Artemis

Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti – napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci. Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365035/big_artemis-aGI-365035.jpg 3.71073
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub

Artemis, 2017

Kniha Artemis

wlado

Zaujímavá kniha, ktorá stojí za prečítanie, no vracať sa k nej nebudem.

sf1

Srovnávat Artemis s Marťanem je nesmysl. Taky snad srovnáváte Nadaci s Koncem Věčnosti? Artemis je stejně jako Marťan kvalitní sci-fi připomínající starou školu z Astoundingu plnou zběsilé akce, dějových zvratů a happy endingu jako dělo.

jirimatejka
31.12.2021

Velmi dobré, netradiční prostředí, hlavní hrdinka sympatická. Nepříliš uvěřitelná byla skutečnost, že v městě na Měsící vládne napůl anarchie místo striktního režimu. O chlup horší než Spasitel, kterého jsem četl dříve, ale to bude většina knih :)

Eridan
22.12.2021

Nebylo to zlé, ale mohlo to být lepší. :-) Občas ucítíte závan Metra 2033 nebo Blade Runnera, ale takový skutečně hodně jemný větříček. Příběh postavený na drzé holce z měsíčního města nejvíc připomíná gansterku z 30. let.

Marcello_zbb
18.12.2021odpad!

Moja prvá kniha od tohoto autora, som jeho rovesník. Kniha ma neoslovila. Taký jednoduchší (typicky americký?) príbeh s predvídateľným záverom. A opäť LGBT propaganda...

Merlin_CZ
01.12.2021

Tohle bavilo hodně, sice jsem před touto knihou četl Spasitele a ten mi přišel o dost lepší, hlavně v té zábavnější části.
Nicméně tohle bylo taky dobré, hlavní hrdinka je fajn, není přehnaně "superžena" a přesto vše vyřeší.
Fajn čtení na dlouhé zimní večery :)

enymey
22.11.2021

Samozřejmě se nabízí srovnání s Marťanem, ale mně osobně tohle dílo přijde v lecčem jiné. Hrdinka je mladá žena, i když neméně geniální :-P Co je stejné je "hollywoodský" mustr - akce, napětí, trocha sprosťáren, geniální hrdina ... Konec mi přišel už poněkud překombinovaný, ale jinak jsem se bavila. Od knihy jsem čekala napínavou, byť nenáročnou četbu a byla jsem spokojená.

SedllY
16.11.2021

Nenechte se odradit nižším hodnocením!
Já s knihou otálel a byla to chyba. Je to minimálně jedna z těch lepších scifi.
Artemis je skvěle napsaná, po celou stopáž zábavná, jízda! A teď šup na Spasitele!