Tulák po hvězdách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130/big_tulak-po-hvezdach-6GG-130.jpg 4.52827
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Labyrint
Originální název:

The Star Rover, 1915


více info...
Nahrávám...

Komentáře (480)

Kniha Tulák po hvězdách

Massek
25. května

To jsem nečekal. Pod dojmem názvu jsem tušil něco mezi klasickým dobrodružstvím a démonem alkoholem. Něco o námořnících a zlatokopech. Na námořníky sice taky došlo, ale jinak, dost jinak. Přes sto let staré a stále dobré.
"Velmi málo lidí mělo to štěstí, že mohli léta trpět o samotě v cele ve svěrací kazajce. Já jsem to štěstí měl."

frouzystar
19. května

Výborné propojení dobrodružna (příběhy z jiných životů vtáhnou do děje a člověk se od nich nedokáže odtrhnout) a filosofie života a smrti. Kontrast bolesti a zrůdného zacházení s vězni a svobodné duše Darrella v sobě nese zajímavou myšlenku o utrpení člověka.


palladium
08. května

Tato kniha mi trochu připomněla Kámen mudrců od Larsena, asi protože je v ní příbuzný vzkaz, totiž že jsme vším, jsme více než tělo, jsme především duch. Smrti se není třeba obávat. Málo hvězdiček dávám za příliš drastické čtení, mám raději dění umístěné někam jinam, než jsou ty nejhorší podmínky co lze ve své době najít. V knize je více příběhů a všechny dost drsné, i když zpráva za nimi je pozitivní, tedy od čtení neodcházím špatně naladěn, alespoň tedy nakonec. V průběhu čtení to někdy bylo na mě více drsné, než je mi milé.

Olous1
03. dubna

Vše v komentářích tu již bylo řečeno. Hrozné,jak zacházeli z vězni. Hodně emotivní a skvěle napsané. Jak napsala má knižní přítelkyně Hakate.. filozofie a dobrodružno.100%.

gabriela8704
11. března

Zajímavé čtení. Rozhodně stojí za přečtení.

SamMarešová
15. února

Není to lehké čtení už jen pro praktiky které věznice používala, ale také pro jazyk kterým Jack London píše. Doba kdy tento román vznikl je jiná (čti před 100 lety) a je to znát oproti dnešní tvorbě.
Oceňuji rozmanitost Darrellovo minulých životů i zpracování, kdy ani v minulosti neprožíval jednoduché osudy.
I přes to mě příběh vtáhl a já se vydala na toulky po hvězdách společně s Darrellem.

Hakate
29. ledna

Krásné filozofické, dobrodružné dílo. Velmi nadčasové dílo. Ke knihám se velmi málo vracím, ale toto dílo bude pravděpodobně zařazeno na úzký seznam knih, k znovu prečtení. Rozhodně doporučuji.

Ema22
04. ledna

(+ SPOILER) Jak je možné, že se mi tato kniha dostala do rukou až nyní? Měla jsem dojem, že čtu hned několik románů najednou (Mistra a Markétku, Robinsona, Hrozny hněvu, Staříka...). Stránky plynuly a přitahovaly mou pozornost v každé volné chvíli. Hledala jsem souvislosti na internetu, hltala informace.
"Protože žena je krásná...pro muže. Je sladká jeho jazyku a voňavá jeho chřípí. (...) ona mu umí rozechvět duši."
"Jen duch sám přetrvá a pokračuje v budování sebe sama, jak se stále probíjí ke světlu prostřednictvím následných a nekonečných inkarnací. Čím budu, až zase ožiju? To bych rád věděl...Rád bych to věděl..."

1 ...