Doba jedová

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78542/doba-jedova-78542.jpg 4281

Doba jedová 1.

Literatura česká, Literatura naučná, Zdraví
Vydáno, Triton

Kniha Doba jedová

BabaJaga11

Podle mého názoru nesmírně přínosná kniha, čtenář by ovšem měl disponovat alespoň základními znalostmi biologie, jinak spoustě věcí buď neuvěří, anebo naopak bude zděšen do té míry, že na jakékoli užitečné změny ve svém životě rezignuje. Bohužel úroveň biologických znalostí je i mezi vysokoškolsky vzdělanými lidmi jiných oborů tak nízká, že vůbec není divu, když lidé sednou "na lep" farmaceutickým firmám a různým šarlatánům a nevědí, co si počít s vlastním zdravím – anebo nemocí.

Kniha se ovšem mnohým jaksi "nehodí do krámu". Vemte si třeba takové umělé sladidlo jménem aspartam. V knize se dočtete, že když byla látka objevena a podrobněji prozkoumána, na základě dvou vlastností – vysoké sladivosti a nepříznivého vlivu na nervovou soustavu se rozhodovalo, jak tuto látku využít, zda v potravinářství, anebo jako bojovou látku. První možnost zvítězila – a tak když si půjdete koupit do lékárny šumivé tablety s obsahem hořčíku či vitamínů skupiny B, přičemž obojí se doporučuje při různých poruchách nervové soustavy (patří tam i migrény, snížená nebo naopak zvýšená citlivost některých orgánů a tkání, stavy po mrtvici, operacích páteře, apod.), přinesete si v nich i aspartam. Alespoň u hořčíku prý varianta bez aspartamu neexistuje. Podobných absurdit, které jsou běžné a jichž si kniha všímá, by se našla celá řada, třeba hliník v zubní pastě, kosmetice a jako adjuvans v očkovacích vakcínách. Role hliníku při vzniku Alzheimerovy choroby a jiných nemocí sice nebyla dostatečně dobře objasněna, ale nebyla dosud ani vyvrácena. Co naopak víme, je to, že hliník, ač je přítomen ve velkém množství v zemské kůře, nepatří mezi biogenní prvky, na rozdíl od některých jiných kovů, např. zinku a mědi, naopak je považován za toxický, stejně jako např. olovo či rtuť.

Z mého pohledu je kniha napsána střízlivě a informace a rady v ní obsažené lze určitě dobře využít. I kdybyste změnili jen jednu jednotlivost, je to lepší než nic. Já od té doby sleduju, kde je obsažen aspartam, a vyhýbám se mu (hliníku, např. v antiperspirantech, jsem se vyhýbala již dříve). Není to nic složitého.

MilujuV.Huga

Autoři dostali za tuto knihu v roce 2017 stříbrný Bludný balvan.
Toto ocenění se uděluje za pseudovědeckou činnost. Cena je pravidelně udělována každý rok, a to vždy za rok předchozí.
Získali jej např. Erich von Däniken, Jaroslav Dušek, Jan Hnízdil či Jan Šula.

veronika9761

Naprosto povinny zaklad do dnesni doby.

karolina7548

Byla jsem na křtu této knihy a tenkrát jsem viděla paní Struneckou naživo se svou vnučkou.Ačkoli mnoho lidí neuznává její myšlenky,já se domnívám,že paní Strunecká ví o čem píše.Pracovala jsem s mnoha dětmi s autismem a znám osobně několik případů dětí,kterým očkování změnilo život.Myslím,že lidé by se měli zajímat a číst informace,týkající se jejich zdraví a udělat si vlastní názor.Knihu doporučuji :-)

Petanee
29.10.2019

Si budu muset dát od těhle kousků asi chvilku pauzu, jinak umřu hladem... velice široký záběr knihy bere vše letem světem, ale i tak je zde hodně zajímavých informací (alespoň pro mě). Otírá se o oblasti potravin, vitamínů, očkování, kosmetiky a hormonů... nejzajímavější pro mě byla kapitola Očkování - testování vakcín na dětech v Indii... Popis kauzy očkování proti prasečí chřipce byl výživný - zakázka pro jednu firmu, navíc nikdo netuší co vakcíny ve finále způsobí (tzv. Skvalen) a tak se jich následně EU zbavuje prodejem do 3.zemí... no zajímavé...

silvie.s
21.09.2019

Velmi naučná a užitečná kniha o nástrahách dnešního života. Je však nutno informace brát s nadhledem, jinak bychom se nemohli napít už ani čisté vody.

s1ombrehimawari
14.06.2019

Zajímavá knížka, která mi toho spoustu dala. Hodilo by se možná akorát víc objektivnosti a nedělat pět článků o hliníku, které více méně pojednávají o tom samém. Děsivé kolik věcí v našem okolí je nebezpečných, až je nemožné se jim vyhnout.

Eva88
12.03.2019

Knihu jsem louskala přes rok. Je plná zajímavých a děsivých informací. Něco mě oslovilo více, něco méně. Ano, zdraví máme jen jedno a proto je dobré mít přehled o různých škodlivinách, které se nachází všude, ale opravdu VŠUDE, kolem nás. Byla jsem i na přednášce paní Strunecké, moc milá a vzdělaná žena. Kniha ale není pro čtenáře se slabší náturou, hrozí riziko hlubokých depresí. :-)