou velkou lásku. Vnučka Jenny udělá všechno, aby si na rodinné usedlosti vybudovala svou budoucnost, a je šťastná s Ullim, jemuž se slibně rozbíhá podnikání v půjčovně lodí. Všechno ale není tak růžové, jak na první pohled vypadá: nově otevřená restaurace neprosperuje a při stavebních pracích ve sklepě dojde k nálezu, který oživí dávno zapomenutou historii. Franziska se obává, že by mohl souviset s její zesnulou sestrou a klade si otázku: Vymaní se někdy ze zajetí minulosti?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Zeit des Aufbruchs , 2019

zdehan
30.09.2020 5 z 5

Krásně napsaný konec trilogie až na ten klášter ten tam být nemusel ale jinak se líbila,

Jonna
21.09.2020 4 z 5

Výborná kniha svého žánru. Možná se mi tahle trilogie líbila ještě trochu víc než Panský dům, jen v mi v poslední knize přišla zbytečná ta dějová linka o klášteru. Připadalo mi, že se tím kniha už jen nastavuje.

deniska2
18.09.2020 5 z 5

Opět skvělá trilogie , paní spisovatelka píše skvělé a umí vtáhnout do děje.Miluju knížky od téhle autorky a už se těším na další.Urcite si tuhle rodinou ságu přečtěte nudit se nebudete .Za mně opět 5 hvězdiček.

skalek
16.09.2020 5 z 5

Opět bezva oddychovka....Dranitz muselo to tam vypadat kouzelně...

Gallaxy
01.09.2020 5 z 5

Krásný závěr rodinné trilogie. Pro mě bylo zajímavé nahlédnout na válku zase trochu jiné strany a rodinná historie byla poutavá. Určitě mrknu na další autorčiny knihy.

maryzka
29.08.2020 4 z 5

Docela podobnost čistě jako u nás, jenomže tam snad se lidi ještě o to co získali nebo o co se snažili ještě(snad starají)- zato u nás už se o to moc nestará pokud to nepřináší hned zisk a taky když nic nevynáší a služby jsou drahé. Ale co se týče té knihy tak je dobře napsaná a dala se i číst, i když je pravda mě zlobilo vkládaný příběh kláštera, jehož pozůstatky se našli na stavbě zámku.

zuzana2599
22.08.2020 5 z 5

Nic nekončí. Všechno začíná zase od začátku. To nové má na sobě jiný šat, ale zpívá stejnou píseň.
Tak to je závěrečných pár vět této ságy, které se mi líbily. Bylo to příjemné a milé čtení, plné lásky k rodině a ke svým blízkým. Naposledy jsem zavítala na panství Dranitz a sledovala další osudy oblíbených hrdinů. A co se na panství nestalo ? Ve sklepě vykopali mrtvolu ženy, starou stovky let. A já současně četla příběh této ženy - abatyše z kláštera, který byl kdysi pod panských domem.
Mám ráda knihy Anne Jacobsové a už se zase těším na další !