Terezaazeret Terezaazeret komentáře u knih

Gentlemani i podfukáři Gentlemani i podfukáři O. Henry (p)

Skvělý vhled mezi podvodníky. Dobře vypointované, kniha mě moc bavila.

09.11.2023 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Pbčas sáhnu po něčem starším a prověřeném. To je pak spokojenost, panečku. Odsejpá to, vtipné je to tak akorát a dojemné taky. Hlavně je to ale skvěle napsané. Jedna z mých nej knih letošního roku.

Pancéřový vlak Pancéřový vlak Václav Junek

Bála jsem se že půjde o čistě mužskou záležitost a možná ano, ale já se z textu dozvěděla hodne zajímavých věcí a doporučuju všem.

Praha strašidelná Praha strašidelná Arnošt Goldflam

Četla jsem synovci a bavili jsme se i bali společně. Skvělé.

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Skvělé!

25.10.2023 5 z 5

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Moc se mi líbily kulisy příběhu. Oceňuji, když si autor vybere jiné, než domácí prostředí. Díky tomu jsem snadno vklouzla do děje.

25.10.2023

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Krásné a dojemné. Jedna z nejlepších knih, které jsem letos přečetla.

25.10.2023 5 z 5

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

Líbily se mi všechny díly, ale tenhle byl srdcervoucí.

21.09.2023 5 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Nemůžu o tom říct nic negativního, uvědomuju si tu literárnost, ale vůbec mě to nebavilo. To doufám říct můžu. Omlouvám se.

21.09.2023 2 z 5

Cesty na Sibiř - 1. díl Cesty na Sibiř - 1. díl Martin Ryšavý

Tohle se mi moc líbilo. Mužský hrdina, daleký sever, lehká ironie i nadhled. Vše hezky zapadalo do sebe a kniha mi zajistila příjemné chvíle.

21.09.2023 5 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Téma knihy ani děj je mě moc neoslovily, tedy alespoň ne podle anotace. Díky hezkému jazyku a stylu jsem se ale začetla a nelitovala ani vteřiny.

06.09.2023 5 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Detektivka, ve které mi nic nechybělo. Poctivě napsané, s dobře vykreslený i charaktery postav.

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Miluju Agathu. Vše, co napsala, takhle kniha je ale jedna z mých nejoblibenějších.

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Moc hezká pohádka!

12.11.2021 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Takhle strhujícím způsobem umí psát jen Ona. Stovky stran utíkají pod očima jako nic. Krása. I když ten příběh je dost děsivý.

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Jsou věci, které by se o návrat pokoušet neměly.

12.11.2021 2 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Ač jsem se snažila začíst, styl psaní mě vůbec nebavil. Po knize jsem sáhla ze zvědavosti, jestli se podobá filmu.

04.11.2021 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Ne a ne se začíst, najít v sobě puzení číst dál a brát knihu opakovaně do ruky. Jejímu kouzlu jsem prostě nepropadla.

03.11.2021 2 z 5

Jak naladit štěstí Jak naladit štěstí Agnès Martin-Lugand

Taková lehce primitivní, ale zároveň zábavná vztahovka, která se moc dobře čte.

03.11.2021 5 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Bylo to šablonovité, předvídatelné a bůhví co ještě, ale moc se mi to vlastně líbilo, byla jsem zvědavá, kam to každá ze sester dopracuje.

03.11.2021 4 z 5