Ten, kdo stojí v koutě přehled

Ten, kdo stojí v koutě
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136815/bmid_ten-kdo-stoji-v-koute-136815.peg 4 3001 3001

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskyho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše – máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. Zdroj: slovart.cz... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Brio

The Perks of Being a Wallflower , 1999

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ten, kdo stojí v koutě. Přihlašte se a napište ho.

soupik2012
předevčírem audiokniha 4 z 5

Charlie je neurodivergentní podivín, který na sebe zákonitě přitahuje v okruhu svých vrstevníků, posměch a šikanu. Aby unikl samotě, hledá pochopení u starších studentů. Kouzelné, něžné, citlivé, ale jenom těžko věrohodné. Příliš nevěřím tomu, že by o pouhé tři roky starší student, byl o tolik chápavější a citlivější. Jeden možná, ale celá parta? Víc se mi líbil film, protože příběh vyprávěný pouze pomocí psaných dopisů, je ochuzen o skutečný děj. Na druhou stranu, se dokážeme mnohem lépe vcítit do Charlieho pocitů. Můžeme příběh vnímat tak, jako ho opravdu vnímal Charlie. Audiokniha je načtena slušně a načetl jí pan Jiří Miroslav Valůšek.

katpas76
26.04.2024 3 z 5

Pořád jsem čekala na nějaký wow okamžik. Nepřišel. Od poloviny knihy už to bylo zdlouhavé a nepřineslo nic moc nového. Knihu hodnotím jako průměr.

uzivatel83509
10.04.2024 2 z 5

Příběh se hezky četl, ale za mě docela nuda.. čekala jsem asi něco trošku jiného..

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Ten, kdo stojí v koutě v seznamech

v Přečtených4 215x
ve Čtenářské výzvě758x