Časy se mění

Časy se mění https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/439483/bmid_casy-se-meni-FUV-439483.jpg 4 185 47

Venkovské sídlo série

< 3. díl

Zdá se, že na venkovském sídle nastávají klidné časy. Franziska našla starý domov a ve Waltrovi svou velkou lásku. Vnučka Jenny udělá všechno, aby si na rodinné usedlosti vybudovala svou budoucnost, a je šťastná s Ullim, jemuž se slibně rozbíhá podnikání v půjčovně lodí. Všechno ale není tak růžové, jak na první pohled vypadá: nově otevřená restaurace neprosperuje a při stavebních pracích ve sklepě dojde k nálezu, který oživí dávno zapomenutou historii. Franziska se obává, že by mohl souviset s její zesnulou sestrou a klade si otázku: Vymaní se někdy ze zajetí minulosti?... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Zeit des Aufbruchs , 2019

Arsi
15.04.2021 5 z 5

Moc pěkné zakončení rodinné ságy. Líbil se mi návrat do středověku. Všechny tři romány byly čtivé a dobře jsem se u nich bavila.

blanka5960
07.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl, přinesl opět krásné, pohodové čtení.
S napětím jsme sledovali, zda se podaří sídlo rodiny Dranitz zachránit a navrátit mu lesk a noblesu dávných časů. Dozvěděli jsme se také něco z hluboké minulosti, tohoto sídla, vsuvka o klášteře a jeptiškách, které zde žily byla příjemným osvěžením příběhu. Dějová linka z dětství a dospívání Sonji nám nastínila jaký byl život v NDR za socialismu.
Celá trilogie mě bavila, byla odpočinková, pohádková.
Časy se mění, ale lidé stále prožívají to co jejich předci, radost, smutek, naději i lásku.
Posledních pár vět knihy krásně uzavírá celý příběh.
Nic nekončí. Všechno začíná zase od začátku. To nové má na sobě jiný šat, ale zpívá stejnou píseň.

martinaandulka
07.03.2021 5 z 5

Závěrečný díl jsem četla plná očekávání jak sídlo Dranitz dopadne,podaří se ho zachránit hlavním postavám,a co jejich lásky a štěstí?Krásný závěrečný román plná překvapení,zvratů,hlavně co se týče nálezu dvou kostera tím i nahlédnutí do staré historie kdy tam stál klášter.Za mě nádherné zakončení.

Kanimůra2
03.03.2021 5 z 5

Trilogie dočtena, celá se mi líbila. V tomto díle byl zajímavý návrat do středověkého kláštera. Pěkný nápad. Nemám co bych vytkla. Mám ráda rodinný ságy. Až mi bylo líto, že jsem dočetla.

Renatecka
18.02.2021 3 z 5

3. díl přirovnávám ke dvěma předešlým - pozvolné, bez nějaké větší akce, ale čte se to fajn. :-)

zimolka
14.02.2021 3 z 5

První dva díly mě bavily o něco více.Konec byl už zřejmý na začátku,ale jako oddechovka je kniha krásná.

hamm
14.02.2021 5 z 5

Líbila se mě celá serie až mě na konci bylo líto že už nemáš pokračování, i kdyz to vlastně všechno dopadlo dobře. Ráda se k ní vrátím.

chrudas
09.02.2021 5 z 5

Krásný příběh u kterého si člověk odpočine a i se něco nového dozví o historii

Madelisi
18.01.2021 4 z 5

Pěkná trilogie, i když oproti Panskému domu je fakt, že mi trvalo pokaždé delší dobu se začíst.
Zde se nemůžu zbavit dojmu, že anotace nesedí, jestli se Franziska bála vzpomínek na válku tak půl kapitoly, tak je to moc.
Spíše se mi tu líbilo zahrnutí Sonjina příběhu, dokreslovalo to vývoj NDR a její popřevratový stav, který se nám tu v celé trilogii předkládá.
V tomto díle jsem si nejvíce oblíbila Ulliho a příběh ze středověkého kláštera. Pokaždé, když se zmínili Slované, tak jsem si připadala, jako by se mluvilo o Vikinzích. Takoví nájezdníci to byli.

princesse
07.01.2021 5 z 5

Spokojenost. Moc dobře jsem si početla. Líbila se mi celá trilogie. Příjemné a odpočinkové čtení.

Siege03
15.12.2020 5 z 5

Výborné doporučuji, stylově završena série.

Luciska13
06.12.2020 4 z 5

Ačkoliv mě tato série nenadchla tak jako Pánský dům, nebo Kavárna U Anděla, tento díl se mi moc líbil, krásné završení trilogie. Příběh se hezky uzavřel a doladil.

bigben
01.12.2020 4 z 5

A všechno dobře dopadlo....

Martina023
19.11.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila a bylo to pěkné zakončení celé série.Kniha se mi četla moc hezky takové odpočinkové čtení.

Charlotta30
12.11.2020 4 z 5

Nejslabší díl celé trilogie, ale i tak poutavé a rychlé čtení a hezký příběh. Vyprávění z kláštera mě zaujalo.

PetaZ
24.10.2020 5 z 5

Moc hezké ukončení trilogie.. Příběh kláštera mě sice trochu rušil, ale zase chápu, proč tam byl.. Za mě spokojenost, autorka psát umí a řekla bych, že se dokonce zlepšuje a to je jen dobře

Anette99
22.10.2020 5 z 5

Pěkný konec série. Rodina se smířila, před hotelem, zoo a farmou je (snad) zářná budoucnost. A co se týče vedlejšího děje s klášterem, i to se mi líbilo.

cérka
09.10.2020 5 z 5

Opět mě docela mrzí, že jsem na konci knihy, potažmo celé série. Autorka totiž umí skvěle rozehrát příběh. To neskutečně množství osob, charakterů, osudů, které čtenáři nabídne je až neuvěřitelné. S každou přečtenou stránkou je děj stále napínavější, plný nečekaných i očekávaných událostí a hlavně, pořád vás to baví! Dokonce si během čtení, stejně jako já, uvědomíte, že s paní Jacobsovou trénujete paměť :). Zapamatovat si totiž kdo je kdo, je fakt heroický výkon :). Jen ty závěry se jí nedaří. Na pár stránkách je všemu konec. U tohoto žánru se přímo nabízí dobrý konec. Jen i on by měl mít možnost být více pestrý a pomalejší.
Historická vsuvka byla výborná, mohla být větší, a mně teda fakt nevadila. Krásně mi připravila cestičku k mé další knize.
Takže pokud i vás zajímají neobyčejné ženy, gratuluji, jste u správné knihy.

zdenaR
05.10.2020 3 z 5

Závěr trilogie nezklamal, hezky se četl, příjemná oddechovka.
Jen dějová linka kláštera se mi zdála zbytečná, trochu násilně vložená do celkového příběhu.

adelkas
03.10.2020 5 z 5

Jsem dojata, tohle jsem nečekala. Krásný konec rodinné trilogie plus s krásnou minulostí ze středověku. Časy se opravdu mění na sídle Dranitz a život jde dal.