Marťan

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení… Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a ve všech zemích, kde vychází, sklízí nadšený ohlas. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott točí adaptaci s Mattem Damonem v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225946/big_martan-3Bs-225946.jpg 4.53621
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Martian, 2014


více info...
Nahrávám...

Komentáře (947)

Kniha Marťan

kavoholik
06. srpna

Bylo to skvělý! Tolik vtipný a zároveň dojemný, knížku nechcete odložit, pořád se děje něco novýho. No rozhodně stojí za to!

Sitting-Bull
04. srpna

Mnohem, mnohem, mnohem a ještě jednou mnohem lepší, než film. Doporučuji. Drobné i větší (z vědeckého pohledu) nesmysly odpouštím, protože i přes ně byla kniha neskutečně čtivá.


Anylola
24. července

Neskutečně čtivý příběh o astronautovi, kterého zapomněli na Rudé planetě. Zábavnou formou podaná věda, kombinovaná s milým humorem vás chytne a nepustí. Budete Markovi fandit a hrnout hrůzou, když se mu zrovna nebude dařit. Přečtěte si to, je to jízda.

Racek213
05. července

No jo, dostal jsem se až sem poměrně nedávno, až po řečtení Marťana. No, bylo to příjemné překvapení po různých trpaslících a dracích, občas kombinovaných s válečníky bez bázně a hany typickým anglických jmén.. i když občas i na ty přijde občas chuť ... krásná, opravdu diamantově tvrdá Scifi, většinou stavících na faktech ... bohužel, začátek mi pokazila ta zběsilá a ničivá Marťanská bouře... však víte, na Marsu stojíce ve skafandru byste ve skutečnosti ani největší bouři nepocítili, ona ta atmosféra je asi stokrát řidší než na zemi... jen oblaka prachu konzistence pudru by vám zakryla výhled a možná by se lepila na průzory... takže to začalo nesmyslem. Pak jsem se otřepal a začal si to naplno užívat... a bylo to super. Občas ještě něco troch chybného zablesklo, však jistě víte co ... a ten závěr, kdy tak trochu dost malá pravděpodobnost to okořenila ... kde že jsem to viděl ve filmu? Mám pocit že Val Kilmer... no jo, já vím, hrdinovi to musí vyjít, že...
Ale jo, mám za sebou spasitele a tam, světe div se, je to z vědeckého hlediska docela vymakaný... Ale za zážitek a téma a dobré psaní i překlad ... dám za pět. S chutí.

AndulinaU
26. června

Když porovnám jeho knihy, tak 1. Marťan, 2. Spasitel a 3. Artemis. Mark Watney je sympaťák a jeho osobnost tomu dala prostě šťávu, kdyby zvolil jiný charakter, nebylo by to ono. Ale je to takový hodně americký, trošku až moc, ale 5 hvězdiček nechám.

n.ezn.amy
19. června

Na doporučení jsem sáhnul po této knize a musím říct, že jsem byl nadšen. Posádka Ares3 vykonává misi na Mars, ovšem přijde velká bouře a jsou nuceni urychleně opustit planetu, ovšem jeden z členů Mark Watney v bouři zmizí a je prohlášen za mrtvého, ovšem shodou okolností přežije a začíná velký boj o jeho záchranu. Ta představa být sám na planetě a přemýšlet jak vše zkombinovat, aby člověk přežil, je naprosto šílená. Skvěle napsaná kniha o velké vůli k přežití. Moc děkuju za tip

Vendy1993
01. června

jednu hvězdu dolů dávám za tolik odborné terminologie, že jsem vůbec ráda, že jsem to přečetla ;) je mi jasné, že k příběhu to patří, ale bylo velmi obtížné tyto věci číst a neztratit soustředění....jinak příběh je velmi zajímavý a kniha celkově skvělá ;)

cepice
23. května

Kniha nebyla špatná, bavila mě. Ale text byl plný balastu, který se dal krásně přeskakovat. Oddechové a lehce napínavé čtení. Pokud vám vadí milión technických a chemických detailů, nevadí, jde to snadno přeskakovat.

1 ...