Marťan zajímavosti

Marťan https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225946/bmid_martan-3Bs-225946.jpg 5 4256 4256

Je nejslavnějším mužem na Zemi. Má to však háček: není na Zemi… Před šesti dny se Mark Watney jako jeden z prvních lidí prošel po Marsu. Teď je přesvědčený, že bude prvním člověkem, který tam zemře. Málem zahynul v prašné bouři a zbytek jeho posádky odletěl v domnění, že je mrtvý. Mark nemá jak odeslat zprávu, že přežil. A i kdyby se s lidmi na Zemi spojit dokázal, zásoby mu dojdou mnohem dřív, než by stačila dorazit pomoc. Mark se však nevzdává. Vyzbrojen pouze svým důvtipem, technickými dovednostmi a nevyčerpatelným smyslem pro humor, který se pro něj stane nejcennějším zdrojem síly, se pouští do tvrdošíjného boje o přežití. Jak zdolává jednu zdánlivě nepřekonatelnou překážku za druhou, začíná věřit, že by na cizí planetě přece jen mohl obstát. Jenže Mars mu ještě přichystá nejedno překvapení… Strhující, podmanivý a přesvědčivý příběh o lidské nezdolnosti a vynalézavosti tváří v tvář beznadějné situaci obletěl celý čtenářský svět a ve všech zemích, kde vychází, sklízí nadšený ohlas. Zaujal i filmové tvůrce, režisér Ridley Scott točí adaptaci s Mattem Damonem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Martian , 2014


více info...

Zajímavosti (6)

Vyšla audioverze knihy - ukázka: https://soundcloud.com/onehotbook/andy-weir-martan-cte-jan-zadrazil-jan-vondracek-audiokniha-onehotbook-demo (piratmartin)


Film podle této knihy - Marťan, je nominován na 7 Oscarů. (AnetaM)


Andy Weir knihu původně zdarma průběžně publikoval na svém blogu. Na naléhání fanoušků následně knihu zpřístupnil v digitalizované formě a nakonec (opět na prosby fanoušků) prostřednictvím placené verze na Amazon Store za 0,99 $. (mimamo_cz)


Trailer k chystanému filmu - https://www.youtube.com/watch?v=Ue4PCI0NamI (piratmartin)


Podle této knihy se dokončuje film, který bude mít premiéru v listopadu 2015. Režie Ridley Scott si vybral do hlavní role herce Matta Damona. (pobijecmuch)


Kniha Marťan vyhrála GoodReads Choice Awards za rok 2014 v kategorii Best Science Fiction (30,561 votes). (LibraryGirl)