Malé ženy

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Romantická Meg, nezkrotná Jo, nenápadná Beth a rozmazlená Amy. Čtyři sestry, které musejí čelit stesku po tatínkovi, který bojuje v občanské válce, chudobě či vážné nemoci, ale hlavně svým vlastním ambicím, tužbám a malým nectnostem. Čtyři dívčí hrdinky, jež postupně dospívají, zakládají vlastní rodiny a poznávají velké lásky, velké smutky, všední strasti i nevšední krásy života. To jsou proslulé Malé ženy, které se již po generace zapisují do srdcí stále nových čtenářů nejen v Americe, kde si získaly status rodinné klasiky a věčného bestselleru. Tento nový překlad poprvé po více než sto letech představuje českým čtenářům Malé ženy v kompletní nezkrácené podobě včetně druhého dílu, jenž sleduje další osudy sester Marchových....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34665/male-zeny-male-zeny-oFp-34665.jpg 4.21006
Série

Malé ženy 1.

Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Knižní klub, Sofa Books
Orig. název

Little Women, 1868

více informací...
Nahrávám...

Přidat zajímavost

Zajímavosti (3)

Koncem roku 2017 začalo natáčení minisérie. Scénář podle knihy L. M. Alcott napsala Heidi Thomas a režie se ujala Vanessa Caswill. V hlavních rolích uvidíme Willa Fitzgerald (Meg), Maya Thurman Hawke (Jo), Annes Elwy (Beth) a Kathryn Newton (Amy). Dále se můžeme těšit na Angelu Lansbury, Michaela Gambona a Emily Watson. Seriálu se dočkáme 13. a 20.5.2018. (ddkk)


Filmových zpracování vzniklo několik. Nejnovější z nich je asi to z roku 1994, které režírovala australská režisérka Gillian Armstrong. (milamarus)


Předmluv napsala Jana Kunová (Luccy78)