Doba jedová

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78542/doba-jedova-78542.jpg 4.1264

20.10.2018

Poučná kniha.

saskuan
14.09.2018

Poutavé, jsou tam zajímavosti vysvětleny pro laiky, ale! nutné brát s rezervou a ověřovat fakta...

Lilithen
05.08.2018odpad!

Kniha je plná polopravd i nepodložených informací, které se tváří vědecky, ale ve skutečnosti jsou nerelevantní. Ačkoli některé připomínky jsou podnětné a rozhodně ne všechny informace by se daly nazvat "odpadem", komplexně je kniha neseriózní a člověk, který se o prezentované problematiky zajímá z odborného hlediska, nalezne množství nesrovnalosti. Často jsem narazila skutečnost, kde bylo řečeno "a", ale již ne "b" - tedy informace byla podána pouze polovičatě a tendenčně. Zároveň mi přišlo, že citované výzkumy jsou vybírány tak, aby se hodily do konceptu knihy - od odborné literatury bych spíše čekala kvalitní diskuzi.

surikata246
21.04.2018

Velmi zajímavá kniha, která donutí člověka k zamyšlení se nad tím jak žije, stravuje se i si škodí.

lukasguran
29.12.2017

Velmi poučná knížka!

Chesterton
20.12.2017

Rozhodně každou knihu je nutno číst skrze osobní životní příběh. Nikdy nic nepřijmeme na sto procent. Každá kniha je víc inspirací pro naší svobodnou vůli a zdravý rozum (pokud obojí máme:) než nějakým obecně platným názorem!

Pichoval
13.09.2017

Zajimave nazory a fakta. Alr chce to brat s rozumem

Kenya
19.08.2017

v knihkupectví jsem do toho koukla, když je to tak populární - číst nebudu, kupovat už vůbec ne, za mě odpad, souhrn neověřených blábolů, kupte si Cosmopolitan a Blesk a budete mít hodnotnější a věrohodnější literaturu. Název se povedl - dokáže zaujmout slabší nátury. Vyjmu třeba téma tetrapaků - autorka asi neví, jak se vyrábějí, tetrapaky jsou přece vždy opatřené termoplastovým povrchem, stejně jako víčka od jogurtů, který potravinu odděluje od hliníkové vrstvy, k přímému kontaktu pak nedojde. Ano, zajímám se o zdraví a životní styl, ale je dobré také zachovávat trochu chladnou hlavu a zdravý rozum. p.s. každá látka na zemi může za určitých podmínek v určitém množství být potenciálním jedem.

tess.for
11.06.2017

Zajímavá kniha, která leckoho ovlivní. Určitě bychom se měli vyhýbat některým potravinám, dávat si pozor na složení toho, co kupujeme, víc přemýšlet o světě kolem nás a našem zdraví.

Chmur
18.04.2017

Potencionálně velmi nebezpečná kniha. Najdou se v ní velice zajímavé informace, ale člověk k nim musí přistupovat kriticky a radši si všechny informace ověřovat. Strunecká mícha věděcké poznatky s pseudovědou a vzniká tak guláš, jako když pekli pejsek a kočička dort. Člověku se z něj může udělat lehce nedobře.

GreenMagritte
13.02.2017

Jestli se chcete dozvědět, co způsobil aspartam vojákům v Perském zálivu, jaký je vliv glutamátu, hliníku a fluoridu na lidský organismus, proč se zvyšuje počet dětí s autismem, jak se brutálně testovala vakcína Gardasil proti rakovině děložního čípku na tisících mladých indických dívek, a mnoho dalšího.... pak si musíte přečíst tuhle knihu. Cenný zdroj informací!

Iljaajli
31.01.2017

Zásadně užitečná kniha do každé domácnosti.

Ruxandra
10.10.2016

Uf, no mám to za sebou a do dalších dílů se pouštět nebudu.
Informace jsou zajímavé, mnohdy ale pro laika nesrozumitelné, vyznat se ve všech zkratkách (na čtečce je bohužel prakticky nemožné neustále listovat na seznam zkratek a zpět) a odborném textu mi dělalo potíže. Bohužel jsem se několikrát přistihla, že dočítám stánku a nemám tušení co na ní bylo.
Citlivější nátura by asi po dočtení přestala jíst i pít, patrně i dýchat. Jak již bylo psáno dříve - nutno ke knize přistupovat se zdravým rozumem.
Poslední kapitola knihy mi přišla už úplně mimo, jakoby do celkového konceptu knihy ani moc nezapadala.

LucieD81
02.08.2016

Užitečná kniha, je dobré ji přečíst, ale zároveň k ní přistupovat se zdravým rozumem. Kniha je dobrou inspirací či průvodcem ke zdravějšímu či bezpečnějšímu životu, ale některé teze mi připadají už příliš poplašné až hysterické...prostě kniha je dobrým sluhou, ale byla by špatným pánem.

AjťačkaTýnka
22.07.2016

Já se musím smát... Kniha byla vydána v roce 2011. Všemi naprosto odsuzovaný materiál. Vyšla na ni recenze, kde se psalo mimo jiné tohle: "Pokud by čtenáři všem doporučením uvěřili, pak by se na našich ulicích hromadily pérové matrace, všechna umělá sladidla by zůstala ve skladu, med by byl naopak vyprodán, kuřáci by si trochu oddychli, cholesterol by přestal být strašákem, zato v prodejnách potravin by chodily dámy s lupou a studovaly, zda není do konzervy přidaná nějaká hrůza, třeba závadné Ečko." ... O čtyři roky později (tedy 2016) tady máme dobu, kdy pomalu ale jistě můžeme začít odškrtávat jednotlivé body recenze, neboť alespoň polovina se děje

dokla
11.07.2016

Skvěle, přitažlivě psané. Odnesla jsem si mnoho nových velmi užitečných informací. Určitě vřele doporučuji!!

radussskaaa
08.02.2016

Knizka, kterou by si mel precist kazdy. Jsou zde kapitoly ktere jsou velmi zajimave a pak takove, ktere jsou jiz mene zajimave. Nekde je mozna az moc odborneho textu. Avsak kniha vysvetluje problematiku potravin, kosmetiky, ockovani, hormonu atd.

Deedeee
22.01.2016

Dokonalé prozření do dnešního světa.

Langosh
01.01.2016

Dosud nedočteno, nevím, kdy to dočtu, tolik mě to nepřipoutalo. Jsou tam zajímavé věci, ale je to všechno o statistikách, o spekulacích. Já vím, je to těžký, člověk je ovlivněn vším, ne jen tím, co jí, ale také geny, kde vyrůstá, v jakém podnebí, ovzduší a podobně. Vystudoval jsem chemii, tudíž jsem neměl problém s odbornými pasážemi.

Třeba já jsem se v té kapitole věnované energy drinkům nedozvěděl, jestli jsou teda škodlivé nebo ne a v jaké míře, že do sebe člověk dostane trochu hliníku, to ano, to píšou, ale kolik toho člověk vypije a jak moc je škodlivý, to ne. Jenom čísla, kolik lidí to a to ovlivnilo, ale byl sledovaný člověk opravdu ovlivněn tou konkrétní látkou? Těžko zjistit, to by člověk musel pít třeba jenom ty energy drinky, jíst jen máslo a ne margarín, brát si dávky hliníku a ničeho, co by mohlo hliník neutralizovat a podobně, ale nic takového provedeno nebylo. Aspartam a glutamát asi budou škodlivé, ale je to určitě prokázáno?

Hlavně člověk by už pomalu nemohl nic jíst, nic pít, nic používat.

roso.mak
13.12.2015

Až na poslední kapitolu, která trochu zaváněla Bludným balvanem, byla tato kniha čtivá a přinášela zajímavé informace.

Doba jedová, aneb jak se z biologické zbraně stane sladidlo.

kolkobudeszit
23.09.2015

V dobe, keď prehovorili najvyšší funkcionári farmakologického priemyslu (Nežiaduci účinok-Smrť Virapen John) aktivita malej skupinky bezvýznamných okolo manipulátora Grigara je v tejto dobe už len úsmevná, rovnako ako snaha "poetree" svojim akoby rádoby normálnym "príspevkom" manipulovať mienku metódami svojich učiteľov. Ale s kým hrá part Grigar ukazuje neprimeraný záujem "nezávislých médií" o propagáciu udelenia "bludného balvanu" od týchto skutočných nositeľov bludov.

Pravdivosť informácii vieme posúdiť ľahúčko podľa ich nositeľov a ani nemusíme byť v danej téme odborníkmi. Stačí zhodnotiť osobnosť
profesionalitu a motív ich uverejnenia. Prof. Strunecká je Odborník svetového formátu a Človek, ktorý má takú morálnu silu, že sa dokázala postaviť manipulátorom v tzv. "vedeckých" kruhoch závislých na zaoceánskych grantoch, alebo spojených pupočnou šnúrov s farmakomortalitopriemyslom. Motív má prof. Strunecká jediný - profesionalita, pravda a láska k ľuďom! Využíva svoje nadanie a schopnosti pre rozvoj ľudí ! To nemožno povedať o "dotovaných" oponentoch a vôbec o socialistickom manipulátorovi Grygarovi a jeho združení skeptikov - stačí si pozrieť naspatek jeho v súčasnosti už dávno vyvrátené tvrdenia, ktorými sa snažil a ako vidno stále za pomoci zaoceánskych donorov sa snaží klásť prekážky sofizmami a pseudopravdami poznaniu pre široké spektrum obyvateľstva, vlastné jeho kmeňu. Chce len aby vyvolení mali znalosti - to je jeho celoživotná úloha. Preto ak ste správne postrehli metodiku a štylizáciu "poetree" je jasné, aký druh ľudí je to schopný písať a rovnaké "nanápadné" metódy sú ich poítkom jedného centra školenia i "jemný obrázok" má pusobit ako v súčasnosti nás kŕmia "dojemnými" obrázkami o našich dobyvateľoch - najatých utečencov a potierajú sa skutoční nárokoví utečenci ! Vďaka takým ľuďom ako prof. Strunecká, Patočka... sa pravda šíri a patrí im úcta, vďaka a uznanie! A všimnite si, ako dokázali ovplyvniť a pomôcť národu a aký bezmenní, úbohí a bezvýznamní sú z tohoto hľadiska ich oponenti! Ich si nikto nebude pamätať, ale v mysliach ľudí zostane vzácna spomienka na autorov kníh, ktoré budú učiť i nasledujúce generácie, ktoré mohli účinne bojovať o svoje zdravie!

poetree
02.09.2015

Celkem souhlasím s madam níže (Dáma s hrnstjm) - nečetla jsem celé, nejvíc se mne týkala otázka očkování dětí, tak jsem to přelouskala, zděšená... a pak jsem si našla, že by se paní Strunecká měla brát s rezervou...viz ocenění Stříbrný bludný balvan od Klubu českých skeptiků, kterým tedy věřím víc, jelikož si informace prověřují a nejednají/nepíšou na základě domněnek... http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1353860988

tisha8409
20.05.2015

Přečtena ... a dokonale zděšena :)
Na věci psané tady věřím, ale neopovažuji se číst další díly - bála bych se pak i dýchat :)

maximka
29.04.2015

Velice poučná kniha, uceleně probírá vše, v čem žijeme, co jíme, co do sebe dostáváme. Budu si ji muset přečíst ještě jednou, abych si zapamatovala věci, které jsou v kosmetice a dost škodí. Hodně mě překvapila pasáž kolem podprsenek, jak se podílejí na vzniku rakoviny prsou... Doporučuji všem.

Safienka
04.04.2015

Kniha mě překvapila. Podvědomě jsem se do ní nikdy moc nehrnula, ale teď jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst! Určitě obsahuje spoustu zajímavých informací, které se nedostávají do podvědomí lidí. Z knihy jsem si vzala to, co se mi hodí do praktického života. Zbytek jsem tak narychlo projela. Dílo obsahuje hodně statistik, upozornění na hodně výzkumů a takový nějaký všeobecný přehled o škodlivosti různých látek v produktech námi každodenně používaných. Dobu jedovou jsem četla ve čtečce, ale určitě si ji pořídím i v papírové podobě, abych si mohla udělat poznámky.

K4t13
10.03.2015

Kniha je plná užitečných informací a rozhodně je vhodná pro každého, komu není lhostejné jeho zdraví. Není sice úplně čtivá, ale neklade na čtenáře velké nároky. Myslím si, že jí porozumí i neodborník, který se ve zdravotnické či farmakologické oblasti vůbec nepohybuje. Jsem zvědavá na další díly.

Richie1
18.01.2015

Zajímám se o správný životní styl a tak jsem si s chutí přečetl tuto zajímavou knihu. Člověk je jako nádoba a za svůj život nasbírá mnoho dobrého, ale i špatného. Toxiny určitě nepatří mezi prospěšné látky v našem těle a tak je dobré vědět, jak se jim pokud možno vyhýbat. Kniha Doba jedová je jedním z návodů, jak své zdraví udržet v dobré kondici - dozvíme se, co nám v našem každodenním životě může škodit nebo naopak prospívat (jak nám může být k prospěchu nebo ke škodě třeba očkování, zda škodí perspiranty a deodoranty nebo amalganové plomby v zubech, zda je vhodné spát na matracích pružinových či z přírodních materiálů, jaké éčka v potravinách škodí apod.). Autoři knihy ve mně vzbudili dojem, že jsou ve svém oboru odborníky a tak i většinu jejich závěrů jsem přijímal s větší důvěrou než podobné informace od jiných autorů v jiných knihách.

Dáma s hrnstjm
24.07.2014

V knize je velké množství zajímavých kapitol, z nichž ovšem většina končí konstatováním, že v dané problematice nebyl zatím proveden adekvátní výzkum, který by přinesl nějaké závěry. To je pro mě zklamáním - dozvím se třeba, že tetrapakové obaly na mléko a džusy jsou kvůli obsahu hliníku pravděpodobně velmi škodlivé, ale o pár odstavců dál si přečtu, že to ale ještě nikdo vlastně nestudoval. Proto mi přijde, že kniha působí jako strašák, čtenáře vyděsí desítkami hrozeb běžného života, a tím to většinou končí, případně následuje autorčin vlastní názor. Kniha je psána velmi odborným jazykem, pro normálního čtenáře místy až nesrozumitelným. Některé kapitoly mě hodně zaujaly, některé jsem sotva očima přeletěla.

Military
24.07.2014odpad!

Nejen,že autorka vychází z menšinových studií ale naprosto zkresluje množství látek působících na organismus,která vědci určili jako rizikové,o působení očkování nemluvě.A takových perel je tam více.Je pravda že ve většině témat nastolených knihou by se ani čuník pořádně nevyznal ale tohle mi příjde čistě jako naprosto zbytečné plašení a blbnutí lidí.
P.S. Syndrom války v zálivu je nejspíše psychosomatického původu.
Zkuste si schválně,jen pro doplnění informací,přečíst něco na toto téma v nějakém jiném vědeckém periodiku kde nebylo pro srovnávání použito méně než 50 lidí.

Miken008
27.06.2014

Statistika, statistika, statistika..nic víc.. Je sice fajn, že se dozvíme jak škodí fluor.aspartam ale dál?. Člověk se po přečtení zamyslí a zjistí, že nic kolem nějak není vlastně 100% nezávadný, ale co z toho? Osobně mi na knížce vadila čísla, které se hrnuly ze všech stran a když už jsme se konečně dočetli PROČ? je ona látka závadná, posléze to sklouzlo do jakého vědeckého čehosi, kterému nemá šanci obyčejný smrtelník porozumět (pokud si alespoň neprošel středoskolskou chemií).. osobně jsem čekal něco víc populárně naučnýho, a pak zase jen statistika, statistika, statistika....
Btw. nejvíc mě zaujalo povídání o melaminu