Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Další kniha, kterou doporučím svým dětem. Nadčasová, nesmrtelná, úžasně zpracováno. A lidstvo se nepoučí a nepoučí....

02.02.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Krásná knížka o těžké době, kterou si my zhýčkaní moderními vymoženostmi nedovedeme představit. Člověk vydrží věci, které by nevěřil, že zvládne. O nezlomnosti lidského ducha....v této divné době mě to docela nakoplo. Děkuji paní autorce.

08.11.2020 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knížka, která má vše. Kolikrát jsem se usmívala, kolikrát mi vyhrkly slzy, kolikrát mě donutila se zamyslet... Srdcovka, děkuji autorovi.

25.07.2020 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Tak nějak nevím, co napsat. Jsem plná emocí a dost mě ten příběh zasáhl, po dočtení jsem to dost dlouho musela vydýchávat. Příběh o tom, jak si někdy osud krutě zahrává s některými z nás. Příběh o tom, jak je život krásný a krutý zároveň. Příběh o tom, jak se k sobě lidé dokáží chovat. Příběh o tom, co člověk všechno dokáže vydržet atd. atd. Smekám před paní autorkou a moc děkuji.

25.11.2018 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Už během četby se mi usídlila v srdci a zůstane tam napořád. Paní autorko moc děkuji.

28.10.2020 5 z 5

Mrtvý na Pekelném vrchu Mrtvý na Pekelném vrchu Juraj Červenák

Povedené, úplně jsem cítila tu špínu, surovost a bídu té doby. Uf.

02.07.2023 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

První díl se mi usídlil v srdci, druhý díl jakbysmet. Už se těším na třetí a moc děkuji autorce.

17.12.2022 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Úplně mě to pohltilo. I když jsem duší praktik, myslím, že musí existovat "něco" mezi nebem a zemí, co nejde logicky vysvětlit. Moc ráda si přečtu další knihy s touto tematikou. Děkuji paní autorce.

13.07.2021 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Začala jsem číst hlavně kvůli čtenářské výzvě. A jako už po několikáté děkuji výzvě za přečtení knihy, ke které bych se asi nedostala, což by byla škoda. První, ale určitě ne poslední setkání s těma dvěma úplně rozdílnýma chlápkama.

22.05.2020 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nenechte se odradit technickými složitostmi, ten příběh stojí za to.

22.01.2024 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Za mě, jako vždy, za pět....prostě precizní Katka Tučková.

28.05.2023 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Postapo normálně nečtu, ale toto mě dostalo. Živě popsáno přežívání ze dne na den, tolik beznaděje, ale stejně to nevzdali - nesou přece světlo.

21.07.2023 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Agatha mě nepřestává překvapovat, její styl je úžasný, její zápletky dokonalé.

19.01.2019 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Povedené, hned se pouštím do dalšího dílu.

08.08.2022 4 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Pro mě úžasné, jako vždy ;-)

01.06.2022 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

U nás sice vládne skoro jaro, ale atmosféra v knize mi zalezla pěkně pod kůži. Úplně jsem cítila to mrazení v zádech. Když jsem četla před spaním, občas jsem se bála, abych neměla noční můry. Od teď se budu dívat na sněhuláky úplně....jinak. Za mě to nemělo chybu.

30.12.2019 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak to byla jízda. Nemůžu (a ani nechci) jinak, než dát pět hvězdiček. Krásná kniha o nezlomnosti lidského ducha.

23.08.2019 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová umí krásně psát. A ten příběh je fakt "mrazivý".

15.07.2023 4 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Pár stránek, ale taková krása. Kdo umí, umí.

21.11.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

To bylo ták hezké. A to jsem se schválně vyhýbala tomuto žánru, v domnění, že to nebude nic pro mě. Ach ty předsudky...

20.11.2021 5 z 5