Nikdo není doma

Nikdo není doma https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433458/bmid_nikdo-neni-doma-YxQ-433458.jpg 4 601 159

David Raker série

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

No One Home , 2019

nikanika17
26.05.2021 2 z 5

Na rozdíl od minulého dílu jsem to dočetla do konce, ale pokud vyjde další pokračování, tak to už si ho určitě nekoupím. Děj nemá špatný nápad, ale je hrozně rozvláčný a dost nepravděpodobný, David Raker mi byl vždycky dost nesympatický a ostatní postavy to taky nevytrhnou. A taky mi vadí to klišé, že prakticky každý policista v této sérii je neschopný debil, zkorumpovaný nebo pro jistotu obojí.

Pavlína79
23.05.2021 3 z 5

četla se dobře, ale hluboký zážitek nezanechá

jirimatejka
01.05.2021 4 z 5

Celkem slušné, už moje druhá kniha od autora. Na pět hvězd to není, ale můžu doporučit.

Ráčkajda
13.04.2021 4 z 5

No....miluju sérii Davida Rakera, celou jsem ji zhltla,ale tahle knížka mi dala trošku zabrat. Dalo mi práci se začíst, pak děj sice nějak ubíhal, ale i tak mi přišla tahle desátá knížka ze série asi nejslabší, přesto dávám 4*

NADEI
12.04.2021 5 z 5

David Rarker má před sebou velkou záhadu zmizení 9 obyvatel, což je celá vesnička. Napínavým dějem se prolínají dvě časové linie, jak to všechno souvisí ? Začtěte se, stránky vás pohltí, tak jako mě. Doporučuji

sarka0168
11.04.2021 5 z 5

Naprosto skvělé, přečetla jsem (500 stran) za jeden den, ani chvilku jsem se nenudila!

š.m.i.k
07.04.2021 4 z 5

Začátek, do doby než jsem se zorientovala v příběhu, se neskutečně vlekl. Chvilku jsem i myslela, že to odložím, ale vydržela jsem ;) A pak už se odkládat nedalo, už to bylo zajímavější a zajímavější i čím dál víc napínavé. Tim Weaver už mě chytil (na moji zvědavost) ;) takže 4* a doporučuji.

ctenarkaEva
05.04.2021 5 z 5

Líbilo se mi to stejně jako ostatní díly této série. Sice to nepatří mezi úplně nejnapínavější knihy, které jsem četla, ale příběh byl zajímavý a hezky propletený.

Ksyu
03.04.2021

První kniha od tohoto autora. Napínavá detektivka.

danica6371
03.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Těžko se mi bude s Davidem Rakerem loučit. Těžko. A to se mi do této série vůbec nechtělo. Myslím, že tato kniha patří k těm autorovým povedenějším a byla jsem tentokrát upřímně ráda za “happy end”. I slza ukápla. Opravdu mě zajímá, jaký osud čeká Davida a Healyho. Vzhledem k neustále se ochomítajícím novináři, to bude určitě ještě zajímavé.

petra4502
01.04.2021 3 z 5

Trochu zklamání, chvílemi jsem se v ději a čase ztrácela. Zbytečně zdlouhavé.

SanFrancisco2
31.03.2021

Pro mě zklamání. Děj zbytečně komplikovaný, hodně vedlejších postav, charakter pachatele podivně splácaný, krkolomná zápletka. Nehodnotím hvězdami, protože zřejmě nejsem cílová skupina.

astra3
25.03.2021 5 z 5

Tento díl patří rozhodně k těm lepším. Napínavé od začátku do konce. Super.

konicekbily
19.03.2021 3 z 5

Nesdílím názor většiny hodnotících, že jde o špičkové dílo, podle mne je to pouze průměrný thriller. Autor záměrně vyprávění protahuje, pokládám za zbytečnou úvodní část při popisu opuštěné vesnice. Asi uzavřel smlouvu na počet stran posledního dílu série. Stejně natahovaný je i konec knihy. Všeho je v knize nějak moc : popisů prostředí, postav, opakovaných úvah hlavního hrdiny, "thrillerských scén". Až jsem se i nudil. Víc než průměr to není!

Majulle
16.03.2021 5 z 5

Další napínavá detektivka :) od skveleho spisovatele. Neslo odtrhnout oci :) doporucuji

Tauriela
14.03.2021 3 z 5

Právě jsem dočetla těchto 511 stran detektivky...
Upřímně, kniha mě zaujala lákavým dějem. Osamělá vesnička umístěna v okolí blat, kde se o Halloweenu ztratí její obyvatelé.

Skutečné akce a pohlcení příběhu jsem se dočkala až na straně 250, pak jsem knihu zkrátka musela dočíst na jeden zátah.
Ke konci mi přišlo, že tempo mohlo být trochu svižnější. Ale také to může být tím, že jsem knihu četla deset hodin v kuse...

Nicméně knihu hodnotím kladně. Nevadilo mi ani více postav. Děj je sice dlouhý, ale napínavý, což je pro detektivku podstatné.
Vraha je skutečně těžké odhadnout, a tak to má být!

Do budoucna plánuji zkusit další Weaverovku

Usignolo
25.02.2021 4 z 5

Tak jsem se zase nevyspala, protože jsem to nutně musela dočíst.. Do této knížky jsem se nějak nemohla dostat, pořád jsem se bála, ale škaredě. Předtím jsem četla Darcy Coats a to jsem se bála hezky. Něco mi tam pořád nesedělo, měla jsem z toho takovou zvláštní úzkost, pak jsem zjistila, proč - hlavní postava+ Healy. Přišli mi oba tak depresivní a bez vyhlídek, že jsem se do nich nemohla, ani nechtěla vžít. Ale nakonec mě to stejně "vcuclo" a když mi došlo, proč ten rok 1985, tak už jsem se vezla.

berila
24.02.2021 5 z 5

To je přesně můj šálek kávy. Takto si představuji čtivě napsaný thriller. Žádné zbytečné skákání sem tam, ale krásně navazující děj. Prostě paráda, už se těším na další díl.

Kate72
22.02.2021 5 z 5

Mám přečtené všechny knížky od Weavera. Se čtením jeho nové knihy jsem chvíli otálela a zjistila jsem, že mi docela chyběl. Líbí se mi, jak pomalu odkrývá tajemství a pomalu poskládává všechny střípky, které pak do sebe následně krásně zapadají. Žádné nezodpovězené otázky. Už se těším na jeho novou knihu, která má letos vyjít.

maxx
09.02.2021 3 z 5

Nejslabší příběh ze všech parkrát jsem knihu odložil ale konec byl skvělý