Terezaazeret Terezaazeret komentáře u knih

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Kniha se mi moc líbila. Za prvé mě bavily jednotlivé postavy, vývoj hlavní hrdinky, protože ačkoliv se její jednání může zdát upachtěné, odchod od manžela pro nikoho většinou není snadný a dělá z nás lidi, kteří si občas protiřečí. Text je napsán svižně, bez hluchých míst.

27.04.2021 5 z 5

Štěstí na dně silné kávy Štěstí na dně silné kávy Agnès Martin-Lugand

Kdyby to v životě chodilo, jako v téhle knize, kdy se žádný z předestřených problémů neblíží problémům reálným, nechtěli bychom takové knihy číst. Pět hvězdiček za dokonale vykreslený naivní svět. Skvěle napsáno.

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Kniha uzasna. Uzasnejsi nez film.

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

To postupné propojení osudů se mi v díle líbilo, stejně jako celá kniha.

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Haha. Ráda bych napsala, že jsem se moc smála, protože KK avizoval, jak moc vtipné to je. Ale román to není vůbec vtipný, spíš trapný.

25.04.2021 1 z 5

Omlouvám se za negativní názor, ale nepřipadalo mi to ani trochu vtipné. Křeč a nuda, tak bych knihu, které se dalo v reklamách zbytečně moc prostoru, popsala.

25.04.2021 odpad!

Nemůžu si pomoci, ale vnímala jsem celý příběh jako zcela zbytečné tlačení na pilu.

25.04.2021 2 z 5

Čarodějův učedník Čarodějův učedník Eduard Štorch

Kratičký, přesto hutný příběh, který jistě má co říci i dnes. Líbilo se mi přemýšlení chlapce i to, jak se choval v různých situacích, vyspěle na svůj věk, což je jistě dobrou inspirací dodnes.

Bohatýr Vratislav Bohatýr Vratislav Eduard Štorch

Podobné knihy miluju. Ty Štorchovy o to víc, že se staly předmětem mé diplomové práce. U dnešních knižních bloggerů je nenajdete, ale kdyby tehdy nějací existovali, mluvili by určitě o omračujícím dobrodružství z dob, které jsme si před přečtením ani neuměli představit, protože jsou z dávné minulosti, jako tento příběh. Velmi čtivý, plný nezapomenutelných detailů.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Mně se ta kniha líbila! Čekala jsem na základě některých komentářů totální propadák, ale docela jsem se v té knize našla, asi i proto, že jsem z vedlejší vesnice a okolí Veselí je mi tedy důvěrně známé. Líbil se mi vývoj hlavní hrdinky. Kniha to byla velmi lidská, což je v dnešní době ocenění hodné.

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Dojemný příběh o malé holčičce a muži, kteří spolu nejdřív neměli vůbec nic společného... citlivě vybudovaný příběh, až pohádkový. Krása, takové knihy dnes potřebujeme.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Film jsem neviděla, kniha mě moc a moc bavila. Líbily se mi popisy míst, kde vůbec nic neni. Skvěle napsané.

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Na knihu jsem se moc těšila, vždyť se o ní tolik mluvilo. Pak mě ale zklamal příběh a vyprávěcí styl. Kniha je dle mého názoru nečtivá a příběh ne moc rozvinutý, přesto, že obsahuje hned několik dějových linií. Konec nedotažený.

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Jiné autorčiny knihy mě bavily, ale v tomto případě mám pocit, že se dost opakuje, aniž by musela. Knihu jsem ani nedočetla. Postavy, jako třeba Hana, Adam nebo Eva jsou šablonovité a předvídatelné.

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Dojemný příběh o jednom funkcionalistickém mementu, které poukazuje na pomíjivost. Knihu hodnotím vysoko, i když má řadu nedostatků, jako třeba těžkopádný styl.

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Čekala jsem asi víc praktických tipů, víc čtivého dobrodružství. Text mě nudil, ale jeho hlavní protagonisté jsou moc sympatičtí.

25.04.2021 2 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Na Halině je skvělé, že vždycky přesně víte, do čeho jdete. Její humor je pořád stejný, jako byste zapnuly reprízu Banánových rybiček. A tak, když mám chuť na jemný, lehce moudrý humor bodré, ženy, která netlačí na pilu, protože nemusí, je totiž vtipná, sáhnu po její knize. A protože mě první vlna pandemie zasáhla svou nudou, sáhla jsem po této knize, která korona dění celkem mile reflektuje.

25.04.2021 5 z 5

Sudety. Už jenom to slovo mi připadá záhadné, evokuje mi něco tajemného. Eugenie mě tolik nebavila, ale tuhle knihu jsem si moc užila po všech stránkách. Některé pasáže mi připadaly zbytečně dlouhé, ale jinak je to krásné.

23.04.2021 5 z 5

Království Království Jo Nesbø

Ta kniha nebyla špatná, ale zdá se mi, že se autor tak trochu už opakuje a vykrádá sám sebe. Co takhle zasadit děj další knihy na Maledivy?

23.04.2021 3 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Boží kniha, plná pravd a úvah, líbila se mi.

23.04.2021 5 z 5