Imaginární přítel

Imaginární přítel https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434613/bmid_imaginarni-pritel-5Ga-434613.jpg 3 399 143

Napínavý hororový příběh od autora bestselleru Ten, kdo stojí v koutě. Kate Reesovou život naučil, že násilníkovi, co přísahá, jak se polepší, není radno věřit. A tak sebere uprostřed noci svého sedmiletého syna Christophera a společně se vydávají hledat nový život. Cesta je zavede až do malého městečka Mill Grove v Pensylvánii, které je tak odlehlé a zapomenuté, že by je tam nikdy nikdo nehledal. Jenže když necháte jedno nebezpečí za zády, neznamená to, že další na vás už nečeká. A přitom se z počátku zdá, že konečně našli klidné místo k životu. Jenže pak Christopher zmizí. Šest dlouhých dní po něm není ani stopy. Dokud zničehonic nevyjde z lesa na kraji města. Není zraněný, je na něm ale něco divného. Nevrací se totiž sám. V hlavě slyší hlas, který mu napovídá, co má dělat. Hlas, který pro něj má jasný úkol. Christopher musí do Vánoc v lese postavit stromový domek. Pokud to nedokáže, stane se všem v Mill Grove včetně jeho milované maminky něco nepopsatelně strašného...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Kalibr

Imaginary Friend , 2019

sharik
04.09.2020 3 z 5

Není to špatná kniha a některé momenty jsou skvělé. Chbosky je zručný vypravěč oplývající výbornou imaginací. Bohužel se až příliš snaží podobat svému vzoru Stephenu Kingovi a na rozdíl od něj nejde tak do hloubky a občas se dopouští různých narativních i čistě logických chyb. Přesto jde o oddechovku, která si zaslouží pozornost. V žánru rozhodně nadprůměrná (ačkoli děsivé momenty jsem vlastně nenapočítal žádné), leč má své limity a nelze se vyhnout srovnávání s Kingem. A za tím z mnoha důvodů zaostává... Musím ale uznat, že některá témata zpracovává výborně. A např. příběh Mary Katherin je prostě brilantní.

Babouš
04.09.2020 5 z 5

Když se dívám na horory, zavírám oči a ucpávám si uši, takže měřítko strachu mám asi níž než většina, ale u Imaginárního přítele jsem se bál a zároveň jsem fascinovaně četl dál, protože ten příběh mě hrozně bavil. Chbosky píše skvěle, fakt takhle dobře napsanou knihu už jsem dlooouho nečetl a strach vystavěl na jedničku (nechci nic prozrazovat, ale je tam jedna scéna s televizní pohádkou, která mi způsobila dvojnásobnej infarkt). Imaginární přítel mi trošku připomněl Kingovo To, ale bez těch okecávacích částí, a trochu taky Stranger Things, ale bez vědeckejch laboratoří. Tady to je čistokrevná noční můra. V poslední části už toho na mě bylo moc a neuškodilo by pár stránek vyškrtat, ale jinak jsem naprosto nadšenej a Imaginární přítel se stopro dostane na můj seznam top knih roku.

bookbypatrik
30.08.2020 5 z 5

Děsivá, ale zároveň skvělá kniha z pera Stephena Chboskyho, který má úžasný styl psaní, těch 650 stránek uběhlo docela rychle. Ano, chvílemi mě u čtení mrazilo v zádech, o jelenech, stromových domech a nitích nechci teď chvíli nic slyšet. :D
Imaginární přítel je musthave pro všechny čtenáře hororů a thrillerů, za mě jedna z nejlepších knih roku!

americká literatura horory parta dětí nadpřirozené schopnosti dobro a zlo

Stephen Chbosky
americká, 1970