Ten, kdo stojí v koutě

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskyho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše – máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. Zdroj: slovart.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136815/ten-kdo-stoji-v-koute-136815.peg 4.52466
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež
Vydáno, Brio

The Perks of Being a Wallflower, 1999

Kniha Ten, kdo stojí v koutě

Krasty1

Knihou jsem proplul jako nůž máslem. Vrátil jsem se o mnoho let zpět a chápal každé slovo. Nádherný příběh v dopisech, který vezme za srdce.

pessimist

Všichni v životě potřebujeme svého Charlieho. A Sam. A Patricka a Billa.
Miluju.

Dela111

Ten, kdo stojí v koutě je křehký příběh o křehkém chlapci, který formou dopisů popisuje svůj první rok na střední škole. Charlie je takový pozorovatel okolí plný rozporů. Chvíli se jeví jako jednoduchý, velmi nevyzrálý a vzápětí dokáže z knih, které čte, vyhmátnout to nejdůležitější a psát úžasné eseje. Je přecitlivělý a plačtivý, ale není to bezdůvodné. Charlie je vykreslený tak, že si ho většina čtenářů zamiluje.
Kniha obsahuje hned několik silných témat, ale jejich zpracování je tady jen povrchní, autor dal přednost líbivému vylíčení před reálným.
Tento román o dospívání se velmi lehce čte a právě za tu úžasnou čtivost dávám vysoké hodnocení.
70 %

zuza9837

Tato kniha Vás jistě překvapí a pohltí od začátku do konce.

Lenísek

Tak jo, vůbec jsem nečekala, že se celý příběh dozvím jen z dopisů. Abych se přiznala, tak jsem toho o knize skoro nic nevěděla. Jen to, že existuje i film a jednou se na něj podívám. Měla jsem nejspíš hodně velká očekávání. I když je příběh nabitý emocemi, ten wow efekt se nedostavil.

verulik196

To byla tak super kniha! Přečtěte si ji všichni, stojí za to.
(čteno v angličtině)

Ajinka79

Myslim, ze to bude prvni kniha, kterou si prectu minimalne dvakrat! Jsem totalne ohromena a urcite budu doporucovat dal.

AnetN2487

Četla jsem několikrát, knihu mám moc ráda. Líbí se mi, jakým stylem je napsaná a že se čtenář nedozví, kdo je ten "přítel". Film se stal mým oblíbeným, výjimečně mi nevadilo, že se od knihy lehce lišil. Herci si dokonale sedli s hlavními postavami.

Nebe je všude
Nebe je všude