Čarodějův učedník

Čarodějův učedník https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43919/bmid_carodejuv-ucednik-6559de7976eeb.jpg 4 46 6

Otec Větříka ochuravěl, a tak mladý chlapec vyhledal pomoc u čaroděje, jenž byl v celém jejich rodě osobou váženou, aby pomohl jeho otci. Větřík však zjišťuje, že čaroděj nepomáhá, ale obelhává lidi. Vyžene sice zlé duchy z těla nemocného otce, ten ale stejně umírá. O svoji rodinu se nyní musí postarat Větřík. Příběh nás zavede do Prahy v době bronzové. Setkáme se zde s chlapcem Větříkem, jeho otcem Lesním Medvědem, jeho manželkou Vlaštovicí a čarodějem. Určeno pro starší děti.... celý text

Šnek86
11.08.2023 3 z 5

Taková pohádka o příchodu Slovanů, o souboji důvtipu a zdravého rozumu proti hamižnosti a šarlatánství.Zlo bylo potrestáno a dobro zvítězilo.

Terezaazeret
25.04.2021 5 z 5

Kratičký, přesto hutný příběh, který jistě má co říci i dnes. Líbilo se mi přemýšlení chlapce i to, jak se choval v různých situacích, vyspěle na svůj věk, což je jistě dobrou inspirací dodnes.

Luigi1
30.07.2020 5 z 5

Štroch opět psal velmi poutavě o chlapci Větříkovi z kmene Medvědů z doby bronzové-železné.Velmi nás kniha zaujala,jen nás mrzelo,že tak brzo skončila.

ivzu77
03.01.2018 3 z 5

Příběh chlapce Větříka z kmene Medvědů o břehu Labe z doby bronzové - železné jsme si přečti spolu se synem. Eduard Štorch psal velmi poutavě.

matesatan
03.03.2014 3 z 5

knížka mě zaujala škoda ze byla tak kraťoučká no podle mě se to mohlo dat napsat delší jak tam bylo že odešel z vesnice a pak se vrátil bylo to napsano en par vetama přitom se to dalo rozepsat na kapitoli je to škoda no ale i tak se mi to líbilo

Argony
17.10.2013 3 z 5

Dávám v hodnocení jen tři hvězdičky z toho důvodu, že mě pravěk moc nebere. Je to pro čtenáře, kteří mají rádi dobrodružství, pravěk a příběhy o dětech. Jako četba do školy (cca 5. třída) také vhodné, jelikož má toto dílko jen pár stránek a i nečtenář by ho mohl zvládnout.

Eduard Štorch
česká, 1878 - 1956