Nikdo není doma

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433458/big_nikdo-neni-doma-YxQ-433458.jpg 4.4418

David Raker 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

No One Home, 2019

Kniha Nikdo není doma

edith79

Z mého pohledu asi nejméně povedený díl, i když pořád nadprůměr. Anotace tentokrát zněla velmi slibně a mám takový dojem, že by se z příběhu dalo vytěžit něco víc. Oproti minulému dílu se depresivní linka bohužel nezměnila a i tady se opět hodně řešily nemoci. Ty k životu patří, ale tady se mi to zdálo stále dokola omýlané. Tentokrát tedy horší čtyři hvězdy a uvidíme příště.

mimi55

Asi půlka knížky měla spád. Pak se to nějak zadrhlo a překombinovalo.

shecoola

Po skvelej jednohubke Žena mého života som sa s chuťou vrhla na ďalšiu Weaverovku. Wau efekt sa u mňa ale tentokrát neopakoval. Na mňa tam bolo príliš veľa postáv, mien, poprepletaných príbehov z Rakerovho vyšetrovania a k tomu ešte ďalšie postavy z druhej časovej línie vyšetrovania Kaderovej. Ano, na konci sa to krásne prepojilo, ale pre mňa to nebolo umelecké macramé, ale len zamotaná sieť nití, ktorá vás miestami nudí, miestami štve, občas sa nádejne rozuzľuje a nakoniec si poviete "konečne hotovo". Len zvedavosť, kam sa podeli ľudia z Black Gale, ma nútila čítať vždy ďalej. Myslím, že si dám teraz oddych s týmto žánrom, než prečítam ďalšiu z autorových kníh, ale pre tentokrát mi to stačilo. Plne súzniem s recenziou nižšie od Pavlina50 a Clara_C.

rilajaan

Čtivá kniha. Děsivé, co vše lze skrýt, pokud máte vliv.

janina66

Tento díl byl hodně povedený. Jedna velká záhada o zmizení jedné malé vesnice. Skvělé vyšetřování této záhady. Líbilo se mi postupné odkrývání toho, co a kdo za tím stál.

Allla9

Mistr záhad a neuvěřitelných zvratů v ději - prostě opět skvělý Tim Weaver.

hrabalikoval

Opět zase jednou skvělé čtení. Kniha od které se neodtrhnete dokuď jí nedočtete. Já furt nemůžu dojít na to, jak to Tim dělá, že nikdy netrefím jak to skončí. Prostě jsem vždy překvapená a to mě na tom baví. Opravdu se těším na další jeho knihu.

Patapuf

Skvělé čtení.... zápletka trochu připomíná knihu Není cesty zpět... každopádně zaujme hned na poprvé... čtení této knihy připomíná jízdu v důlním vozíku... zápletka vás zaujme a tak naskočíte a zjistíte, že se řítíte z kopce rychleji a rychleji až do konce.... nedoporučuji číst večer, aby jste nakonec nezjistili že je ráno... je vidět, že autor se jenom zlepšuje.... a udělal mi radost s Jo na konci... myslím že mrtvých bylo dost...