Eduard Štorch

česká, 1878 - 1956, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Osada Havranů - U Veliké řeky

Osada Havranů - U Veliké řeky - Eduard Štorch

Edice Z letopisů Eduarda Štorcha uvádí nejlepší díla slavného autora v novém ilustrovaném vydání! V Osadě Havranů a v novele U veliké řeky Eduard Štorch volně navazuje n... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy

Komentáře (14)

Eduard Štorch

Přidat komentář
hrdlickova_61
23. dubna

Skoro abych se to styděla přiznat, ale až teprve předloni jsem si v pokročilém věku přečetla celé Lovce mamutů, i když je u nás v knihovně pilně půjčuju a doporučuju. Bylo mi líto Kopčemovy maminky a pořád jsem Lovce odkládala, zato všechny ostatní tehdy dostupné štorchovky jsem znala v dětství velice dobře a s chutí bych se k nim vrátila, hlavně k Minehavě. A jak jsem teď konečně četla ty Lovce, málem jsem nad tím ani nedýchala. Pan Štorch byl opravdu podivuhodný autor a jistě i člověk, stejně jako ilustrátor Zdeněk Burian.

bluebuldok
27.03.2018

Štorch evidentně ve mě vzbuzoval vztah k našemu národu, a to bez ohledu na náboženství nebo kulturu. Ať si každý strčí keci o normalizaci nebo tělesné výchově do archivu blbostí. Jako malý kluci jsme si stavěly boudy ze dřeva rozbořených domů, chytali jsme čolky a mloky a taky pstruhy v sádkách u lesa. Oštěpy z osiky jsme pronásledovali v lese králíky. Pomáhali jsme skládat uhlí do sklepa starým lidem. Měli jsme jiné pravidla a od dospělých více pochopení. V hlavě jsme měli filmy Osada havranů, Vinetou, Jan Žižka nebo Záhada hlavolamu. V 68 jsem četl knihy "Hoši od boří řeky", "Pobožný střelec" a nebo"Buffalo Bill". Termín rudo šedá plíseň použije????? .... člověk, který v životě nic nedokázal nebo nemá vůbec žádnou fantazii....

Metroušek
28.09.2017

V rudošedé plísni normalizačních let mi dětství zpestřovali mj. dva čeští autoři, Foglar a Štorch. Nevěděl jsem, že ne každá doba je tak tupá a zapšklá, jako byl počátek 70. let, nerozuměl jsem tomu. Ale knihy Foglara a Štorcha mi pomáhaly tu dobu přečkat, a udržet si v sobě něco cenného, co ta doba jinak nesnášela, tupila a ničila. Jsem jim za to neskonale vděčný.

Briv
28.08.2017

Štorch si uvědomoval nutnost a důležitost zdravého tělesného pohybu v přírodě. Proto kromě lyžařství propagoval již ve dvacátých letech turistiku, o čemž svědčí jeho slova: „Pusťte mládež do přírody, na trávník, pamatujte i v městech na to, že dětem je nutně potřebí volného vzduchu a slunce!“ Štorch sám organizoval zájezdy dětí k moři do Jugoslávie, kde si najímal různé budovy k rekreačním účelům. Těchto zájezdů se zprvu účastnily celé rodiny s dětmi. Dospělí spolu s dětmi sami vařili a snažili se zde vést zdravý a harmonický způsob života podle zásad tzv. eubiotiky (eubiotika -nauka, jak dobře a správně žít). Při všech svých výpravách si Štorch čím dál více uvědomoval, jak prospěšné by bylo uskutečnit jeho dávnou myšlenku - učit v přírodě.

Block
14.01.2017

Pro mne spolecne s J. Foglarem jeden z nejdulezitejsich autoru pro detskou cetbu. 100 hodin vyuky nenehradi cetbu napr. Lovcu mamutu, aby si dite dokazalo trochu predstavit a uvedomit jak zili v praveku. Cast znalosti pochycenych z jeho knih vyuzijvam dodnes :-). Nebyt p. Storcha nebylo by zrejme ani tolik skvelych cz archeologu ....

hetzerjoke
22.03.2016

Pro mě osobně nejlepší autor dobrodružných knih mého mládí. Jeho knihy pro mě navždy budou jako vzpomínka na v pravěkých dobách strávené dětství. DĚKUJI VÁM MOC, PANE ŠTORCHU.

IYv
01.03.2016

Štorch byl velký autor mého dětství. Vděčím mu za mnoho znalostí a svým rodičům vzdávám velký dík za to, že mi kupovali knihy (tím byl ode mně pokoj). Trojce Petiška, Štorch a Zamarovský mi dali do života hodně.

Luccy78
13.01.2016

V roce 1936 dostal Rambouskovu cenu za literaturu pro mládež.

V dubnu 1948 získal cenu Boženy Němcové hlavního města Prahy pro rok 1948 za zásluhy o zvýšení kulturní úrovně československého lidu a jeho mravního povznesení.