Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete

Výživa člověka se stala jedním z nejkontroverznějších témat poslední doby. Díky internetu a sociálním sítím, kde má možnost sdílet kdokoliv cokoliv, a to hned, se výživové mýty šíří rychlostí blesku. Pro běžného smrtelníka je složité se v džungli protichůdných doporučení orientovat a rozpoznat, co je pravda a co už je za hranicí zdravého rozumu. Detoxikační kůry, drastické diety, extrémní výživové směry, polopravdy ohledně výživy dětí. To vše může ovlivnit lidské zdraví i psychiku na mnohem delší dobu, než si řada z nás vůbec dovede představit. Pod záplavou jednoduchých řešení, které moderní doba přináší, se lidé přestávají spoléhat sami na sebe, vytrácí se selský rozum a kritické myšlení. Kniha Karolíny Fourové, odbornice na výživu a kvalitu potravin a úspěšné blogerky (FOOD BLOG ROKU 2019 - kategorie PŘÍNOS), vám pomůže pochopit základní principy stravování, představí jednotlivé složky výživy a jejich úkol v lidském organismu. Naučíte se správně nakupovat a dostanete odpověď na většinu otázek o jídle a potravinách, které vás kdy napadly. A abyste se v té zdravé zdravě neztratili hned na začátku, najdete v knize i 40 autorčiných nejoblíbenějších receptů, které vám cestu usnadní. Dobře se bavte a nejezte blbě!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450542/jedina-kniha-o-jidle-kterou-potrebu-Vjk-450542.jpg 4.753
Literatura česká, Literatura naučná, Kuchařky
Vydáno, Esence

Kniha Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete

JanaDobby

Skvělá kniha pro všechny, kdo se chtějí dozvědět základy o výživě z ověřeného zdroje. Plus je zde i pár jednoduchých receptů. Kniha je základní, nejde extrémně do hloubky, ale je čtivá, moderní a srozumitelná. Doporučuji hlavně sledovat IG účet autorky.

ivetdos

Čekala jsem víc, možná i proto, že už mám hodně načteno, věnuju se výživě už hodně let, taky mě minulý rok semlela neskutečná marketingová masáž. Tahle kniha je přesným příkladem. Nechci být zlá, není to špatná kniha, určitě tu najdete plno dobrých receptů, které já běžně používám a řekla bych, že i vy z vás, co zdraví nehrotíte jste o nich už slyšeli. Já ze svých zkušeností vím, že věci nejsou černobílé a ve stravě (zdraví) to platí tuplem. Nemůžeme jet všichni podle tabulek, každý jsme jiný, nemůžeme se na všechno odkazovat na WHO, která má některé limity makroživin stále nastaveny na poválečný stav, to vám řekne každý odborník. Nemůžeme na rovinu tvrdit, že pokud nevypijeme 5 káv denně tak to s náma nic neudělá, i když většina z nás lítá na záchod, ať jsou studie jakékoliv. Prostě jsme každý jiný a mě dost zaskočilo, jak to tu bylo podáváno, jako jedna pravda, takhle to je, EU má limity, WHO má limit, hotovo. Jistě, jde o to se z toho ne po, ale taky nad tím víc přemýšlet.
Pokud si tuhle knihu nekoupíte, o nic nepřijdete, myslím si, že je tu plno jiných knih a e-booků, které jsou za mě rozhodně přínosnější.
Je to krásně zpracovaná kniha, super grafika, krásné fotky, taky cením stručnost a žádné velké okecávání, ale to je za mě tak nějak prostě málo.

milsed04

Jasně, stručně, výstižně podané informace o potravinách a stravování.

clare01

Naprosto se ztotožňuji s předchozími komentáři. Je to opravdu jediná kniha o jídle, kterou potřebujete. Přála bych si, aby tu bylo více takovým lidí jako Karolína a méně rádoby odborníků, kteří šíří dezinformace o jídle.

EllD7

Tuhle knížku povinně do každé rodiny! :D

Per-quiee

Tato kniha je taková jednohubka, budete ji mít přečtenou asi za 2 hodiny, ale díky tomu, že jsou tam i recepty, je použitelná i po přečtení "teorie" na začátku. Opravdu hezky shrnuté, spíš základní informace o výživě. Kdo už je trochu zběhlejší, nejspíš tam příliš mnoho nových inforamcí nenajde. Karolínu sleduji na instagramu a už tam se dočtete většinu toho, co v knize. Určitě ale stojí za koupi, už jenom kvůli receptům.

janulka1310

Za mě TOP kniha o jídle, přehledné, jasné, srozumitelné. A hlavně ROZUMNÉ :)

ZuzanaK.

Hezky sesumírované informace. Určitě stojí za přečtení.
Jen si nedělám iluze, pokud některé velkochovy v ČR patří jednomu z nejvyšších představitelů vlády, že se můžeme spolehnout na všechny v knize uvedená ujištění o dodržování jedněch z nejpřísnějších norem a kontrol apod. (na to jde, podle mého názoru, až o příliš velké peníze. Ale snad ze mne mluví jen osobní antipatie k tomu představiteli.)