Imaginární přítel

Napínavý hororový příběh od autora bestselleru Ten, kdo stojí v koutě. Kate Reesovou život naučil, že násilníkovi, co přísahá, jak se polepší, není radno věřit. A tak sebere uprostřed noci svého sedmiletého syna Christophera a společně se vydávají hledat nový život. Cesta je zavede až do malého městečka Mill Grove v Pensylvánii, které je tak odlehlé a zapomenuté, že by je tam nikdy nikdo nehledal. Jenže když necháte jedno nebezpečí za zády, neznamená to, že další na vás už nečeká. A přitom se z počátku zdá, že konečně našli klidné místo k životu. Jenže pak Christopher zmizí. Šest dlouhých dní po něm není ani stopy. Dokud zničehonic nevyjde z lesa na kraji města. Není zraněný, je na něm ale něco divného. Nevrací se totiž sám. V hlavě slyší hlas, který mu napovídá, co má dělat. Hlas, který pro něj má jasný úkol. Christopher musí do Vánoc v lese postavit stromový domek. Pokud to nedokáže, stane se všem v Mill Grove včetně jeho milované maminky něco nepopsatelně strašného......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434613/imaginarni-pritel-5Ga-434613.jpg 3.3214
Literatura světová, Horory, Romány
Vydáno, Kalibr

Imaginary Friend, 2019

Kniha Imaginární přítel

kolacky
včera

Úžasné. Četla jsem a četla a děj se svíjel a klikatil, až jsem lapala po dechu. Určitě doporučuju všem vnímavým čtenářům.

Pavčule

Tohle je přesně moje gusto ! Číst to byl požitek a občas i mrazení v zádech . Miluju tenhle styl .

evilunicorn

Chápu proč jsou z téhle knihy lidé tak rozčarovaní,ale mně to neskutečně sedlo.Jasně, ten příběh má v podstatě tři části a kdo čekal prvoplánový horor,ten musel být od druhé poloviny určitě otrávený.Mě naopak bavilo jak se příběh vyvíjel,ani chvíli jsem se nenudil.Velmi čtivé,a to říkám s vědomím,že kniha je přirovnávána k stylu psaní S.Kinga, kterého já osobně moc nemusím.Zajímavě bylo využito i náboženských témat (tady si myslím,že asi většina čtenářů ani možná nepochopila postavu a význam syčící paní například). Nicméně Chboského vize pekla je děsivá,a trochu mi přijde inspirovaná Dantovo peklem.Nikdy bych si nemyslel, že slova "epický" a "horor" mohou být v jednom spojení,ale tady se to povedlo.Bavilo,až sám jsem překvapen jak moc.

Ticiana

První půlka byla fajn a pak to začalo... doteď jsem úplně nepochopila, co knihou autor chtěl říct. Konec prekombinovany, zvraty mne nebavili a atmosféra pro mne nebyla nejak strasidelna. chtěla jsem to uz mít docteny. Škoda času, ale alespoň mi kniha uvolní místo v knihovne.

Nixa

Ze začátku jsem byla nadšená, kniha se mi četla dobře a bylo to napínavé. Bohužel jsem se ke konci začínala nudit a hodně mě zklamal konec. Ubrala bych pár stránek, klidně by to šlo zredukovat na polovinu a pak si myslím, že by to bylo skvělé.

Nikousek9
10. dubnaodpad!

Zbytecne dlouhy, nebavilo me to. Uz od strany 250 jsem se ke cteni musela nutit... nakonec ani nevim, jak to dopadlo, protoze jsem nedocetla :( Za me nejhorsi kniha, kterou jsem kdy cetla a jedina, kterou jsem kdy nedocetla. Pardon autorovi.

Jamra
27. březnaodpad!

V hlavní roli igelitka, která vlastně nemá žádný vyšší smysl? Děj strašně dlouhý, podle popisu byli všichni alespoň 4x mrtví. S žádnou knížkou jsem se tak neprala. Nikde není psáno, že jde o absolutní sci-fi slátaninu. Epilog už jsem musela úplně vynechat. Vlastně je mi jedno jak to dopadlo.

MMacicekk

Všimla jsem si, že tento příběh si buď zamilujete nebo jej odsoudíte. Já se rozhodně řadím k první skupině. Příběh mě pohltil hned od prvních stránek: zajímavý vypravěč (v poslední době jsem si dětské vypravěče dost oblíbila), neobvyklé prostředí, výstřední postavy, šokující zvraty a překvapivé momenty, nechybí všudypřítomná hororová atmosféra, napětí a mnohdy až pozoruhodné scény. Autor měl příběh dokonale promyšlený, vše postupně do sebe zapadalo. Kniha je rozdělena na několik částí, které odpovídají současnému stavu/místu, kde se zrovna příběh odehrává. Trochu jsem se bála autorova zakončení, ale nakonec jsem spokojená. Šest set stran překvapivě rychle uteklo, což bylo hlavně tím, že mě příběh vtáhnul a nechtěla jsem imaginárního přítele a celý svět vůbec opustit. Na konci mi bylo i líto, že už je po všem. Byla to ta správná hororová jízda, která mi přišla v tu chvíli vhod.