Imaginární přítel

Imaginární přítel https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/434613/bmid_imaginarni-pritel-5Ga-434613.jpg 3 399 143

Napínavý hororový příběh od autora bestselleru Ten, kdo stojí v koutě. Kate Reesovou život naučil, že násilníkovi, co přísahá, jak se polepší, není radno věřit. A tak sebere uprostřed noci svého sedmiletého syna Christophera a společně se vydávají hledat nový život. Cesta je zavede až do malého městečka Mill Grove v Pensylvánii, které je tak odlehlé a zapomenuté, že by je tam nikdy nikdo nehledal. Jenže když necháte jedno nebezpečí za zády, neznamená to, že další na vás už nečeká. A přitom se z počátku zdá, že konečně našli klidné místo k životu. Jenže pak Christopher zmizí. Šest dlouhých dní po něm není ani stopy. Dokud zničehonic nevyjde z lesa na kraji města. Není zraněný, je na něm ale něco divného. Nevrací se totiž sám. V hlavě slyší hlas, který mu napovídá, co má dělat. Hlas, který pro něj má jasný úkol. Christopher musí do Vánoc v lese postavit stromový domek. Pokud to nedokáže, stane se všem v Mill Grove včetně jeho milované maminky něco nepopsatelně strašného...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Kalibr

Imaginary Friend , 2019

Ivuska.09
09.10.2020 2 z 5

Já se bohužel přidám k těm čtenářům, kteří jsou spíše zklamaní. Čekala jsem mnohem víc, než jsem dostala. První polovina příběhu byla ještě docela dobrá - převládala tam spíše realita a byla jsem zvědavá, co se bude dít v imaginárním světě (kam autor směřuje). Pak se to ale úplně zvrtlo - děj mě přestal zajímat, napětí zmizelo a jen jsem si říkala, co tohle má vlastně být... Takže tohle opravdu nebyl můj šálek čaje, mám mnohem raději reálnější příběhy.

čef
09.10.2020 3 z 5

Asi se nechám vyšetřit, jak mi doporučuje jedna z recenzí na přebalu, ale kniha mne nevzala sebou do hlubin autorova fantaskního světa ani po padesáti, ani po mnohem více stránkách. Styl a obsah je sice obdobný Kingovi, ale k jeho knihám se tato nedá samozřejmě vůbec přirovnávat. Je zde totiž pro mne mnoho nudných popisů a řečí a ani hororové scény nejsou nic moc. Bohužel jsou také dost mimo realitu a dokonce snové představy v nás jsou jistě atraktivnosti blíže. Rozsah více než 640 stran je potom úděsný a vsadím boty, že se k závěru mnoho čtenářů nedokope.

adevis
08.10.2020 4 z 5

Předchozí autorovu knihu vůbec neznám a nikdy jsem o něm ani neslyšela. Imaginární přítel měl skvělou reklamu a řekla jsem si, že to zkusím, i když ten počet stran mě hooodně odrazoval. Knihu jsem dostala k svátku. Před týdnem jsem se do ni konečně pustila. Děj skvělý, skvěle se to četlo. Stránky odsýpaly. Jen ke konci mě začalo rozčilovat slovo artitické. A asi nebylo jediné :)) Jak tu bylo již zmíněno, konec mi taky přišel zbytečně natažený, už toho tam bylo až moc. Naštěstí celkový dojem z knihy nezkazil. Předchozí autorovu knihu si musím pořídit :)

To-z-kanálu
08.10.2020 4 z 5

Mně se to líbilo. Poutavý příběh o imaginárním příteli a dalších fantaskních věcech v jednom městečku. Kniha si držela napětí a bylo tam hodně zajímavých věcí. Děj byl takový pohádkový, s náboženskými motivy. Konec trošku blázinec, spousta všeho a furt dokola. Celkově jsem s knihou spokojen.

Pett
07.10.2020 3 z 5

Předesílám, že Charlieho stojícího v koutě úplně nejvíc miluju a tak jsem se nemálo těšila na nový počin by Chlebovsky ;) tož vítejte v igelitovém imagináriu šeptem vřískajícího Christophera... boha jehovo, z četnosti slova vřískat mi ještě teď cuká voko... ale popoigelitkujem... tohle se bohužel tak úplně nepovedlo... tenhle halucinogenní čardáš je něco mezi nebem a zemí aneb všichni svatí s námi, ámen!
Každopádně kingova noho, už to někdo zastavte... Pennywise je přeci jen jeden... trošičku mnou začínají cloumat ta pelmelská cosi odkazující se na starého dobrého strýčka na Ká. Stačilo, díky a naskle!

Veronika2692
05.10.2020 3 z 5

Musím smeknout klobouk před autorovou fantazií, to je teda mazec. Ale na mě to už bohužel bylo trochu moc, posledních cca 200 stránek jsem četla jen proto, abych už knihu prostě dočetla. Byla strašně dlouhá a už jsem se v ní potom dost ztrácela. Ale určitě není špatná, jen na mě už moc scifi

LaBella
05.10.2020 5 z 5

Jsem překvapená, že má kniha tak nízké hodnocení a tolik negativních komentářů. Mě osobně bavila od začátku do konce a všem postavám jsem fandila. U knihy jsem si připadala jako ve filmu. Ano, že bych byla u ní doslova vyděšená, to zase ne, ale za mě to bylo velmi dobré čtení...

AlbionFoxyFox
03.10.2020 2 z 5

První čtvrtina mě bavila fakt hodně, ale poté se to zlomilo a de facto druhá polovina knihy má asi představovat vyvrcholení plné překvapení, ale bohužel je to tak plné rádoby zvratů a překvapení, že to prostě nebaví. K tomu přičtu náboženskou rovinu a vychází mi, že je to kniha, na kterou jsem se nesmírně těšila a je to pro mě po Dvojí mysli druhé letošní velké zklamání a navíc asi i nejdéle čtená kniha roku 2020. V závěru autor děkuje Stephenovi Kingovi, ano, inspirace tam sice byla velmi patrná, avšak celkově je to velmi nudné čtení.

Lusle
03.10.2020

Vůbec nebavila, zklamání.....

ZuzkaH.
02.10.2020 1 z 5

Tak nudnou knížku už jsem dlouho nečetla. S hororem to nemá absolutně nic společného! Kniha zbytečně obsáhlá, měla jsem problém ji vůbec dočíst, tak moc mě nebavila...

MimaJ
30.09.2020 3 z 5

Prvých cca 300-400 strán ma naozaj bavilo, sledovali sme sled naozaj divných udalostí,
dostávala som sa do štádia kedy som nechápala, ako viac sa dá dej vygradovať, no zároveň samotný príbeh nepostupoval extra rýchlym tempom a nabral úplne iny rozmer keďže je primárne rozprávaný malým Christopherom, ktorý svojim detským jazykom pri popisovaní desivých scenérií dodal príbehu tú správnu desivosť.
A teraz to ale...
Píšem to síce nerada, ale cez ten záver som sa musela naozaj prehrýzť. Autor sa vo vytváraní napätia dostal až do takého momentu, kedy stratil moju pozornosť a záujem. Takže posledných cca 150 strán výrazne znižuje moje hodnotenie, keďže pri 650 stranovej knihe mal naozaj priveľa priestoru na to, aby čitateľa napol ako strunu a vo výsledku to bolo na mňa prekombinované.
Kedže knihu som čítala z vlastného záujmu a iniciatívy, hodnotenie nie je ovplyvnené všeobecným hypom.
Ako jesenné čítanie fajn, ale pokiaľ hľadáte naozaj desivý horor, poohliadnite sa po niečom inom.

Leona333
30.09.2020 3 z 5

Někdy méně, opravdu znamená více. A to platí i o knihách. Klidně mohla mít kniha méně stránek, méně popisu děje v jakési překombinovanosti napětí s tím co zřejmě autor považoval za mrazivé, hororové čtení... Za mě se kniha moc nepovedla. Takový horší průměr se srovnáním jeho předešlé knihy.

Hanca91
29.09.2020 2 z 5

Ach jo.... Tak moc jsem se těšila a tak moc jsem zklamaná.

Z knihy mě bavily pouze první dvě části, pak se podle mě táhla jako nudle z nosu.
Počet stránek bych ještě překousla, kdyby děj stál za to. Bohužel pro mě za to čtení nestál.

A co mě ale nejvíc dopálilo byl fakt, že někdo dal knize nálepku hororu. Nějak jsem tu hororovou část nepostřehla a přitom právě kvůli žánru jsem si knihu vybrala....

Nedelim_se
29.09.2020

Vyděsil mě počet stran. Ne proto, že by mi to vadilo a neuměla jsem to přečíst. Ale proto, že (omlouvám se všem fanouškům) nemůžu přijít na chuť knihám od Kinga a bála jsem se, že narazím přesně na ten styl psaní. Mnozí tvrdí, že děj se dal zhustit do méně stran. Ano, dal, ale pak by to tak nějak nebylo ono. K téhle knize nějak patří rozvláčnost a (někdy) nuda.
Asi to nebude nic, co bych doporučila dál, ale .. neurazilo mě to

Brambor333
26.09.2020 2 z 5

Přidávám se k většině.
Začátek knihy mě bavil, ale co tak od půlky následovalo....
Je smutné, že když autor vydá jeden hit, tak se pak jakýkoliv jeho další kousek bude označovat za absolutní bestseller. Tohle byla dle mého názoru vcelku absolutní blbost.

CalwenRamones
18.09.2020 5 z 5

Tak dočteno, zajímavý mysteriozní thriller, horror moc ne ale nějaké děsivé okamžiky se tam najdou. Dost mě to jak již bylo zmiňováno připomínalo můj oblíbený Stranger Things, tak pro fanoušky rozhodně doporučuji. Pokud hledáte horror u kterého se budete hodně bát sáhněte jinam :)

onyx84
16.09.2020 2 z 5

Tak nevím...první půlka mě nadchla,ale bál jsem se,že druhá mě zklame...a bohužel se stalo...posledních 300 stran je taková slátanina,že jsem opravdu přemýšlel,že to vzdám...jak kdyby to autor chtěl ukončit a pak ho najednou ješte něco napadlo,tak to tam zas nacpal...takže 2 hvězdy za první půlku a jednu bych nejradši dal sobě za statečnost, že jsem to vydržel...za mě teda BOHUŽEL veliký zklamání...

Adris
15.09.2020 3 z 5

Moc nechápu, proč by někdo tuto knihu označoval za nejlepší v tomto roce. Za mě průměr. Prvních 400 stran mě celkem bavilo, sledovala jsem chudou matku a jejího syna, jak se probíjí životem, jak ke štěstí přicházejí a jak syn objevuje imaginárního přítele. Táhl mě hlavně zájem o poznání "o co tady vlastně jde"?, ale spíš mi to přišlo jako bězný román s mystery prvky. Vypravěči kapitol se později začnou střídat, což zdržuje rozuzlení zápletky. Prostě tam autor vmáčkl trápení několika osob z maloměsta, aby byla kniha takhle tlustá, jinak nevím proč. Ale zároveň ty jejich příběhy nerozvedl natolik, abych s nimi soucítila.
Kniha je směs Koralina X The Walking dead X Náboženství.

Závěr knihy jsem nemohla dočíst, strašně mě nebavil, pořád se to mlelo kolem toho samého a nikam to nevedlo. Já bych děj celé knihy vmáčkla do 200 stran. Sorry.
Po úpravě by to ale mohl být slušný film. A myslím si, že bude. Nebo seroš. Netflix bere všechno.
Podle mě má příběh poukazovat na vyrovnávání se člověka s hříchem - ale to je jen můj názor.
Nečekejte ale jako já duchařinu ala Annabelle. S duchama to nemá vůbec nic.

karol.cadex
15.09.2020 3 z 5

Moje hodnocení knihy je mi velmi líto, ale od knihy, co je označovaná jako bestseller a trhák roku a podobně chci opravdu víc.
Pokud by Chbosky zůstal na nějakých 350 stranách textu, a to vážně nemám problém číst bichle, udělal by lépe. Při čtení mě nepříjemně mrazilo nikoli příběhem, ale mrzutostí nad vykradeným Kingem a Stranger Things dohromady. Co ale nemohu vytknout je prvních 50 stran knihy, to mě jako velmi bavilo a nažhavilo! No a pak už jen příběh tak nějak splácaný dohromady ze všeho, co už dávno známe. I když postavy má autor v knize super.
Za mě teda průměr, což je mi líto (podruhé!). A z autora mám pocit, že řemeslo psaní ovládá sice mistrně, ale fantazii moc nemá. A snažit se to zamaskovat hutností textu nebyla zcela správná volba.

KatChiss
14.09.2020 4 z 5

Po celou dobu čtení mě neopouštěl nepříjemný pocit. Svírání žaludku. Bušení srdce jako o závod. Husí kůže. Bolest hlavy. Nevím, co z toho bylo skutečné a co jen výplodem mé fantazie. Nebo přílišným ponořením se do příběhu. Autorův jednoduchý a výstižný styl vyprávění vás vtáhne na prvních stranách. Velmi krátké kapitoly vás budou nutit číst dál. Jednak proto, že vám bude připadat, že jste ještě nic nepřečetli a druhak, protože budete umírat touhou zjistit, jak to teda sakra bylo!
Podle mě mohl být příběh o něco kratší a nemuselo v něm vystupovat tolik postav. Ale jinak nemám co vytknout. Byl to super mrazivý příběh. Od teď se budu bát jelenů, domů ve stromě a nití. Děkuju pěkně!!

americká literatura horory parta dětí nadpřirozené schopnosti dobro a zlo

Stephen Chbosky
americká, 1970