Nikdo není doma

Nikdo není doma https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433458/bmid_nikdo-neni-doma-YxQ-433458.jpg 4 601 159

David Raker série

VŠECHNY DOMY JSOU PRÁZDNÉ. VŠICHNI ZMIZELI… Zapadlá yorkshirská vesnička Black Gale měla pouhých devět obyvatel. Nebyli to jen sousedé, ale také blízcí přátelé, kteří se často vídali a trávili spolu čas, včetně onoho osudného Halloweenu, kdy se sešli naposledy. Povečeřeli, trochu popili a vyrazili na setmělá blata, aby si užili předvečer svátku všech svatých. Nikdo se už nevrátil. Jako by se po nich slehla zem. Nezůstaly žádné stopy ani důkazy, jen několik fotografií, které si toho večera pořídili. O dva a půl roku později je už policie naprosto bezradná, a případ proto přebírá soukromý vyšetřovatel David Raker, kterého záhada pohřešované vesnice úplně pohltí. Jaká tajemství obyvatelé před svými rodinami ukrývali? A co tajili jeden druhému? Bylo všechno takové, jak by se mohlo na první pohled zdát? A bude Raker pátrat po devíti lidech – nebo po devíti tělech?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

No One Home , 2019

konformita
06.11.2022 5 z 5

Moje srdeční záležitost. Už desátá v řadě, ani jedna nezklamala. Nebyla tak děsivá jako předcházející, ale i tak super skvělé, napínavé.

Anet2106
16.08.2022 4 z 5

Tahle knížka mě chytla a bavila od začátku. Zajímavé téma. Postavu Davida Rakera mám ráda od prvního dílu. Líbila se mi i postava Jo a její postupná evoluce. Těším se na další díl!

Katania
09.08.2022 5 z 5

Skvělé, smutné, napínavé a dojemné. Těším se na další !

gigi77
25.07.2022 5 z 5

Přiznávám, mám už na celé sérii závislost.
* Zas a znova se budu opakovat … je to promyšlené, čtivé, postupně gradující, zkrátka další super thriller a bezvadně strávené chvilky volna.
* Autor si drží stále stejný koncept, tento mě však stále stejně baví :-)
* Kromě hlavní dějové linky se v průběhu objeví další, která mi už začíná rýsovat určitou spojitost. V tom se ale na scéně zapojí ještě jiná dějová linka, která mi mé domněnky komplikuje. Každopádně na samém konci všechna kolečka do sebe logicky zapadnou.

Vesmich
13.07.2022 4 z 5

Tento díl měl dramatickou osnovu! Všichni zmizí, nikde nikdo a Raker to musí všechno vypátrat. Příběh má, jako obvykle, více linek, všechny jsem sledovat ani nedokázala ani nechtěla, zůstaly některé otázky nezodpovězené, kupříkladu - kde to teda oni vlastně byli? Skuhrání je tam taky dost, chorob a neustálých hnutí mysli, kdy je Raker furt v depresi, ale na druhou stranu se v krizové situaci dokáže chovat jako učiněný buddhista, ale tak dobrý...poslouchám jako audio u nádobí...

edith79
15.06.2022 4 z 5

Z mého pohledu asi nejméně povedený díl, i když pořád nadprůměr. Anotace tentokrát zněla velmi slibně a mám takový dojem, že by se z příběhu dalo vytěžit něco víc. Oproti minulému dílu se depresivní linka bohužel nezměnila a i tady se opět hodně řešily nemoci. Ty k životu patří, ale tady se mi to zdálo stále dokola omýlané. Tentokrát tedy horší čtyři hvězdy a uvidíme příště.

mimi55
08.06.2022 4 z 5

Asi půlka knížky měla spád. Pak se to nějak zadrhlo a překombinovalo.

shecoola
25.05.2022 4 z 5

Po skvelej jednohubke Žena mého života som sa s chuťou vrhla na ďalšiu Weaverovku. Wau efekt sa u mňa ale tentokrát neopakoval. Na mňa tam bolo príliš veľa postáv, mien, poprepletaných príbehov z Rakerovho vyšetrovania a k tomu ešte ďalšie postavy z druhej časovej línie vyšetrovania Kaderovej. Ano, na konci sa to krásne prepojilo, ale pre mňa to nebolo umelecké macramé, ale len zamotaná sieť nití, ktorá vás miestami nudí, miestami štve, občas sa nádejne rozuzľuje a nakoniec si poviete "konečne hotovo". Len zvedavosť, kam sa podeli ľudia z Black Gale, ma nútila čítať vždy ďalej. Myslím, že si dám teraz oddych s týmto žánrom, než prečítam ďalšiu z autorových kníh, ale pre tentokrát mi to stačilo. Plne súzniem s recenziou nižšie od Pavlina50 a Clara_C.

rilajaan
22.05.2022 4 z 5

Čtivá kniha. Děsivé, co vše lze skrýt, pokud máte vliv.

janina66
09.05.2022 5 z 5

Tento díl byl hodně povedený. Jedna velká záhada o zmizení jedné malé vesnice. Skvělé vyšetřování této záhady. Líbilo se mi postupné odkrývání toho, co a kdo za tím stál.

Allla9
07.05.2022 5 z 5

Mistr záhad a neuvěřitelných zvratů v ději - prostě opět skvělý Tim Weaver.

hrabalikoval
28.03.2022 5 z 5

Opět zase jednou skvělé čtení. Kniha od které se neodtrhnete dokuď jí nedočtete. Já furt nemůžu dojít na to, jak to Tim dělá, že nikdy netrefím jak to skončí. Prostě jsem vždy překvapená a to mě na tom baví. Opravdu se těším na další jeho knihu.

Patapuf
23.03.2022 5 z 5

Skvělé čtení.... zápletka trochu připomíná knihu Není cesty zpět... každopádně zaujme hned na poprvé... čtení této knihy připomíná jízdu v důlním vozíku... zápletka vás zaujme a tak naskočíte a zjistíte, že se řítíte z kopce rychleji a rychleji až do konce.... nedoporučuji číst večer, aby jste nakonec nezjistili že je ráno... je vidět, že autor se jenom zlepšuje.... a udělal mi radost s Jo na konci... myslím že mrtvých bylo dost...

Pavlina50
25.02.2022 3 z 5

Po knize jsem sáhla vlivem neskutečně lákavé anotace. Proč a kde zmizeli úplně všichni obyvatelé malé vesničky? Navození pořádného tajemna jako vyšité.
Opět jsem nevědomky bohužel sáhla jako první až po posledním dílu ze série o Davidu Rakerovi, a opět to bylo trochu znát. Čtení mi totiž mírně komplikovala absolutní neznalost minulosti obou hlavních postav, zejména pak Healyho. Právě jeho zvláštní minulost byla v knize často zmiňována, ale jaké přesné události v životě, které ho donutily k takovému podivnému způsobu života, ho potkaly, jsem bohužel této knihy zas až tak podrobně nevydedukovala.
Nicméně samotné gró příběhu to zas až tak moc nenarušovalo. Knihu tvořil samostatný příběh, dvě samostatné dějové i časové linky - vlastně zejména zpočátku mi připadalo, jakoby to byly dokonce dvě různé knihy, ale pochopitelně v průběhu čtení to do sebe začalo zapadávat a obě linky se začaly logicky propojovat.
Celkově mi ale připadalo dost náročné propracovat se až do konce. Kniha je dost obsáhlá a některé části se mi zdály až docela zbytečně zdlouhavé. Ale největší problém jsem měla s tím velkým množstvím postav. Zapamatovat si jména všech manželských párů, jejích dětí, právníků, obětí i potencionálních pachatelů bylo dost náročně a čtení proto vyžadovalo udržovat neustálou dostatečnou pozornost. Neodpustím si trochu ironie - je klika, že v oné vesnici žilo jen devět obyvatel. Ale hledání odpovědi na otázku „kam tedy všichni zmizeli““, mě přesto hnala ve čtení dál a dál.
Z rozuzlení jsem měla spíš takové smíšené pocity, celé mi to připadalo trochu krkolomné a překombinované. Možná jsem čekala více nějakého mysteriózna, k čemuž mě naváděla ta anotovaná myšlenka příběhu. Po přečtení knihy jsem pořád měla pocit, že se z takového námětu dalo vytěžit možná trochu víc.
Nicméně autora si určitě dávám do hledáčku a ráda zkusím i jeho další knihy.

michaela5515
25.01.2022 5 z 5

Skvělý díl. Hrozně jsem se na něj těšila a nezklamal. Možná jeden z nejlepších. Nemůžu se dočkat dalšího.

Petra101
22.01.2022 5 z 5

Série dočtena,až je mi to líto. :) Bylo to super počteníčko,úplně mě pohltilo a nečekala jsem ani nic jiného. Raker je sice trochu Chuck Norris,ale nevadí. Děj byl napínavý a skvělý jako vždy!

Warty
24.12.2021 5 z 5

Opět skvělá jízda. Záhadné zmiuení několika lidí, dvě dějové linie, které se nakonec hezky propojí a konec? Jako vždy naprosto strhující.

martinaandulka
14.12.2021 5 z 5

Vyrazili na setmělá blata.Žádný z nich se nevrátil.Serii Davida Rakera se mi líbí a tento díl opět nezklamal,byla jsem byla vtažena do děje a rozkrývala co se vlastně stalo.... .

CharlesWard
24.11.2021 3 z 5

Čtivé, ale to jsou vlastně všechny dosud vydané knihy autora.

iveta3689
14.11.2021 4 z 5

Asi nejzdlouhavější díl ze série. Některé popisy jsou zbytečně dlouhé, pár situací bych klidně vypustila. Slabší než jiné autorovy knihy, ale pořád lépe napsané a čtivější než spousta knih na trhu.