Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete

Výživa člověka se stala jedním z nejkontroverznějších témat poslední doby. Díky internetu a sociálním sítím, kde má možnost sdílet kdokoliv cokoliv, a to hned, se výživové mýty šíří rychlostí blesku. Pro běžného smrtelníka je složité se v džungli protichůdných doporučení orientovat a rozpoznat, co je pravda a co už je za hranicí zdravého rozumu. Detoxikační kůry, drastické diety, extrémní výživové směry, polopravdy ohledně výživy dětí. To vše může ovlivnit lidské zdraví i psychiku na mnohem delší dobu, než si řada z nás vůbec dovede představit. Pod záplavou jednoduchých řešení, které moderní doba přináší, se lidé přestávají spoléhat sami na sebe, vytrácí se selský rozum a kritické myšlení. Kniha Karolíny Fourové, odbornice na výživu a kvalitu potravin a úspěšné blogerky (FOOD BLOG ROKU 2019 - kategorie PŘÍNOS), vám pomůže pochopit základní principy stravování, představí jednotlivé složky výživy a jejich úkol v lidském organismu. Naučíte se správně nakupovat a dostanete odpověď na většinu otázek o jídle a potravinách, které vás kdy napadly. A abyste se v té zdravé zdravě neztratili hned na začátku, najdete v knize i 40 autorčiných nejoblíbenějších receptů, které vám cestu usnadní. Dobře se bavte a nejezte blbě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450542/big_jedina-kniha-o-jidle-kterou-potrebu-Vjk-450542.jpg 4.5132
Literatura česká, Literatura naučná, Kuchařky

Vydáno: , Esence

Nejez blbě, 2020

Kniha Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete

libuse6749

Výstižný podtitul knížky #nejenblbe mluví za vše. ️Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete.
@karolinafour zde přehledně, zajímavě a jednoduše vysvětluje vše důležité k výživě a potravinám, navíc na konci knížky najdete zdravé a nápadité recepty.

Mrkej, co se tam, kromě jiného, řeší⤵️
nejhorší tuky
jak vybrat olej do kuchyně
skryté cukry
mýty o mase a mléce
omyly v pitném režimu
posvítíme si na nejznámější diety
bojíte se ÉČEK?
...a v praxi určitě využijete, jak číst obaly.

Kopta

Těžko se hodnotí nějaká první nutriční knížka, kterou jsem kdy přečetl nějak objektivně. Osobně mi nijak nevadil styl, názory mohou být sice neobjektivní, ale někdy podpořili mou domněnku, což může být dobře, ale i špatně. Kdo ví, v čem je pravda, povíme si třeba za dvacet let až názory budou jiné, ale mnohdy nemám problém knize nevěřit. Hlavní negativum bych viděl v tom, že i když autorka nehaní jezení masa, tak v jejích receptech se snad ani jednou neobjevuje a to, co bylo hlavním problémem byla nepraktičnost, kdy jsme byli zahlceni mnoha odbornými pojmy, ale reálně jsme se nemuseli dozvědět jaké reálné produkty a potraviny teda používat. Čest výjimkám. To vidím při této knize jako problém, protože pak to postrádá smysl. I tak jsem rád, že jsem přečetl a za ně určitě dobrá kniha.

Manifest blech

Zajímavé, určitě pro mne nové podněty k zamyšlení, možná aplikování. První část, cca 50 stran mi neseděl styl, jakým se autorka snažila informace podat. Možná i se to sešlo s dobou. Recepty vypadají jednoduše, určitě vyzkouším.

lucid
27.12.2021

Mám knihu i s věnováním autorky, ale bohužel, byla pro mne velkým zklamáním. Pro toho, kdo se s problematikou zdravé výživy snad vůbec nesetkal, je možná vhodným úvodem, nicméně stejně bych mu ji nedoporučil, a to zejména kvůli podprahové manipulaci, kdy spousta poněkud diskutabilních názorů samotné autorky je zde prezentována jako fakta, což má podtrhnout i odvolávka na to, že "výzkumy potvrdily" nebo naopak nepotvrdily, aniž by ovšem podobná tvrzení byla jakkoli podložena odkazem na citace a relevantní odbornou literaturu.

Kampal
04.12.2021

Kniha je hezky zpracovaná, přečetl jsem ji, ale nemám důvod se k ni vracet. Nejsem specialista na výživu, ale podle jiných - ne rádobykuchařů na internetu - odborníků, jsou některé věci jinak. Marketingově výborně udělaná kniha.

radekk33
29.11.2021

Kniha se velmi rychle čte, je přehledná a jednoduchá k pochopení tématu. Vyvrací spousty zažitých mýtů, které se těžko odbourávají.
Po přečtení by člověk chtěl přejít hned na druhý díl, který by problematiku rozebíral podrobněji.

dzejkbeltygros
25.11.2021

Autorku sleduji už nějakou dobu na instagramu. Má krásné fotky, umí skvělé předat informace. O výživu se zajímám už pár let, ale pořád jsem tápala, skákala od jedné diety ke druhé, zkoušela různé stravovací styly. Ale ono většinou stačí zapojit jen selský rozum. V knize je vyvráceno spousta mýtů, naučila jsem se číst etikety. Najdete tam i několik receptů, hlavně na dezerty, takže za mě opravdu nejlepší kniha o jídle, jakou jsem dosud četla. Děkuju za ni!

pocketka
07.09.2021

Hlouběji o výživu jsem se začala zajímat teprve nedávno. Pro začátečníka je toto ideální kniha, je v ní vše jasně vysvětleno, doplněno o fajn ilustrace. Při čtení jsem několikrát zvolala, co od nyní jíst budeme a co rozhodně ne. No a ty recepty na konci jsou třešnička na dortu. Ty ještě vyzkoušené nemám, ale líbí se mi a zcela jistě se do nich pustím.