Nikdo není doma

Nikdo není doma https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433458/bmid_nikdo-neni-doma-YxQ-433458.jpg 4 601 159

David Raker série

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

No One Home , 2019

krakenka8
29.01.2021 5 z 5

Miluji Roberta Bryndzu, ale Tim Weaver mu šlape na paty! NIkdo není doma je jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy četla. To prolínání dějů, vsuvka "ze tmy," závěr. Napínavé od začátku do konce, už jen ten nápad a koncept, ty má vůbec tento autor bravurní! Dala bych i 30 hvězd!

EmillyT
22.01.2021 4 z 5

Velmi mě zaujal nápad T. Weavera nechat zmizet celou vesnici. Do děje pěkně zapadl i starý zločin z L.A. Jen závěr by snesl pár stránek navíc, měla jsem pocit, že autor závěr zbytečně zestručnil a zkrátil. Už se moc těším až vyjde 11.díl.

petra2284
31.12.2020 5 z 5

(SPOILER) Zase super kniha od Tima Weavera. Nutilo me to číst, byla jsem zvědavá, kde jsou.....

March
28.12.2020 5 z 5

Za mě plný počet, nemelo to chybu. Netradiční zápletka/y, zápletka/y z minulosti, skvělé davkovani deje, rozuzlení, konec třeba nebyl úplně wau, jako začátek knihy, ale byl to další povedený díl Davida, koukam, ze zatím poslední, co budu číst pane autore?:) Určitě se těším na další díly.

dikobraz
08.12.2020 5 z 5

No, namet super. Dej bol zaujimavy, pripad zmiznutia troch rodin netradicny. Dobre do toho zapadlo aj vysetrovanie z minulosti. A konecne tu bol aj klasik, odpadlik Colm. Aj ked, tomu davam zivotnost este jeden diel... skoda. Toto vsetko bolo super.
Ale koniec ma sklamal. To, ze je David nesmrtelny, na to som si uz zvykol. Ale koniec bol odflaknuty. Cele vyvrcholenie pribehu a zahady bolo nemastne, neslane. Akoby autorovi ku koncu dosli napady. Skoda, mohla to byt najlepsia cast. Ale aj napriek tomu je jedna z najlepsich.

derminator
06.12.2020 5 z 5

Mám rád knihy od Tima Weavera jsou čtivé, akční, zajímavé perfektní. Nikdo není doma splňuje všechny požadavky moderního thrilleru a musím říct, že od autora je zatím nejlepší. Nemohu jinak než dát 100 %.

simaja
05.12.2020 5 z 5

Tak to byla parádní jízda od začátku do konce, už se těším na další díl!

Kocourek
22.11.2020 4 z 5

Vždycky čekám na další díl a opět nezklamal. Napínavé čtení.

knihovna22
16.11.2020 3 z 5

Moje první od Tima Weavera. Zklamání. Přiznávám - měla jsem velká očekávání. Postavy se chovají nelogicky, autor se až trapně snaží jejich chování vysvětlovat. Zbytečně moc překombinováno. A hlavně ten hlavní zlosyn - největší padouch v celém vesmíru - alespoň tak je nám neustále prezentován :-) Takové čenobílé ....

Jana8774
11.11.2020 5 z 5

Rada ctu knihy od tohoto autora. Proto davam plny pocet.

Peggy2711
04.11.2020 4 z 5

Moje první kniha tohoto autora. Líbila se mi. Ale trochu mi vadilo, že autor vše ochotně vysvětluje, připomíná, nenechá čtenáři ani kousek k použití vlastní fantazie a důvtipnosti. Zdálo se mi, že je tam moc postav, moc dějových linek, že se ztratím, ale autor to nedovolí :-) vše připomene, zopakuje, vysvětlí. Až moc často a důsledně. Ale ráda si přečtu nějakou další, pro mě spíš oddechovka.

Becca_books
01.11.2020

Můj 10. díl s Davidem Rakerem. Už jsem si říkala, že mě v jeho knihách nic nepřekvapí, ale propojení s Jo Kaderovou bylo vážně super. Napínavé, propracované do nejmenších detailů. Knížka se mi líbila. Na to jak je David neopatrný jak v činech tak v řečech už jsem si zvykla tak mě to ani tolik nevytáčelo :D
Občas jsem se trošku ztrácela v dějové lince - minulost vs. přítomnost.

Doubravka1975
01.11.2020 5 z 5

10.zatim poslední díl série bývalého novináře Davida Rakera, který tentokrát pátrá po devíti lidech, kteří zmizeli o Halloweenu.
Opět super, čtivé, napínavé , Raker nesmrtelný :):):) a Healy mohl dostat víc prostoru.
Akorát teď potřebuji číst něco úplně jiného. Nechci už nic vyšetřovat a hledat ztracené osoby a zároveň cítím, že mi Raker bude chybět. Možná mi chybí už teď....

Gaeberys
24.10.2020 5 z 5

Zkrátka klasická Rakerovka, opakovala bych se (bystrý nesmrtelný Raker vs. zlý svět atd).
Tento díl hodnotím jako jeden z nejpovedenějších.

ydnac
24.10.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha, nemůžu jinak než chválit. Zmizení 9 osob(sousedů) mi vrtalo v hlavě, přemýšlela jsem jaké bude vysvětlení a celá kniha pro mě byla napínava a ctiva jako vždycky :-) Libilo se mi propojení linie Rakera s Jo Kaderovou.Jsem ráda,že Raker je takový "nesmrtelný"hrdina, moc jsem si ho oblíbila a nerada bych, aby byl nahrazen :-) Take Healyho mám ráda a jsem zvědavá jak bude zapojen v dalších dílech, takže moc se těším a šup sem s další super knihou :-)

martin3554
18.10.2020 4 z 5

Tak jsem dočetl i zatím poslední případ Davida Rakera. Opět pátrá soukromý vyšetřovatel po zmizelé osobě, tentokráte však jde o celou vesnici. Zmizení souvisí se starým případem v Americe z 80.let i zmizením mladé studentky v Británii z téže doby.

kuttnerovka
16.10.2020 5 z 5

Teprve moje první kniha od autora a musím říct, že mě překvapil víc než jsem si myslela. Perfektní děj, mělo to spád, hlavu a patu. Trochu skryté tajemno, výsledek překvapil. Zkrátka vše co by taková kniha měla mít. Určitě jdu dalších knih autora

Haduwig
14.10.2020 3 z 5

Tak po Ženě mého života trochu zklamání - zatímco to začne s naprosto vybroušenou atmosférou (jen považte, o Halloweenu se na blatech ztratí 9 lidí!), tak postupem času jak atmosféra, tak zápletka ztrácí dech. Nejspíš je to tím, že se děj stočí k vyšetřování vražd, a navíc se roztříští mezi více postav. A když dojdeme k rozuzlení a setkání hlavních postav, tak mě to už vlastně moc nezajímá. Přečteno, ale už se k ní nevrátím, přišlo mi to jako promarněný potenciál.

muchomurka
13.10.2020 3 z 5

(SPOILER) Tenhle díl byl pro mě zatím ze všech nejhorší. Bylo to čtivé a napínavé, nevadí mi Davidovy nadpřirozené schopnosti vše přežít a ještě zvítězit, ale vadí mi, jak vlastně ani moc nepátral, vše mu spadlo do klína. Jak po x-té se nechal nachytat, zmlátit, chytit. Vždyť po tolika případech bych čekala, že se některé věci naučí líp a bude obezřetnější. Že byl závěr velmi dramatický a až příliš akční, na to jsem si v knihách Tima Weavera zvykla.
Ale co mi tady nejvíc rvalo srdce a bez čeho bych se docela dobře obešela, tak to byl příběh Jo Kaderové. Vůbec jsem ji nedokázala pochopit, jak se mohla vzdát svého syna na úkor práce, jak si mohla nechat ujít všechny ty věci s Ethanem a Irou a dát přednost práci. Ano, nebylo to v lehké době, ale i tak, toto nepochopím. Když nad tím pak lkala, bylo pozdě. A Ira, ach Ira. Tyto kapitoly pro mě byly peklo, to s Irou nebyla úplně její chyba, ale nepomohla tomu.
Colm Healy, z mého pohledu už by se autor mohl této postavy vzdát, i když už je lepší než dřív.
A tedy mohl by David taky občas toho nezvěstného najít živého.
Jinak však ano, knížky mě baví, nelituji, že jsem je četla a těším se na další. Jen tato byla pro mě náročnější.

Jiparis
04.10.2020 4 z 5

Milá detektivka určená k odpočinku. Mám příběhy s Rakerem ráda, ale tentokrát se nepodařil konec. Bylo to překombinované a nepřesvědčivé. Škoda.