Malé ženy

Meg, Jo, Beth a malá Amy čekají s napětím i steskem na tatínka. Přesto jejich život není složen jen z trpného čekání. Naopak, děvčata prožívají mnohá dobrodružství, čelí i nástrahám, které pramení z dospívání. Jejich cesty se na čas rozdělí, aby se opětovně sešly v rodinném kruhu. Slavný americký román, který vychází v Čechách poprvé kompletní, vypráví příběh čtyř sester. Román se odehrává během občanské války (Severu proti Jihu)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34665/big_male-zeny-male-zeny-oFp-34665.jpg 4.2996

Malé ženy 1.

Vydáno: , Knižní klub

Little Women, 1868

Kniha Malé ženy

items
19. říjnaodpad!

Občas mám chuť na niečo sladké. Sacherova torta, veterník, cheesecake, bublanina...čokoľvek z toho kedykoľvek.
Táto kniha však bola ako všetky vyššie spomínané mňamky zmixované dokopy, poliate melasou, posypané kryštálovým cukrom, pokryté riadnou vrstvou javorového sirupu so šľahačkou navrchu. Po cca 130 stranách odkladám ako nepožívateľné.

Lolila

Nádherná kniha....
Prostredie, v ktorom sa príbeh odohráva, rozmanitosť charakteru štyroch sestier, ich vývoj a zmena vo vnímaní hodnôt, priateľstvá, .... vo viacerých prípadoch podané s humorom. Nečakala som, že ma táto kniha "dostane":-)
Jednoducho dojímavé a veľmi milé čítanie.

Avila

Nádherná kniha..... Nádherný příběh....
Pro knihu jsem se rozhodla i z důvodu že se už dlouho chystám na filmové zpracování a většinou si raději nejdříve přečtu knihu.
Několikrát jsem při čtení byla dojatá, někdy až k slzám. Jindy jsem se musela zase pousmát a nebo rovnou rozesmát. Autorka bravurně zvládla vykreslení všech postav, prostředí v kterém se příběh odehrává i "teplo rodinného krbu" nebo jak to nazvat....
Mohu jen doporučit....

ElleNora

Pro tuto knihu jsem se rozhodla poté, co jsem viděla novou verzi filmu. A opravdu nebyl moment, kdy bych litovala. Obsahuje příběh 4 sester, které ačkoli vyrůstají pod stejnou střechou, každá je jiná a čeká je také jiný osud.
Rozhodně doporučuji.

jaroiva

Taková nic neřešící skoro romantická kniha. Tak trochu z dětského pohledu braný běžný život rodinky se 4 sestrami. Ale docela milé.

Lubošovo

Opravdu ryze dívčí čtení. Pokud nejste skrznaskrz naivní, romantická duše, radši sáhněte po něčem jiném.

Vivetkav

Zajímavá kniha.. lehká ale pasáže k zamyšlení .. jsem ráda že se mi dostala do ruky

_Knihomolka_

Kniha se četla doslova jedním dechem. Musím přiznat, že dokonce přečkala mé očekávání, protože byla jednoduše fantastická. Moc se mi líbilo vykreslené prostředí, kde se příběh odehrával, charaktery čtyř hlavních hrdinek, které se postupně vyvíjely a stávaly se z nich malé ženy, osudy jejich rodiny a kamarádství s Tadeášem Laurencem.
Společně s Větrnou hůrkou a Janou Eyrovou + teda ještě tyto Malé ženy, jsou mé nejoblíbenější klasiky, které mohu jen doporučit :).