Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete

Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450542/bmid_jedina-kniha-o-jidle-kterou-potrebu-Vjk-450542.jpg 5 217 56

Výživa člověka se stala jedním z nejkontroverznějších témat poslední doby. Díky internetu a sociálním sítím, kde má možnost sdílet kdokoliv cokoliv, a to hned, se výživové mýty šíří rychlostí blesku. Pro běžného smrtelníka je složité se v džungli protichůdných doporučení orientovat a rozpoznat, co je pravda a co už je za hranicí zdravého rozumu. Detoxikační kůry, drastické diety, extrémní výživové směry, polopravdy ohledně výživy dětí. To vše může ovlivnit lidské zdraví i psychiku na mnohem delší dobu, než si řada z nás vůbec dovede představit. Pod záplavou jednoduchých řešení, které moderní doba přináší, se lidé přestávají spoléhat sami na sebe, vytrácí se selský rozum a kritické myšlení. Kniha Karolíny Fourové, odbornice na výživu a kvalitu potravin a úspěšné blogerky (FOOD BLOG ROKU 2019 - kategorie PŘÍNOS), vám pomůže pochopit základní principy stravování, představí jednotlivé složky výživy a jejich úkol v lidském organismu. Naučíte se správně nakupovat a dostanete odpověď na většinu otázek o jídle a potravinách, které vás kdy napadly. A abyste se v té zdravé zdravě neztratili hned na začátku, najdete v knize i 40 autorčiných nejoblíbenějších receptů, které vám cestu usnadní. Dobře se bavte a nejezte blbě!... celý text

Literatura česká Literatura naučná Kuchařky
Vydáno: , Esence

Nejez blbě , 2020

clare01
31.01.2021 5 z 5

Naprosto se ztotožňuji s předchozími komentáři. Je to opravdu jediná kniha o jídle, kterou potřebujete. Přála bych si, aby tu bylo více takovým lidí jako Karolína a méně rádoby odborníků, kteří šíří dezinformace o jídle.

EllD7
17.01.2021 5 z 5

Tuhle knížku povinně do každé rodiny! :D

Per-quiee
14.01.2021 5 z 5

Tato kniha je taková jednohubka, budete ji mít přečtenou asi za 2 hodiny, ale díky tomu, že jsou tam i recepty, je použitelná i po přečtení "teorie" na začátku. Opravdu hezky shrnuté, spíš základní informace o výživě. Kdo už je trochu zběhlejší, nejspíš tam příliš mnoho nových inforamcí nenajde. Karolínu sleduji na instagramu a už tam se dočtete většinu toho, co v knize. Určitě ale stojí za koupi, už jenom kvůli receptům.

janulka1310
11.01.2021 5 z 5

Za mě TOP kniha o jídle, přehledné, jasné, srozumitelné. A hlavně ROZUMNÉ :)

ZuzanaK.
07.01.2021

Hezky sesumírované informace. Určitě stojí za přečtení.
Jen si nedělám iluze, pokud některé velkochovy v ČR patří jednomu z nejvyšších představitelů vlády, že se můžeme spolehnout na všechny v knize uvedená ujištění o dodržování jedněch z nejpřísnějších norem a kontrol apod. (na to jde, podle mého názoru, až o příliš velké peníze. Ale snad ze mne mluví jen osobní antipatie k tomu představiteli.)

Blondebookdevil
05.01.2021 5 z 5

Název knihy naprosto odpovídá jejímu obsahu. Opravdu to je jediná kniha o jídle, kterou jsem potřebovala. Po roky plaveme ve změti (dez)informací na internetu, v knihách a časopisech o výživě, ale až tato kniha mi konečně objasnila a srovnala základní fakta o složkách potravy. Jednoduše a přitom odborně, autorčin zájem o jídlo z toho přímo srší. Nikoho neodsuzuje, nic nekáže, jen nám předkládá fakta, což se mi líbilo úplně nejvíc. Řepkový olej a bílá mouka jsou okay, nemusíme nic hrotit, jen když budeme střídmě jíst a cvičit. Přidané recepty s lákavými fotografiemi přímo vybízí pustit se do vaření něčeho zdravě lahodného. Jsem nadšená, v kuchyni ji budu otevírat často a u etiket v obchodě budu konečně vědět, po čem se dívat a jak vybírat. Moc doporučuji.

Capkomi
03.01.2021 5 z 5

Kniha o jídle, která vás do ničeho netlačí a vše, co v ní je popsáno autorka bedlivě nastudovala. Určitě doporučuji všem bez rozdílu věku, národnosti nebo stylu stravování.

Monul.ka
03.01.2021 5 z 5

Zase trochu jiný pohled na výživu. Hodně zajímavých informací. Hezky a srozumitelně zpracované. Jako bonus lákavě vypadající recepty.

Styblice
28.12.2020 5 z 5

Kniha je úžasná ! Skvěle a logicky vyvrací všeobecně známé mýty, recepty jsou skvělé a jednoduché! Opravdu jediná kniha o jídle, kterou potřebujete ????

radka4524
22.11.2020 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná kniha! To množství skvělých informací či mýtů o výživě a navíc nádherné grafické zpracování! Bonusem jsou úžasně vypadající recepty. Věřím, že tohle bude asi první kuchařka, kde zkusím recepty všechny! Pár receptů z blogu autorky jsem zkoušela a vždy to byl velký úspěch.
Nejez blbě do každé rodiny! :)

salamandrina
16.11.2020 5 z 5

Tak nejdřív jsem autorku sledovala na instagramu a byla mi sympatická - trefila se (nebo já jsem trefila) do mé fáze, kdy jsem konečně našla jakous takous rovnováhu, začala jíst tak, jak mi hlásalo tělo a neposrala jsem se z toho, když jsem si dala větrník. Knihu jsem si tedy objednala. Pak jsem s autorkou slyšela nepříliš povedený neb velmi zjednodušený rozhovor a vyděsila jsem se, že jsem nalítla zas další dobrý reklamě. Knihu jsem tedy otvírala dost skepticky, ale nakonec jsem byla zas mile překvapena. Spoustu věcí-pokud se o ty věci zajímáte-už víte. Není ale na škodu si je připomenout. Spoustu věcí ne. Mě nejvíc bavilo to, co mi u dost věcí chybí - vědecké podklady. Pořád si myslím, že někomu může vyhovovat např.whole 30. Sama jsem to zkoušela a musím říct, že jsem se cítila fakt super. Jde jen o to, používat mozek, poslouchat svý tělo, nepřežírat se ani zdravým jídlem a nehysterčit z blbostí. A to v týhle knize je krásně popsaný.

MedvidekS
13.11.2020 5 z 5

Nejlepší knížka o jídle, jakou jsem kdy četla. A ty recepty? Perfektní

Sarah11
09.11.2020 5 z 5

Knihu jsem si zakoupila ani ne tak kvůli receptům, jako spíš kvůli tomu, že Karolínu již dlouhodobě sleduji na Instagramu a moc mě baví její povídání o výživě, vyvracení mýtů a podobně. Dokáže všechno podat na úrovni, ale zároveň srozumitelně pro běžné smrtelníky, kteří se třeba s chemií zrovna nekamarádí. Líbí se mi, že má k jídlu zdravý přístup a že nedělá z určitých potravin strašáky a řídí se stejnou filozofií jako já - všeho moc škodí.
Nikdy bych neřekla, že si koupím kuchařku (i když tohle samozřejmě není čistokrevná kuchařka) a už VŮBEC bych neřekla, že podle ní někdy budu i vařit. Zatím jsem vyzkoušela pár receptů a jsem více než spokojená. Nejsem žádný kuchařský mistr, ale myslím, že většinu receptů zvládne úplně každý. Za mě velký palec nahoru a pokud se autorka rozhodne vydat ještě něco dalšího, určitě kupuji.

Babouš
02.11.2020 5 z 5

Až vám někdo bude cpát ketodietu, říkat, že žije úplně bez sacharidů nebo že vynechává lepek, protože "lepí střeva", tuhle knihu dotyčnému doporučte! Karolína Fourová vědecky, ale přitom srozumitelně ukazuje, že z pečiva se často dělá zbytečný strašák. Že kokosový olej není dobré dávat do všeho. Že je rozdíl mezi celozrnným a vícezrnným chlebem. V knize jsem si podškrtal zajímavé pasáže a už jsem zkoušel i pár receptů (upozorňuju, že autorka fakt málo sladí, takže to byl až šok, na druhou stranu aspoň si člověk uvědomí, jak je dnes normou přehnaně sladit). Pro mě skvělý objev, fakt jsem si hodně odnesl.

Gooverka
30.10.2020 5 z 5

S nadsázkou se dá opravdu říct, že je to jediná kniha o jídle, kterou potřebujete. Myslím, že jen v málokteré kuchařce najdete tak dobře shrnuté ty nejzákladnější věci - jaké oleje používat, proč jíst dostatek sacharidů, jak číst etikety apod. Dozvěděla sem se spoustu nových věcí a příjemně mě překvapilo, že autorka nezatracuje tradiční potraviny, spíše naopak. Recepty jsou také skvělé, škoda jen, že jich není ještě víc jako na autorčině blogu.

MisaDud
29.10.2020 5 z 5

Kniha je psána velmi srozumitelně pro laiky. Jde od základů co se týká složení potravin co a co ne a proč ano či proč ne. I když jsem přečetla více publikací na toto téma, zde je to opravdu hezky shrnuto a vysvětleno. Doufám, že bude následovat další díl s hloubkovějším rozborem. Recepty jsou potom pomyslnou třešničkou na dortu. A co hlavně, ušetří mi spoustu peněz, protože nebudu nakupovat nějaké “super” “lepší” potraviny, které vlastně lepší a super ani nejsou.

diety jídlo a pití stravování, výživa jídlo zdravá výživa

2020  90%Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete
2022  95%Výživná kniha o jídle
2020  60%Nejez blbě

Kniha Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete je v