Malé ženy

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Tento nový překlad poprvé po více než sto letech představuje českým čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34665/male-zeny-male-zeny-oFp-34665.jpg 4.3791

Malé ženy (1.)

Little Women (1868)

Vydáno:, Knižní klub

Janniska

Oddychové a milé čtení.

nicolettkaa

Po shlédnutí filmu, který se mi líbil, jsem se rozhodla sáhnout i po knize. Musím ale říct, že mě zrovna dvakrát nenadchla. Některé pasáže mě vyloženě nudily. Být mladší a narodit se v jiné době, tak si knihu asi užiju víc. Na další díly se nechystám.

tyna14

Pohled do života čtyř sester. Oddechové a něžné čtení.

Arsi

Kniha tak trochu výchovná, tak trochu naivní. Dočetla jsem, ale těžko se ke knize někdy vrátím.

JancaMia

Jako malá jsem tuhle knížku milovala a zároveň litovala sestry Marchovy , místy je však kniha příliš naivní.

AnetaKor

Ze začátku Vám to přijde jako divné, takové přitažené za vlasy. Holky jsou skoro dospělé, ale chovají se jako by jim bylo osm. Po pár kapitolách se to ovšem změní. Pro mě se to najednou stalo velice příjemným a milým čtením.

Serenity

Velmi ráda jsem se k této knize vrátila. Dnes mě sice "nedostala" tolik, jako v dětství, ale přesto velmi milá, něžná kniha. Ale přeci jen tak zodpovědné a moudré dcerky bych mít nechtěla

claudiavas89

Milujem ju

MinaHawke

Moc milý příběh čtyř sester a jejich příhod, které jsou někdy veselé, jindy zas ne. Ale celkově se mi kniha líbila.

indyka

Při čtení Malých žen se mě zmocňovaly dost protichůdné pocity a dojmy. Na jednu stranu chápu, proč je příběh čtyř odlišných dospívajících sester populární i po více než 150 letech od vydání. Je to nenáročné, oddechové a příjemné čtení, dále kromě náhledu do života zchudlé rodiny během Války severu proti jihu nabízí i spoustu lásky, moudrosti a poučení. Jenže ta láska, moudrost a poučení jsou často velmi přehnané a o otravně moralizující pasáže maminky Marchové není nouze. Skoro každá kapitola končí tím, že si dívky uvědomí špatnost svého chování a slíbí, že se polepší. Na můj vkus je to celé dost naivní i sladké, nicméně jsem ráda, že jsem si tuto klasiku přečetla a věřím, že hlavně mladé dívky z ní budou nadšené.

irca3468

Ač velmi stará, moc se mi líbila. Inspirativní i když roztomile naivní čtení.

Irsaf

Jsem rada, ze jsem se ke knize dostala a precetla si ji.

anna6486

Milá kniha, četla se nad očekávání dobře.

Melanka

Asi do půlky knihy to šlo, ale pak jsem se prokousávala velmi těžce. Velmi výchovná, ale také zastaralá kniha.

popeluška

Nejdříve se mi kniha vůbec nechtěla číst.....a teď jsem právě dočetla a nevím proč.Je to tak krásná a úžasná kniha,kterou rozhodně nečtu naposledy.Maximálně jsem si ji užila a mám z ní krásný pocit.....

jiri77

Kniha mě teda moc nebavila,nakonec jsem ji dočetl ale něco tak přeslazeného a naivního jsem opravdu nečetl a to mi literatura pro ženy nevadí a rád se po ní poohlédnu. Kniha je asi spíše určená pro náctileté dívky.

Annkag

Príbeh pre mladé dievčatá ktorý v tej dobe exceloval.Obyčajné strasti,obyčajné sny a túžby....dnes žial už tažko predstavitelné že niekto sa k láske tak lahko nepriznáva tak tažko hladá cestu k tomu ako vyjadrit city ktoré boli v tej dobe tak krásne čisté a vrúcne.

Nifredil

Přečteno, hotovo, můžu si udělat pomyslnou hvězdičku, že jsem tuhle klasiku přečetla. A jaká byla? Musím přiznat, že začátek byl poněkud těžkopádný. Chyběl mi řádný děj, nechápala jsem, co se na ní líbí a proč je tak ceněná, postupně jsem se ale začetla a musím přiznat, že nakonec se mi to i líbilo. Není to kniha, z které bych si sedla na zadek. Výborně ale zachycuje atmosféru v rodině v 19. století, ukazuje různé společenské vrstvy, zvyky, tradice, navíc se mi líbilo, jak byly vykresleny postavy a jak byla ukázána postupně jejich povaha. Takže za mě to není kniha, ke které bych se vracela, asi bych ji přímo nedoporučovala číst někomu, kdo má rád děj a nezvládne mírně archaický jazyk. Já sama jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla.

Aleen

Slyšela jsem, že v Americe se čte jako školní četba. Tomu rozumím. Pokud bych chtěla někomu ukázat ideální vztahy v rodině, udělala bych to touto knihou. Takhle čistě by chtěl žít každý. Rodiče děti milují a jemně, ale jasně vedou cestou morálních hodnot, děti je za to zbožňují a nikdo nepřemýšlí, kde si šlehnout, s kým si to rozdat a koho si přidat "do přátel", protože přátelství je prostě přátelství - povídáme si, zažíváme dobrodružství a sdílíme spolu své životy. Bezpodmínečná láska z této knihy odkapává ve velkých kapkách, které na Vás ulpí a už je ze sebe nedostanete (to není nic odporného, ale velmi, velmi sladkého:-))). Nejen, že mám moc ráda Austenovskou atmosféru doby, ale navíc jsem si představovala postavy v podobách hereček a herců z celkem povedeného hollywoodského spektáklu. Vyplývá z toho, jak výkon autorky obdivuji?

Daduška

Hodně melodramatické, ale v určitých životních situacích může pomoci zahnat temné stíny.

Ninash

Toto je klasika a kto má rád také to "hľadám šťastie v tom ničom čo mám" tak odporúčam prečítať (vhodné aj pre teenedžerky)

KláraHunčarová

Čtyři sestry, každá úplně jiná, ale všechny si zamilujete! :)

michalka S.

Kniha mě vůbec nebavila , takže jsem ji odložila.

mulderka

Vůbec se nedivím, že se Malé ženy staly před těmi cca 140 lety takovým bestsellerem. A dodnes o moc nezestárly. O kolika ve stejné době vydaných dílech se to dá v současnosti říct?
Za první, pro děti přepracovanou část, kterou jsem si kdysi nosila z knihovny pečená vařená, jasných 5 hvězd. Už jen za to, že v úpravě - myslím- Jindřišky Smetanové se četla o moc líp než kompletní vydání pro dospělé. Tam mi, kromě toho, že jisté náznaky se nesplnily a vše dopadlo tak trochu jinak, lehce vadila i jistá "mravoličnost"... ale dobové souvislosti jsou dobové souvislosti, to se nedá nic dělat.
Tomuto úplnému vydání bych, z výše uvedených a zcela subjektivních důvodů, jednu hvězdu strhla. Tedy aritmeticky zprůměrováno - za 4 a půl :-)
Milé sestřičky Marchovy, díky za to, že jste se mi před těmi X lety staly zábavnými společnicemi. A své místo v mé knihovně i srdci budete mít navždy. :-)

Abia

Krásně popsané postavy i hezký příběh. Spousta poučení (na mě až někdy moc), ale také láskyplných rad a příběhů. U smutných pasáží jsem si i poplakala, protože jsou opravdu napsané tak, že člověka chytí za srdce. Čtení jsem si užila, i když už dávno nejsem malá.

katka9574

Četla jsem dávno, ještě na střední škole. Moc hezké čtení, doporučuji :-)

Akťavs

Ideální knížka pro vánoční nebo smutné období.pohladi na duši.člověk u ní zapomene na chvili na smutek

Eillen

Příběh jsem četla jako malá a dodnes se k němu pravidelně vracím. Každá ze sester si něčím ukradla mé srdce. Meg a její uvědomění si citů až ve chvíli, kdy jí bylo zakázáno milovat. Jo, která se neustále prala se svojí bouřlivou povahou a pomáhalo jí vědomí, že maminka je stejná. Beth, která byla stále tím roztomilým a vyděšeným děvčátkem, které by se ale rozdalo pro všechny. A Amy, která mi jako malá neskonale pila krev, ale ze všech prošla největší proměnou. Sestry společně prožily krásné, ale i velice smutné chvíle. Přesto spolu vždy držely a jedna se na druhou mohla spolehnout.
A i když jsem knihu naposledy dočetla před čtvrt rokem, z toho vzpomínání mám chuť se do ní začíst znovu.

jarka2222

Ani bych nevěřila, jak moc umí chytnout za srdce jednoduchý, místy až naivní rodinný příběh. Vřelé vzájemné mezilidské vztahy sester a jejich přátel, životní moudrost rodičů, uvědomění si sebe sama, skromnost a pokora, činí čtenáře lepším člověkem. Taková učebnice života. Skvostné.

ajla5

Není to špatný příběh, ale pro mně až moc cukrový. A ten překlad je opravdu prastarý.