Imaginární přítel přehled

Imaginární přítel
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434613/bmid_imaginarni-pritel-5Ga-434613.jpg 3 403 403

Napínavý hororový příběh od autora bestselleru Ten, kdo stojí v koutě. Kate Reesovou život naučil, že násilníkovi, co přísahá, jak se polepší, není radno věřit. A tak sebere uprostřed noci svého sedmiletého syna Christophera a společně se vydávají hledat nový život. Cesta je zavede až do malého městečka Mill Grove v Pensylvánii, které je tak odlehlé a zapomenuté, že by je tam nikdy nikdo nehledal. Jenže když necháte jedno nebezpečí za zády, neznamená to, že další na vás už nečeká. A přitom se z počátku zdá, že konečně našli klidné místo k životu. Jenže pak Christopher zmizí. Šest dlouhých dní po něm není ani stopy. Dokud zničehonic nevyjde z lesa na kraji města. Není zraněný, je na něm ale něco divného. Nevrací se totiž sám. V hlavě slyší hlas, který mu napovídá, co má dělat. Hlas, který pro něj má jasný úkol. Christopher musí do Vánoc v lese postavit stromový domek. Pokud to nedokáže, stane se všem v Mill Grove včetně jeho milované maminky něco nepopsatelně strašného...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Kalibr
Originální název:

Imaginary Friend , 2019


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Imaginární přítel. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (145)

Sammy.Boy
19.05.2024 4 z 5

Ze začátku jsem byl ke knize celkem skeptický, vzhledem k jejímu rozsáhlému počtu stran a nejspíš i díky zdejšímu podhodnocení. Nakonec ji však odkládám dočtenou spokojený. IMAGINÁRNÍ PŘÍTEL hlavního hrdiny byl vskutku zvláštní, tajemný a nepředvídatelný a přesně tím si mě příběh získal a já se k němu vždycky rád vracel. Je pravda, že závěr už byl i na můj vkus dost překombinovaný, nicméně si myslím, že by bylo víc než zajímavé, kdyby někdo z filmařů tento námět převedl na televizní obrazovku.

Surmei
13.05.2024 odpad!

Co předcházelo koupi této knihy si moc dobře pamatuju, i když to odhadem bude více jak rok. Šla jsem pro úplně něco jiného, ale měla jsem chuť si koupit něco i pro sebe. Oko zaujala obálka, název a nálepka světový bestseller. Marketingová zrada aneb jak by moje babička řekla "hlupí mají peníze a kramáři odbyt." Aniž bych si přečetla hodnocení nebo anotaci, knížka ležela na pultu a já cálovala 499 Kč. Hned po příchodu domů jsem si nadšeně hupla ke knížce, přečetla pár stran (tipuju tak 3) a knížku asi na rok odložila. Po roce jsem se k ní vrátila, přečetla jsem pár tentokrát desítek stran a knihu opět odložila a dala jsem přednost jiným. Teď už jsem se hecla a rozhodla jsem se, že to nebude první knížka, kterou nedočtu a tak jsem se hecla a četla, četla a četla. Ufff. Je to za mnou. Nikdy více!
Tak tohle fakt není nic pro mě. Děj neskutečně a hlavně zbytečně natáhnutý na nějakých 650 stran, jako proč?! Zhruba v polovině jsem toho měla už plné zuby a vlastně už jsem to chtěla jen dočíst. A říkala jsem si, co za magora tohle mohlo napsat, terý magor tomu udělil nálepku bestselleru a který magor si toto za 499 Kč koupí (no já, že). Tohle jako neee, vyloženě mi je těch peněz líto a toho času, který jsem strávila mordováním se při čtení této bichle. No co už. V bazaru tady je v prodeji tolik kusů a za tak malé peníze, že naděje, že to prodám je asi nulová. Dát to nikomu nemůžu, to bych dotyčnému nemohla udělat, ale doma to nechci. Takže to možná nebude první knížka, kterou jsem nedočetla, ale první, která mě tak znechutila, že ji vyhodím a to jsem striktně proti vyhazování knížek.
A jestli jsem uvažovala nad koupí první knihy nebo zkouknutí toho filmu, tak nikdy!


Luňajda
17.02.2024 2 z 5

Pro mě naprosté zklamání. První třetina knihy ještě celkem fajn, poté už totální blábol, dočetla jsem, ale opravdu jsem se musela přemáhat. Někde autora přirovnávali ke Stephenu Kingovi, tak to ani náhodou, k tomu se ani nepřibližuje...

všechny komentáře

Související novinky (3)

Knižní novinky (40. týden)

27.09.2020


10 právě čtených knih podle uživatelů (září)

16.09.2020


Knižní novinky (35. týden)

23.08.2020


Citáty z knihy (12)

Svět se může snažit sebrat ti úplně všechno. Ale vy se mu zase můžete postavit s hrdostí.


Ohleduplnost není slabost.


I zrůdy jsou roztomilé, když jsou maličké.


Více citátů z knihy najdete u autora.


Kniha Imaginární přítel v seznamech

v Právě čtených11x
v Přečtených510x
ve Čtenářské výzvě112x
v Doporučených16x
v Knihotéce360x
v Chystám se číst317x
v Chci si koupit78x
v dalších seznamech3x

Štítky knihy

americká literatura horory parta dětí nadpřirozené schopnosti dobro a zlo

Autorovy další knížky

Stephen Chbosky
americká, 1970
2012  89%Ten, kdo stojí v koutě
2020  61%Imaginární přítel