Návrat

Návrat https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454378/bmid_navrat-jHT-454378.png 4 242 70

Panský dům série

Panský dům. Návrat. Augsburg 1930. Marie a Paul Melzer jsou šťastní a jejich láska je silnější než kdy jindy. Ale kvůli globální ekonomické krizi a obtížným dobám musí Paul bojovat o přežití své textilní továrny. Když onemocní zánětem srdečního svalu, Marie zakročí a zachrání společnost před zkázou, protože jde o osud celé rodiny. Je třeba učinit důležitá rozhodnutí, protože rodina Melzerových má vysoké dluhy. Jejich milovaná vila může být zachráněna, jen pokud budou stát všichni pohromadě. Závěrečný díl čtyřdílné ságy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Rückkehr in die Tuchvilla , 2020

maryzka
12.08.2021 5 z 5

Svižně to navazovala na děj, ale spíš bych řekla, že to bude inklinovat pokud bude nějaký ten díl spíš k 30. letům. Ono už to tu bylo naznačeno i v této knize

Kristulda
08.08.2021 5 z 5

Dnes dočtené,byl to nejhezčí díl z téhle série. Moc se mi líbilo,že jsme mohli sledovat děj u všech postav. Těším se na pátý díl.

kaja77
07.08.2021 4 z 5

Byla to moje relaxační volba na dovolenou. Vzhledem k tomu, že jsem postupně četla celou sérii, mě další osud rodiny i služebných zajímal. Sice autorčiny obraty, které připomínaly prvorepublikové večery pod lampou (odebrala se na lože, Paul přemýšlel o právnických formulacích) byly dost úsměvné, ale co už. Bylo zajímavé číst o tom,jak se v Německu projevovala hospodářská krize, podle mě tuto linku mohla autorka vice rozvinout. Každopádně knihu jako relax doporučuji.

chrudas
04.08.2021 5 z 5

Tento díl je dle mého nejlepší. Předchozí díly byly příjemné odpočinkové čtení, ale Návrat byl napínavý, četl se jedním dechem.....

makul
02.08.2021 3 z 5

Bylo hezké se zase vrátit k této knižní sérii. Co se dějové linky týče, tak mi přišla mnohem zajímavější než u předchozího dílu, který se až moc táhl. Nicméně na první a (především) druhý díl to zase nemělo. Některé momenty mi přišly poměrně předvídatelné, ale jinak knihu hodnotím převážně kladně.

Anette99
27.07.2021 5 z 5

Nečekaný návrat do vily k rodině Melzerů se povedl, pěkně to navazovalo na zbytek série. Kniha se četla lehce, za den přelouskáno :)

helenah
20.07.2021 5 z 5

Jak ráda jsem se vrátila,abych poznala další osudy Marie, Paula a všech, kteří je obklopují. Tato románová sága má zvláštně krásnou atmosféru, podle mně je to to nejlepší, co Anne Jacobs napsala. Upřímně doporučuji. A děkuji za hezké chvíle při čtení

Arsi
17.07.2021 4 z 5

Opět moc příjemné čtení a setkání s rodinou Melzerových.

astroweb
15.07.2021 5 z 5

Dočetl jsem s velkou chutí čtvrtý díl historické série. Moc se mi líbily všechny čtyři. Určitě se zase někdy pustím do autorčiných dalších sérií i románů, doufám a věřím, že nebudu opět zklamán.

adelkas
12.07.2021 4 z 5

Super, už jsem zase u Melzeru, už zase cítím tu vůni v kuchyní. Život a starosti jak chudých tak bohatých. Autorka zase nezklamala a krasně popsala osudy všech. Jsem zvědavá na pátý díl.