Mezi světy

Co se stane Alence, když se vrátí z Říše divů? Wendy ze Země Nezemě? A Dorothy ze země Oz? Potkaly na internátní škole, kde se holky jako ony učí, jak se vyrovnat se svými nadpřirozenými zkušenostmi a ovládnout magickou schopnost cestovat mezi světy. Ale tohle trio teenagerek má navíc potíže s autoritami. Místo učení přeskakují ze světa do světa a zanechávají za sebou pořádný chaos. Třeba tím, že neúmyslně seznámí Zlou čarodějnici ze Západu s kapitánem Hookem, z čehož se vyklube smrtící duo zamilovaných superzloduchů. Aby je zastavily, musí zapojit veškeré své síly…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447738/big_mezi-svety-hB6-447738.jpg 3.888
Komiksy, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Cheshire Crossing, 2019

Kniha Mezi světy

DennisMoore

Nejprve mě překvapilo, kdo knihu napsal, potom mě překvapilo, kdo ji nakreslil, a úplně poslední překvapení bylo, jak se jim to povedlo. Mezi světy samozřejmě není žádné přelomové dílo s přesahem, ale je to velká zábava, nápaditá a akční, která vám dá tím víc, čím více znáte původní příběhy jejích hrdinek. Přeskakování různých postav ze světa do světa, zpátky a pak zase jinam, je super, padoušská romance mezi Hookem a Zlou čarodějnicí ze Západu nemá chybu... Ačkoliv by se po přečtení zápletky mohlo zdát, že jde o fanfikci pro teenagerky, tak naštěstí pro mě, který mám do teenagerky vcelku daleko, je pravda úplně jiná. Kromě pokračování bych si dokázal snadno představit i filmovou verzi.

Roscata
07.12.2021

Mezi světy jsem si chtěla hrozně přečíst, protože jsem si zamilovala Každé srdce je bránou a doufala jsem v podobný zážitek, ale čekalo mě zklamání. Příběh nepostrádá nápad a často ani vtip ale postavy jsou ploché, snad jen Alenka nad nimi vyčnívala, i když mě teda její chování spíš štvalo. Kolikrát mi přišlo že jednají tak jak jednají, jen proto že to chce autor. Přitom spojení Alenky, Wendy a Dorotky zní jako super námět, škoda že se Andy Weir nepustil trochu hlouběji. Komiks zachraňuje kresba Sarah Anderson, není to nic z čeho by jste si sedli na zadek, ale je pěkná.

IG: zrzi_cte

roso.mak
06.09.2021

Dojem z knihy mám stejný, jako mnoho lidí zde. Kresba nevhodně zvolená k obsahu a děj ke konci hrozně zmatený.

ivca79
10.08.2021

Asi jsem měla příliš velká očekávání, ale na mě to bylo dost osekané a krátké. Příběh i obrázky nejsou špatné, ale... Dovedu si to představit ne jako komiks, ale knihu a vsadím se, že by to bylo super. Nápad více rozvést, což by autor určitě bez problémů zvládl.

Suzanne07
05.06.2021

Moc krásný komiks na ukrácení dlouhé chvíle. Rozhodně si nemám na co stěžovat. Spíš bych vypíchla to, jak mě Sarah Andersen překvapila. Rozhodně rozdíl oproti její dosavadní tvorbě. A u toho, co se dělo Petru Panovi, jsem se nějakou chvíli smála.

ZapisnikTerky
30.05.2021

Komiksy jsou pro mě spíš malá oddechovka, když zrovna nevím co vzít za knížku. Tohle bylo milé a fajn, ale moc rychlé a zmatečné. Skákalo sem a tam a já z toho byla trochu zmatená. Ale celkově to je super příběh a ty ilustrace jsou vážně skvělé. Víc v mojí recenzi.

Fortuna7
18.05.2021

Já jsem měla od komiksu poměrně velká očekávání, ale bohužel jsem se trochu zklamala.
Kniha má super námět, ale mě přišel trochu nevyužitý. Měla jsem hlavně problém se orientovat v hlavních hrdinkách, protože byly podobně nakreslené a já se v nich ztrácela. No a když si Dorotka sundal brýle byla jsem už úplně v koncích.
Co musím ale pochválit je pubertální Petr pan a jeho dialogy s Alenkou, protože to byla fakt super vtipná pecka.

chaera
02.03.2021

(čteno v originále) Příběh mě bavil, postavy byly sympatické (i když mě trochu mátl jejich vzhled - Wendy mám v mysli zakomponovanou jako tmavovlasou brunetu, Alici zase jako blondýnu - ale to neberu jako mínus a nezohledňuji to v hodnocení) a ilustrace Sarah Andersen se pro tento příběh podle mého skvěle hodí. Akorát mi přišlo, že děj je v některých chvílích příliš překombinovaný a zmatený, za což ubírám jednu hvězdu. Možná by to chtělo ubrat pár zvratů, takhle toho bylo trochu příliš. 4/5