Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách vyšel poprvé v roce 1915. Jack London byl inspirován skutečným příběhem nevinně odsouzeného Ed Morrella, který si vytrpěl pět let samovazby. Londonovi se podařilo prosadit obnovu procesu a Morrell byl v lednu 1914 z věznice v San Quentinu propuštěn. Na základě jeho vyprávění autor vytvořil skutečnou báseň o svobodě a utrpení bezmocného jedince. V románu pak ostře obžaloval americkou justici a odhalil barbarsky surové metody vězeňských správců......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/130/big_tulak-po-hvezdach-6GG-130.jpg 4.52620

Vydáno: , Labyrint

The Star Rover, 1915

Kniha Tulák po hvězdách

zapina

Kniha je podle mě dost nadčasová. Atmosféra z příběhu ve věznici byla pro mě dost silná a občas jsem si knihu musela dávkovat po pár stránkách, abych ji ustála. Příběhy z minulosti byly velmi poutavé a hezky se četly. Neustálé opakování toho, že za chvílí ho vyvedou a pověsí, mě od půlky knihy začalo celkem dost rozčilovat. Kdyby toho bylo v knize méně, bylo by to lepší. S názorem autora, že lidé dříve byli lepší, však nesouhlasím. I sama kniha dokazuje, že v základních věcech jsme se vůbec nezměnili, bohužel... Určitě se jedná o zajímavé a silné čtení.

Per-quiee

Tulák po hvězdách je opravu mistrovské dílo a ráda si od Londona přečtu více knih. Každý jednotlivý popsaný život Darrella Standinga by vydal na samostatnou knihu. Trochu mi stylem připomíná Ranhojiče nebo Egypťana Sinuheta, také jde vlastně o putování hlavního hrdiny, jen tentokrát minulými životy. Líbila se mi myšlenka, že lze porazit jakoukoliv bolest silným duchem a člověk se tak stává nezlomným. Jak se vnímáním a prožíváním těch nejobyčejnějších věcí dá udržet zdravý rozum i na tak nehostinném místě. Ta nenávist jakou Darrell musel cítit vůči zrádci Winwoodovi! Je těžké si to vůbec představit.

StihOMam

Kniha byla zvolena na základě takřka povrchního průzkumu jednoho z témat Čtenářské výzvy, ale naprosto předčila má mírná očekávání. Doslova mě uchvátila! Neměla jsem ani tušení, co všechno mi Tulák na pouhých 333 stranách nabídne a s upřímným obdivem i vřelým díkem za potěšující počtení ji řadím nejenom mezi top klasiky, ale i mezi nadprůměrná díla, která se nebojím doporučit. Skvělý zážitek!

petrarka72
12.12.2021

Návrat po neuvěřitelných pětatřiceti letech. Okouzlení trvá. Jen těžiště pozornosti a libosti se posunulo - víc než dobrodružné a romantické příběhy od Francie a Mountain Meadows, přes Koreu, pustý ostrov, Judeu a Egypt plus chvála meditace mne zajímá nenápadné ohledávání vztahu života a smrti a to, proč hlavně London tuto knihu napsal - příšerné poměry v San Quentinu, nespravedlnost některých zákonů a nepřiměřenost trestů, včetně trestu smrti. A ten nabádavý, sebevědomý, chlapský styl s empatickými záblesky mi velmi vyhovoval.

lanaquila
11.12.2021

Kouzlo meditaci :) I kdyz zde ve velmi krute podobe.

stanislav0373
10.12.2021

Krásně vyprávěná klasika pro hloubavé čtenáře...

Godgifu
02.12.2021

Působivé. Jen trochu chvástavé... jako by nikdo jiný na světě nikdy netrpěl víc než tento hlavní hrdina... Odbočky do minulých životů fajn nápad, ale mě teda poněkud zdržovaly a většinou ani moc nezajímaly.

martineden
30.11.2021