Doba jedová

Doba jedová https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78542/doba-jedova-78542.jpg 4 313 67

Doba jedová série

Kniha nabízí poutavé čtení o škodlivých látkách v potravinách, nápojích, kosmetice, lécích a potravinových doplňcích a životním prostředí vůbec, které jsou reklamou, sdělovacími prostředky a mnohdy i medicínou doporučovány jako zdraví prospěšné. Značná pozornost je věnována možným rizikům očkování, jež v současné době vyvolávají zvýšený zájem veřejnosti. Autoři Anna Strunecká a Jiří Patočka, vysoce erudovaní a mezinárodně uznávaní odborníci v oblasti biomedicíny a toxikologie s dlouholetými zkušenostmi v publicistice, podávají vysvětlení jasnou, přístupnou a srozumitelnou formou. Každá kapitola je doplněna odkazy na populární i vědeckou literaturu. Čtenářům se tak nabízí zcela ojedinělá příručka pro každodenní orientaci v nepřehledné oblasti ovládané zájmy trhu a zisku, s náměty, jak se bránit před mnoha zdravotními riziky a rádoby vědecky podloženými radami. Vydání první.... celý text

s1ombrehimawari
14.06.2019 3 z 5

Zajímavá knížka, která mi toho spoustu dala. Hodilo by se možná akorát víc objektivnosti a nedělat pět článků o hliníku, které více méně pojednávají o tom samém. Děsivé kolik věcí v našem okolí je nebezpečných, až je nemožné se jim vyhnout.

Eva88
12.03.2019 3 z 5

Knihu jsem louskala přes rok. Je plná zajímavých a děsivých informací. Něco mě oslovilo více, něco méně. Ano, zdraví máme jen jedno a proto je dobré mít přehled o různých škodlivinách, které se nachází všude, ale opravdu VŠUDE, kolem nás. Byla jsem i na přednášce paní Strunecké, moc milá a vzdělaná žena. Kniha ale není pro čtenáře se slabší náturou, hrozí riziko hlubokých depresí. :-)

Hrděbor
20.10.2018 5 z 5

Poučná kniha.

saskuan
14.09.2018 2 z 5

Poutavé, jsou tam zajímavosti vysvětleny pro laiky, ale! nutné brát s rezervou a ověřovat fakta...

Lilithen
05.08.2018 odpad!

Kniha je plná polopravd i nepodložených informací, které se tváří vědecky, ale ve skutečnosti jsou nerelevantní. Ačkoli některé připomínky jsou podnětné a rozhodně ne všechny informace by se daly nazvat "odpadem", komplexně je kniha neseriózní a člověk, který se o prezentované problematiky zajímá z odborného hlediska, nalezne množství nesrovnalosti. Často jsem narazila skutečnost, kde bylo řečeno "a", ale již ne "b" - tedy informace byla podána pouze polovičatě a tendenčně. Zároveň mi přišlo, že citované výzkumy jsou vybírány tak, aby se hodily do konceptu knihy - od odborné literatury bych spíše čekala kvalitní diskuzi.

surikata246
21.04.2018 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která donutí člověka k zamyšlení se nad tím jak žije, stravuje se i si škodí.

lukasguran
29.12.2017 5 z 5

Velmi poučná knížka!

Chesterton
20.12.2017

Rozhodně každou knihu je nutno číst skrze osobní životní příběh. Nikdy nic nepřijmeme na sto procent. Každá kniha je víc inspirací pro naší svobodnou vůli a zdravý rozum (pokud obojí máme:) než nějakým obecně platným názorem!

Pichoval
13.09.2017 5 z 5

Zajimave nazory a fakta. Alr chce to brat s rozumem

Kenya
19.08.2017

v knihkupectví jsem do toho koukla, když je to tak populární - číst nebudu, kupovat už vůbec ne, za mě odpad, souhrn neověřených blábolů, kupte si Cosmopolitan a Blesk a budete mít hodnotnější a věrohodnější literaturu. Název se povedl - dokáže zaujmout slabší nátury. Vyjmu třeba téma tetrapaků - autorka asi neví, jak se vyrábějí, tetrapaky jsou přece vždy opatřené termoplastovým povrchem, stejně jako víčka od jogurtů, který potravinu odděluje od hliníkové vrstvy, k přímému kontaktu pak nedojde. Ano, zajímám se o zdraví a životní styl, ale je dobré také zachovávat trochu chladnou hlavu a zdravý rozum. p.s. každá látka na zemi může za určitých podmínek v určitém množství být potenciálním jedem.

Chmur
18.04.2017 2 z 5

Potencionálně velmi nebezpečná kniha. Najdou se v ní velice zajímavé informace, ale člověk k nim musí přistupovat kriticky a radši si všechny informace ověřovat. Strunecká mícha věděcké poznatky s pseudovědou a vzniká tak guláš, jako když pekli pejsek a kočička dort. Člověku se z něj může udělat lehce nedobře.

GreenMagritte
13.02.2017 5 z 5

Jestli se chcete dozvědět, co způsobil aspartam vojákům v Perském zálivu, jaký je vliv glutamátu, hliníku a fluoridu na lidský organismus, proč se zvyšuje počet dětí s autismem, jak se brutálně testovala vakcína Gardasil proti rakovině děložního čípku na tisících mladých indických dívek, a mnoho dalšího.... pak si musíte přečíst tuhle knihu. Cenný zdroj informací!

Iljaajli
31.01.2017 5 z 5

Zásadně užitečná kniha do každé domácnosti.

Ruxandra
10.10.2016 2 z 5

Uf, no mám to za sebou a do dalších dílů se pouštět nebudu.
Informace jsou zajímavé, mnohdy ale pro laika nesrozumitelné, vyznat se ve všech zkratkách (na čtečce je bohužel prakticky nemožné neustále listovat na seznam zkratek a zpět) a odborném textu mi dělalo potíže. Bohužel jsem se několikrát přistihla, že dočítám stánku a nemám tušení co na ní bylo.
Citlivější nátura by asi po dočtení přestala jíst i pít, patrně i dýchat. Jak již bylo psáno dříve - nutno ke knize přistupovat se zdravým rozumem.
Poslední kapitola knihy mi přišla už úplně mimo, jakoby do celkového konceptu knihy ani moc nezapadala.

LucieD81
02.08.2016 3 z 5

Užitečná kniha, je dobré ji přečíst, ale zároveň k ní přistupovat se zdravým rozumem. Kniha je dobrou inspirací či průvodcem ke zdravějšímu či bezpečnějšímu životu, ale některé teze mi připadají už příliš poplašné až hysterické...prostě kniha je dobrým sluhou, ale byla by špatným pánem.

AjťačkaTýnka
22.07.2016 4 z 5

Já se musím smát... Kniha byla vydána v roce 2011. Všemi naprosto odsuzovaný materiál. Vyšla na ni recenze, kde se psalo mimo jiné tohle: "Pokud by čtenáři všem doporučením uvěřili, pak by se na našich ulicích hromadily pérové matrace, všechna umělá sladidla by zůstala ve skladu, med by byl naopak vyprodán, kuřáci by si trochu oddychli, cholesterol by přestal být strašákem, zato v prodejnách potravin by chodily dámy s lupou a studovaly, zda není do konzervy přidaná nějaká hrůza, třeba závadné Ečko." ... O čtyři roky později (tedy 2016) tady máme dobu, kdy pomalu ale jistě můžeme začít odškrtávat jednotlivé body recenze, neboť alespoň polovina se děje

dokla
11.07.2016 5 z 5

Skvěle, přitažlivě psané. Odnesla jsem si mnoho nových velmi užitečných informací. Určitě vřele doporučuji!!

radussskaaa
08.02.2016 3 z 5

Knizka, kterou by si mel precist kazdy. Jsou zde kapitoly ktere jsou velmi zajimave a pak takove, ktere jsou jiz mene zajimave. Nekde je mozna az moc odborneho textu. Avsak kniha vysvetluje problematiku potravin, kosmetiky, ockovani, hormonu atd.

Deedeee
22.01.2016 4 z 5

Dokonalé prozření do dnešního světa.

Langosh
01.01.2016 3 z 5

Dosud nedočteno, nevím, kdy to dočtu, tolik mě to nepřipoutalo. Jsou tam zajímavé věci, ale je to všechno o statistikách, o spekulacích. Já vím, je to těžký, člověk je ovlivněn vším, ne jen tím, co jí, ale také geny, kde vyrůstá, v jakém podnebí, ovzduší a podobně. Vystudoval jsem chemii, tudíž jsem neměl problém s odbornými pasážemi.

Třeba já jsem se v té kapitole věnované energy drinkům nedozvěděl, jestli jsou teda škodlivé nebo ne a v jaké míře, že do sebe člověk dostane trochu hliníku, to ano, to píšou, ale kolik toho člověk vypije a jak moc je škodlivý, to ne. Jenom čísla, kolik lidí to a to ovlivnilo, ale byl sledovaný člověk opravdu ovlivněn tou konkrétní látkou? Těžko zjistit, to by člověk musel pít třeba jenom ty energy drinky, jíst jen máslo a ne margarín, brát si dávky hliníku a ničeho, co by mohlo hliník neutralizovat a podobně, ale nic takového provedeno nebylo. Aspartam a glutamát asi budou škodlivé, ale je to určitě prokázáno?

Hlavně člověk by už pomalu nemohl nic jíst, nic pít, nic používat.