Bouře

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Augsburg 1935. Nad Německem se stahují mračna k velké bouři a má to dalekosáhlé důsledky i pro rodinu Melzerových a jejich milovaný rodinný dům. Mariin úspěšný módní ateliér stojí krátce před zavřením poté, co vejde ve známost její židovský původ. Také její muž Paul má veliké starosti se zvládáním finanční situace v textilní továrně. Rostoucí tlak ze strany nacistické vlády mu způsobuje bezesné noci. A když se mu jednoho dne dostane naléhavé rady, aby se v zájmu uchování továrny s Marií rozvedl, musí jeho žena učinit závažné rozhodnutí, které jí změní život už navždy…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491709/big_boure-YVi-491709.jpg 4.489
Série:

Panský dům 5.


Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)
Originální název:

Sturm über der Tuchvilla, 2021


více info...
Nahrávám...

Komentáře (24)

Kniha Bouře

xxbarbarelaxx
30. dubna

Musím říct že toto bylo hezké pokračování celého příběhu. Autorka nám podala nenásilnou formou co se dělo na začátku vlády A. Hitlera. Zavedla nás nejen do německého městečka ale vzala nás i do Ameriky. Možná mohla více popsat i život Marie a Lea v Americe, ale věřím, že toho se dočkáme v dalších dílech. Těším se na pokračování a za mě to byl v tuto chvíli nejlepší díl této série.

mariva
23. dubna

Hezké pokračování, ale doufala jsem, že půjde o delší časový úsek. Pokud se děj bude posouvat po roce, bude těch knih muset být ještě hodně.


katpas76
15. dubna

Pátý díl rodinné ságy mě opět nezklamal. Autorka Anne Jacobsová vydává řadu knih i pod jinými jmény. Tyto knihy a ságy za mě nedosahují kvalit Panského domu, na jehož pokračování jsem se těšila. Jsem ráda, že v této rodinné sáze drží Anne Jacobsová vysokou kvalitu - postavy jsou různorodé, přitom uvěřitelné a lidské, příběh je zajímavý a čím dál košatější a jazyk je odpovídající žánru knihy.
Dějově se mi Bouře líbila moc. Plno zajímavých epizod, které slibují další napínavé pokračování, které si určitě nenechám ujít. Jsem zvědavá, do jakého roku se nakonec autorka v této sérii dostane potenciál je rozhodně velký. Líbí se mi také to, že kniha nemá jen zábavný charakter díky všem romantickým a vztahovým linkám, ale odehrává se v dramatické době, s jejímž historickým významem nás autorka nenásilně seznamuje. Děkuju za příjemné chvíle s touto knihou.
Dávám plný počet!

Ivanule
15. března

Tak můžu říct tento díl byl zatím nejnapínavější jak svým dějem, tak i tím co se v této době již v Německu dělo a čemu všemu začali postupně být lidé vystaveni.

Szilvia1
27. února

Pátý díl o rodině Melzerových bylo napínavý,dělo se tam víc věcí než v předchozích dílech.V téhle části se tam děje víc i ve vedlejších postavách,hlavně u Kitty a její dcery Henni,která se zamiluje.Už jsem zvědavá,jak přežijí naši hrdinové ty těžké bouřlivé časy.

Madelisi
27. února

(+ SPOILER) Rok 1935. Marie začíná mít problémy, protože má židovského otce a další židovské prarodiče. Vidí nadcházející problémy. Dle mého se rozhodne jednat jako mučednice, aby její původ neovlivnil rodinnou továrnu. Paul naopak vše vidí stále růžově, myslí si, že manželství s ním Marií ochrání.
Skoro 80 let po válce jo můžeme hodnotit coby krátkozrakého, ale on žil v Německu a nevěřil, k čemu všechno muže dojít. Přestože později podle mě je rád, že se Marii a Leovi v New Yorku daří.
Doufám, že autorka dovede Melzerovu rodinu do poválečných let. Zajímalo by mě, co je ještě potká.

Laerry
22. února

V pátém díle naplno nastupuje tísnivá atmosféra strachu a nejistoty, kterou šíří následovníci nacistické ideologie, která je na strmém vzestupu. Ve válečné literatuře v drtivé většině narazíme na pohled lidí z okupovaných zemí, vyrovnávajícími se s hrůzami války, proto mi přijde více než zajímavé číst i tento náhled ze srdce Německa, kdy vše teprve „rozjíždí“. „Bouře“ je spíše tichem před bouří: pozvolné stupňování napětí ve společnosti, rostoucí nevole a nenávist k židům, vzestup vlivu gestapa, rozepře mezi nacisti a komunisti… Pátý díl se kromě toho zaměřuje na novou generaci a nucený útěk některých členů do USA. Těším se na závěrečný díl, kde se snad všechny dějové linie plnohodnotně uzavřou.

cérka
16. února

Hm, tak mám pocit, že se tato rodinná sága začíná měnit v telenovelu. Bohužel, tentokráte mě to moc nebavilo :(. Možná za to může velká časová prodleva mezi jednotlivými vydáními, možná historické období ve kterém se tento díl odehrává.

1