Artemis

Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti – napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci. Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365035/artemis-aGI-365035.jpg 3.8856
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Artemis, 2017

Kniha Artemis

Luigi1

Tento druh literatury mám rád,ale tato kniha mě nepotěšila.ČETL JSEM LEPŠÍ.

Hakate

Odpočinkové Sci-fi z Měsíce plné humoru, sarkasmu a akce.
Kniha se čte výborně, vtáhne do děje a je plná nejen skvělého humoru, ale i fyziky, chemie.
Doporučuji, pokud hledáte knihu pro vyčistění hlavy, uvolnění a zasmání.
!Nelze srovnávat s Marťanem! ;)

Thalin

Nedokázala jsem se do toho ponořit, knihu jsem pořád odkládala a četla jsem to na můj vkus moc dlouho. Marťan mě bavil mnohonásobně víc.

mirRa_cze

Mírně nadprůměrné dílko. Není to špatné a rozhodně se to dá číst, ale je to horší verze Marťana, jiné postavy, zasazení děje, bohužel stejný jazyk humoru a vyprávění, který zde ale nefunguje zdaleka tak dobře, jako právě u Marťana. Rozhodně to stojí za přečtení, ale takovýchto knih vychází hromady.

Zap987

Artemis mě po prvních pár řádcích přečtení okamžitě vtáhla do světa na měsíci mám ráda takový typ humoru i jakým stylem to je psané velice povedená kniha děkuji.A ještě na konec by mě zajímalo jaké národnosti je Martin Svoboda:)

Venny345

Přiznám se, nečekala jsem knihu takového rázu! Do jejích stránek jsem se ponořila naprosto s čistým štítem, na Marťana jsem vůbec nebrala zřetel, což se vyplatilo.
Chtěli byste někdy zažít ten pocit volnosti na Měsíci? Teď nemluvím jen o tom, že je tam pouze šestinová gravitace, nýbrž o tom, projít se po jeho povrchu. Artemis vám to umožní! Weirovi se povedlo vystihnout měsíční krajinu parádně, opět nechyběly zajímavosti a fakta z fyziky a chemie.
Takže! Pokud hledáte oddechovou literaturu plnou sarkasmu a nových informací, směle do toho! :)

maly.vlada

Marťana jsem zatím nečetl, nechce se mi do toho, protože film byl boží, možná časem. Ale Artemis mě moc nechytla. Ono vystavět funknčí a logický svět je asi trochu něco jiného, než psát deník chlápka, který je hned v první větě v hajzlu.

evilunicorn

Z mého pohledu taková pohodová akční sci-fi oddechovka.. Thrillerem bych to asi nenazýval,ale hodně mě bavil styl humoru, kterým je celý příběh doslova prošpikovaný.Hlavní hrdinka byla sympatická a co víc, opravdu jsem jí při čtení fandil.Scény mimo město na měsíčním povrchu byly skvělé,a technické parametry promyšlené do posledního detailu byly taková třešnička na dortu.Bavilo mě to a kniha se četla sama.Svižný děj a stálá akce z této knihy činí nadprůměrný zážitek z četby.

Ztracený svět
Ztracený svět