Imaginární přítel

Napínavý hororový příběh od autora bestselleru Ten, kdo stojí v koutě. Kate Reesovou život naučil, že násilníkovi, co přísahá, jak se polepší, není radno věřit. A tak sebere uprostřed noci svého sedmiletého syna Christophera a společně se vydávají hledat nový život. Cesta je zavede až do malého městečka Mill Grove v Pensylvánii, které je tak odlehlé a zapomenuté, že by je tam nikdy nikdo nehledal. Jenže když necháte jedno nebezpečí za zády, neznamená to, že další na vás už nečeká. A přitom se z počátku zdá, že konečně našli klidné místo k životu. Jenže pak Christopher zmizí. Šest dlouhých dní po něm není ani stopy. Dokud zničehonic nevyjde z lesa na kraji města. Není zraněný, je na něm ale něco divného. Nevrací se totiž sám. V hlavě slyší hlas, který mu napovídá, co má dělat. Hlas, který pro něj má jasný úkol. Christopher musí do Vánoc v lese postavit stromový domek. Pokud to nedokáže, stane se všem v Mill Grove včetně jeho milované maminky něco nepopsatelně strašného......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434613/big_imaginarni-pritel-5Ga-434613.jpg 3.1354
Literatura světová, Horory, Romány

Vydáno: , Kalibr

Imaginary Friend, 2019

Kniha Imaginární přítel

postrach

Tento styl a zdlouhavost mi úplně nasedli.

Lejčís
28.12.2022

Knížku jsem poslouchala jako audio načtené Igorem Barešem (mimochodem je fakt boží a miluju jeho hlas!), protože u té papírové verze jsem zkrátka nedokázala vydržet. Celý ten příběh je totiž nesmírně a i poněkud zbytečně natahovaný. Autor se snažil vytvořit svět propracovaný do nejmenších detailů, nicméně ve finále to působí spíše chaoticky a motivy i detaily se značně opakují stále dokola.
Je z toho však cítit vibe Stephena Kinga a logicky také Stranger Things, takže zkrátka nebylo možné, aby mě to nezaujalo. Chytrý dětský hrdina, perverzní a děsivé scény a velmi propracovaná biblická symbolika nenechá chladným žádného nadšence Kingových příběhů, ale Kinga zkrátka nečekejte. Určité scény či myšlenky mě jednoduše ohromily, příběh jako celek má též velmi výraznou pointu a rozhodně stojí za přečtení. Kamenem úrazu se však stává fakt, že čtenáři od Chboského po knize Ten, kdo stojí v koutě čekali literární bombu. A právě přehnaná očekávání jsou v tomto případě hodně na škodu.
Stephen Chbosky se však osvědčil i jako dobrý režisér a z knihy jde cítit, že spousta scén je psaných právě tak, aby zfilmovat šly. Tak třeba se dočkáme, protože jako film by to mohlo být epický :)

SadUnicorn
03.12.2022

Jak už psalo více uživatelů přede mnou, v této knize se střídají pasáže zábavné, kdy se nemůžete odtrhnout a hltáte každou další větu a pasáže nudné, kdy se naopak nutíte číst dál, aby to bylo za vámi. Ale přesto za to ty dobré pasáže stojí. Knize bych rozhodně vytkla délku. Nemám problém s dlouhými knihami, pokud jsou plné děje a délka má opodstatnění. Tady bohužel ne, klidně bych to o čtvrtinu až třetinu zkrátila. Jinak námět skvělý, nechybí napětí, mrazivé situace a popisy, nějaká vyšší myšlenka a i zvrat (který se ale dá odhadnout dříve, než se k němu dočtete). Znovu bych to asi nečetla, ale na filmovou verzi bych se podívala.

luckykniznisvet
08.11.2022

Uff!... To bylo něco. Mám hoodně rozpoluplné pocity. Na jednu stránku má knížka v sobě úžasný hororový příběh, který se mi líbil, byla jsem v napětí a povětšinou jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Ale pak je tady ta druhá stránka... Knížka by klidně mohla být o polovinu kratší, jsou tam zbytečné pasáže, hlavně na konci, neustále se opakující děj a neskutečně zdlouhavý konec, který v podstatě zabírá půlku knihy. Ke konci jsem myslela, že to snad nedočtu. Takže asi takhle, jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, nelituji toho, ale taky jsem ráda, že už to mám za sebou.

Martiiiik
07.11.2022

Při čtení této knihy jsem měla velmi smíšené pocity.. Celou dobu se to přelévalo od "to je ale blbost" po "super, jen rychle dál". Takže od jedné hvězdičky k pěti, které jsem se nakonec rozhodla dát.. Možná právě proto, protože tohle se mi stalo prvně.. :-D Nevím, jestli bych to úplně nazvala hororem, ale inspirace Stephenem Kingem je tu hodně cítit.. Viděla bych v knize určité hluboké poselství, ale to jsem si uvědomila až úplně na konci, kdy to člověk vstřebával.. A kdo jsou Syčící paní a Hezký pán doopravdy, to mi blízké není, ale vlastně proč ne.. Když teď člověk myslí na knihu s odstupem, tak nemohu vlastně říct, zda knihu doporučuji nebo nedoporučuji, takhle nerozhodné to vlastně pořád je, tak pozor :-D

petym
20.10.2022

Tady jde přesně vidět, že se člověk nemůže rozhodovat podle toho kolik procent kniha má. Za mě je to povedé dílo, které stojí za to si ho po večerech přečíst. 4* Tak ať se líbí

Zuzka_Zuu
30.09.2022

Úžasná kniha od začátku až do konce. Otázky zodpovězeny, vyšší myšlenka také. Děj je dlouhý, ale nemyslím si, že se nějak extra táhl, člověk musí očekávat od knihy o 653 stránkách, že bude prostě dlouhá, mě to nevadilo, stejně jako prolínání postav, které děj vyprávěly. Jako matka syna jsem k příběhu přilnula neuvěřitelně rychle a dokázala jsem se vcítit. Dokonce mi některé pasáže vehnaly slzy do očí, protože jen dítě může bezmezně milovat svoji matku bez ohledu na její chyby. Ta jejich vzájemná láska a porozumění mě prostě nutila číst dál a dál. Za mě vážně krásný, promyšlený a silný příběh. Doufám, že jednou mě můj syn bude taky takhle milovat a ochraňovat jako Christopher svou maminku.

Roxxi
16.09.2022

Čteno jako audiokniha a libilo se mi to, uprimne ty negativni komentare zde moc nechapu:-) Melo to napeti, zahadu....za me dobre cteni. Vsechny nejasnosti se nakonec objasnily a vyusteni bylo logicke. Bodik dolu, jelikoz Darcy Coates nasadila latku proste hodne vysoko, jinak by to plny pocet ucite dostalo.