Artemis

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor celosvětového hitu Marťan se znovu hlásí o pozornost milionů čtenářů: tentokrát sci-fi thrillerem z blízké budoucnosti – napínavou noir kriminálkou odehrávající se na Měsíci. Jazz Bašarová pracuje jako kurýrka. Občas i nelegálního, čili pochopitelně lépe zaplaceného zboží. Jak jinak přežít v Artemidě, jediném městě na Měsíci, když nejste bohatý turista nebo výstřední milionář? Když si tu poctivě vyděláte sotva na jídlo? Když ani příležitostné pašování nestačí na slušnější bydlení? Všechno se ale změní v okamžiku, kdy Jazz dostane nabídku provést velkou věc. A to za odměnu tak závratnou, že se prostě neodmítá. Jenže tahle zakázka jí brzy přeroste přes hlavu – zaplete se totiž do vysoké hry, v níž jde o ovládnutí Artemidy. A kterou by nemusela přežít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365035/big_artemis-aGI-365035.jpg 3.81320
Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Artemis, 2017


více info...
Nahrávám...

Komentáře (339)

Kniha Artemis

bumble
předevčírem

Tak to bylo úplně něco jiného než Marťan nebo Spasitel. Řadil bych to mezi Young Adult knihu a asi nemohu úplně říct, že bych z toho byl nadšený. Bylo tam hodně pasáží, kdy ať už slovníkem nebo laciným humorem dostávalo příběh do opravdu naivní náctileté knihy. Začátek poměrně zajímavý a postupně..... No jak jsem psal. Prostě jsem rád, že jsem začal úplně jiným levelem od Andyho Weira.

Kortez
05. června

Audiokniha. Vyslechnuto v rámci čtenářské výzvy 2023, příběh odehrávající se ve vesmíru. Sci - fi není můj šálek kávy a tak to bylo spíše utrpení. Čekal jsem od toho počinu víc.


Lady.Lucrezia
31. května

Akční béčko, bohužel ke konci už mi Jazz lezla krapítek na nervy. Ve srovnání s Marťanem určitě slabší, nicméně oceňuji spád a rychlost s jakou se čte.

Teraesa
23. května

*4,5. Myslím, že kniha od Andyho Weira nikdy nesklame. Marťan sa mi síce čítal trochu lepšie, avšak táto kniha má tiež dosť veľký potenciál.

Hanys_
30. dubna

Tak po Spasitelovi je tohle spíš taková rychlá oddechovka. Zase zajímavý námět, tentokrát mi ale až tak nesedla postava Jazz, a celkově to vlastně působí jen jako nějaké akční heist béčko. 6/10

VA_Krtek
29. dubna

Škoda, že jsem tohle četl až po Marťanovi. Příběh sám o sobě je super. Typický Weir, ale bohužel to srovnání už tam je, takže "jen" 4*

Massek
20. dubna

Čtu Artemis jako můj první román od Andyho Weira a jak tak projíždím komentáře, je to asi dobrá cesta k tomu jak nebýt zklamaný po vysoko nasazené laťce v Marťanovi nebo Spasitelovi. A protože nemám to srovnání, pálím tam 5 hvězd. Jó, vidím tam taky nějaký mouchy a slabiny, ale když se celou dobu při čtení dobře bavím, tak rád přimhouřím oko.

"Připravená na vzduchoprázdno?" ozval se Dale z rádia.
"Ve vzduchoprázdnu žiju už delší dobu," odpověděla jsem.
"Nedělej si srandu. Ne v přechodové komoře."
"Páni, ty umíš i ze ztráty tlaku vykouzlit dusno."

Peter73
16. dubna

Andy Weir vie písať dobré romány. Je to také sci-fi sword and sorcery. Neohrozená postava Jazz potrebuje získať väčšie množstvo "G" (mena na mesiaci) na splatenie svojho dlhu a niečo aj na ľahší život na mesiaci. Toto je prvok "sword" - hrdina bojuje proti nepriateľovi. Prvok sorcery je to, že Weir čaruje s budúcnosťou, všetko popísané pôsobí dosť reálne a je možné, že to bude aj uskutočniteľné. Malinko z deja vyčnieva jednoduchosť konania hlavnej postavy, ale to dáva dielu takú rozpravkovosť. Kniha ma bavila a čítala sa veľmi dobre.

1 ...