koupit eknihy

Jack London

americká, 1876 - 1916koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Bílý tesákDémon alkoholBílý DenTulák po hvězdáchSrdce tří

Autor

Americký spisovatel, narozen jako John Griffith Chaney. Narodil se v San Franciscu a jeho dětství bylo ve znamení častého stěhování, nestálých rodinných poměrů a chudoby. V civilním životě byl lovec tuleňů, zlatokop, kotelník v elektrárně a člen pobřežní rybářské hlídky. Již v dětstv... celý životopis(zdroj: ld.johanesville.net, Wikipedia)

Komentáře (9)

Přidat komentář
Lessana
22. dubna

K tomuto Pánovi spisovateľovi som sa dostala po kdejakých (treba povedať absolútne neinšpirujúcich) "anotáciách" o ňom a jeho diele ako takom, po kadejakých (teraz už viem, že totálne mylných a scestných) zaškatuľkovaniach, ktoré sa "normálne" o ňom učia na školách. Avšak opäť som, vďaka tejto stránke, objavila pre samu seba ďalšieho človeka, čo sa narodil pre písanie. Vďaka za to.
Priam strhujúcim pre mňa bol jeho Tulák po hviezdach, Volanie divočiny a Biely tesák.

Mercatino
28. března

Mám rád tohoto autora. Je mi blízký skrze své knihy, které považuji za věčné. Jack London umí vtáhnout čtenáře do příběhu takovým způsobem, který já nazývám vcucnutí. Ke knihám Jacka Londona mám velký respekt. Je jasné, že to musel být génius, a vlastně je i bude. K jeho příběhům se vždy můžete vrátit jako ke svým přátelům.

pif69
24.02.2015

Hodně let jsem žil s tím , že romány od Jacka Londona jsou pro kluky , lačnících po dobrodružství a čtou je děti ve věku -náct. Ale jak jsem se mýlil - není to tak dlouho , co jsem vytáhl z knihovny Martina Edena , ometl pavučiny , a ejhle , od knihy jsem se nemohl odtrhnout . A tak následoval Bílý den , Volání divočiny , Bílý tesák , a nelze než konstatovat , že London byl Pan spisovatel .

Peter.Melon
19.11.2014

Tento autor byl docela pilný.Četl jsem jeho dílo jako malý.Mám rád
knihy jako Volání divočiny či Bílý tesák...

Pawlisman
25.09.2014

Top 3 autoři s největším přirozeným talentem, kteří se skvěle čtou? Steibeck, London, S.Zweig.

Dáma s hrnstjm
31.03.2014

Postava Jacka Londona se objevila v kanadsko-americkém seriálu Klondike (2014), natočeným kanálem Discovery. Je tam skvěle vidět, jak London sbíral náměty pro své knihy o Aljašce a zlatokopech.

olinka30
25.12.2013

Můj oblíbený autor v mládí. Tak si myslím, že se k němu zase vrátím. Jeho knihy jsou úžasný, ani jedna mě nezklamala

Megi67
06.08.2013

Četla jsem od něho 2 knihy o psech. Úžasné jak dokázal psát z pohledu zvířete.

WEIL
29.08.2011

Kdo by s ním nenašel nějaké své lidské paralely?
Psal o všem, co patří k životu, psal dobře, takže jeho odkaz je živý.