Návrat

Panský dům. Návrat. Augsburg 1930. Marie a Paul Melzer jsou šťastní a jejich láska je silnější než kdy jindy. Ale kvůli globální ekonomické krizi a obtížným dobám musí Paul bojovat o přežití své textilní továrny. Když onemocní zánětem srdečního svalu, Marie zakročí a zachrání společnost před zkázou, protože jde o osud celé rodiny. Je třeba učinit důležitá rozhodnutí, protože rodina Melzerových má vysoké dluhy. Jejich milovaná vila může být zachráněna, jen pokud budou stát všichni pohromadě. Závěrečný díl čtyřdílné ságy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454378/big_navrat-jHT-454378.png 4.465

Panský dům 4.

Literatura světová, Pro ženy, Historické romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

Rückkehr in die Tuchvilla, 2020

Kniha Návrat

zimolka
12. listopadu

Opět nádherný díl, myslela jsem že mi bude trvat než se zorientuji kdo je kdo,ale vzpomněla jsem si téměř hned a kniha nešla odložit.

Jonna
02. listopadu

Ze začátku jsem se nemohla začíst, možná proto, že mi dělalo problém zorientovat se znovu ve všech postavách, ale asi v jedné čtvrtině mě kniha chytla, a už nepustila. Myslím, že je to zatím nejlepší kniha série.

Lu200

Moc milé pokračování. Nemohla jsem se na začátku zorientovat v postavách, ale naštěstí je na začátku knihy uveden seznam s popisem, kdo je kdo, což jsem ocenila.
Příběh je laskavý, milý, ve stylu předchozích dílů. Oceňuji, že se autorka snažila zachytit i dobu po krachu americké burzy a reálie té doby.

Čekám, že bude další díl z 2.světové války.
Doporučuji, pro fanoušky celé série povinný díl. :-)

PetaZ

No nevim.. Za me uz trochu zbytecne napsany dalsi dil s otevrenym koncem, takze bude asi dalsi,

cérka

A já to říkala že bude určitě pokračování :) A říkám to znovu, ještě určitě nekončíme :).
Ano, i mně chvilku trvalo než jsem se zorientovala v postavách a ději, ale byla to fakt jen chvilička. Velmi čtivé a podmanivé (a často i uvěřitelné) vyprávění o nelehké době, zajímavých lidech a starostech, které ve třicátých letech zažívali.
Asi bych chtěla dodat, že je to odpočinkové čtení, ale jelikož čtu hlavně po večerech, mnohdy i velmi vysilující :). Dnešní ráno bylo hold těžké ;).

Renatecka

Příjemné poklidné čtení, v postavách jsem se ale totálně ztrácela :-D

ivousekk

Vyborne pokracovani. A klidne by mohlo byt dalsi.

xxbarbarelaxx

Moc hezké čtení příběh se mi četl dobře, děj odsýpal a kdyby bylo na mě, byla bych ráda za další pokračování této rodinné ságy.