Návrat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Panský dům. Návrat. Augsburg 1930. Marie a Paul Melzer jsou šťastní a jejich láska je silnější než kdy jindy. Ale kvůli globální ekonomické krizi a obtížným dobám musí Paul bojovat o přežití své textilní továrny. Když onemocní zánětem srdečního svalu, Marie zakročí a zachrání společnost před zkázou, protože jde o osud celé rodiny. Je třeba učinit důležitá rozhodnutí, protože rodina Melzerových má vysoké dluhy. Jejich milovaná vila může být zachráněna, jen pokud budou stát všichni pohromadě. Závěrečný díl čtyřdílné ságy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454378/big_navrat-jHT-454378.png 4.3178
Série:

Panský dům 4.


Žánr:
Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Rückkehr in die Tuchvilla, 2020


více info...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Návrat

Ivanule
07. března

Opět se setkáváme v Augsburgu u rovětvené rodiny Melzerů, na které doléhá krize, která k nim dorazila z Ameriky. V rodině se řeší jak děti a jejich životní cíle, kdy Dodo, která se vzhlédla v letectví a ráda by jednou chtěla být pilotkou, a také druhého dvojčete Lea, který je zase hudebně nadaný a klavír by byla jeho budoucnost i když jeho otec si to rozhodně nemyslí. Dále se setkáváme s Tilly, nadějnou lékařkou, která v této době to bohužel neměla jednoduché v tomto oboru, její manželství také není nejradostnější, a další úskalí jiných členů rodiny...Krásné odpočinkové čtení:)

Madelisi
27. února

Můžeme různě hodnotit skutečnost, že autorka k ukončené trilogii dopsala další pokračování. Já jsem se ale na druhou stranu moc ráda vrátila do Augsburgu.
Postavy už se potkávají s prvními náznaky blížících se pohrom, přestože máme rok 1930. Moc se mi líbil nový manžel Kitty, který má na ní moc dobrý vliv. Navíc je velmi jasnozraký a pomáhá židovským známým se usadit v Americe.
První postavy se už profilují a můžeme hádat, jaké zaujmou postavení v nadcházejícím konfliktu.
Leo mi připadá povahově velmi podobný svému otci Paulovi.


Ilona70
06. února

Zase dobré čtení, už ne tak pohodové díky začínajícímu vzestupu nacistů a pronásledování Židů.

bábuška
02. února

Tento díl se hlavně zabývá hospodářskou krizí po první světové válce, která se dotkne i rodiny Melzerovy, dokonce jim hrozí i prodej rodinné vily. Nečekaně přijde pomoc od Aliciiny švagrové Elvíry z Pomořan. Kromě drobných rodinných příhod vyniká nová politická situace s rozpínavou SNDAP, začíná se poukazovat na židovství a zatím netuší, že budou co nevidět v nové válce.

m_martina
12. ledna

Po dost dlouhé době jsem se vrátila k rodině Melzerových. A moc se mi tam líbilo. Kniha je stejně krásná jako první tři díly. Nemám co vytknout, takže dávám pět hvězd.

Szilvia1
13.12.2022

Tento díl o rodině Melzerových je trošku slabší než předchozí díly,ale zbývá ještě jeden díl,který musím přečíst.Autorka přesto zustává mou oblíbenou.A těším se na další díl,který má vyjít příští rok.

Anet2106
26.11.2022

Připadalo mi, že v tomhle díle se toho vlastně moc nestalo. Bylo to příjemné odpočinkové čtení, ale za čas si asi vůbec nevzpomenu o čem to vlastně bylo. Přišlo mi to trochu odfláknuté, postavy se nikam neposunuly...jsem zvědavá jestli poslední díl bude lepší.

TVer
24.10.2022

Je to už delší doba co jsem četla předešlé knihy, které měli byt trilogie. Ale ok, autorka ze série chce vytřískat co nejvíc peněz, fajn.

Když jsem si vzpomněla na děje předchozích knih, tak to bylo lepší. Ale připadá mi, že se postavy vůbec nezměnily. Za těch nevím-kolik-let jsou pořád stejné. Alicia je stejně panovačná, Lisa pořád jenom žere a je přehnaně dramatická, Kitty prostě nedokáže být chvíli zticha. Když jim bylo 20 nebo kolik, tak to byla jedna věc, ale když už jsou všechny ženy starší, vdané a pořád stejné, tak to je o něčem jiném. Nejvíc mě vytáčelo, jak je očividné, že je krize, dostala se už i do vily, ale Lisa by pořád jenom podávala kávu a koláče a prostě nezavře ústa, aby si Paula vyslyšela, když se snaží najít řešení.

Mezitím se Marie chová k Dodo tak, jak sama nesnášela, když se k ní chovali Melzerovic chlapi. Stroje prostě nefungují a namísto toho, aby jí dala šanci ji ignoruje a ještě ji chce potrestat.

Celkově mě kniha spíš štvala, rozhodně to už není ten sladký příběh, který se mi líbil v prvních knihách. Další části už číst nebudu.

1