Koupit knihy

Eduard Štorch

česká, 1878 - 1956

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 26 knih

Komentáře (19)

Pelly
01.05.2021

Osobně jsem Eduarda Štorcha doslova znovuobjevil loni, kdy jsem si prostřednictvím volně stažitelných e-knih z "Databáze knih" přečetl i některé jeho tituly, ke kterým jsem se dříve nedostal. Vynikající, nyní již bohužel trochu polozapomenutý, autor. Ačkoli dnešnímu stavu poznání historie, již některá fakta z jeho děl stoprocentně neodpovídají - ve své době měl, kromě zcela mimořádného literárního talentu, i vynikající, někdy až téměř fenomenální, znalosti z oblasti archeologie a historie. Během svého života působil také jako skautský vedoucí a všestranný aktivní sportovec. Jeho díla si nesmírně vážím.

ivoiro
31.01.2021

Úžasný autor. Patří do kategorie spisovatelů, které jsem v mládí hltal: Karl May, Jules Verne, Vojtech Zamarovský.
Bohužel, dnešním dětem tato nádhera a úžasná fantazie už vůbec nic neříká. A přitom jejich díla nemají konkurenci.

vlkodlaq
27.01.2021

Jako kluk, pokud jsem zrovna nečetl "Májovky", nebo Rogla, Vosátka a Elstnera, četl jsem Štorcha. Rozvášněn dějem jsem pak za vesnicí ve svahu hloubil jeskyni (co na tom, že byla jen hliněná a málem mě to tam zasypalo), vyráběl oštěpy s kamenným hrotem a pak lovil, co se kde šustlo (v mém imaginárním pojetí). Krásné to bylo a skvěle jsem si užíval dětství.

jprst
02.09.2019

Oblíbený autor mého dětství i mých dětí, občas se k jeho knihám vrátím letmo i v současné době. Trochu mě mrzí, že u mých vnoučat jeho knihy již žádné velké nadšení nevzbuzují. A poslední ránu mi dal komentář jednoho z nich, kterého jsem přesvědčil k přečtení alespoň jedné ( Lovci mamutů), ve stylu: " Stačilo, bylo to dobré, ale další už nebudu".

Pavelpi
15.08.2019

Knihy Eduarda Štorcha mě provázejí celým mým životem.Jako kluk jsem je četl sám,pak jsem je četl se svými dětmi a teď jsem je četl s mojí vnučkou a pořád mě to baví.Mám doma skoro všechny a tak je občas otevřu i sám.Letos v červenci jsem přes dovolenou dal znovu Lovce mamutů a určitě dám i další.

hrdlickova_61
23.04.2019

Skoro abych se to styděla přiznat, ale až teprve předloni jsem si v pokročilém věku přečetla celé Lovce mamutů, i když je u nás v knihovně pilně půjčuju a doporučuju. Bylo mi líto Kopčemovy maminky a pořád jsem Lovce odkládala, zato všechny ostatní tehdy dostupné štorchovky jsem znala v dětství velice dobře a s chutí bych se k nim vrátila, hlavně k Minehavě. A jak jsem teď konečně četla ty Lovce, málem jsem nad tím ani nedýchala. Pan Štorch byl opravdu podivuhodný autor a jistě i člověk, stejně jako ilustrátor Zdeněk Burian.

bluebuldok
27.03.2018

Štorch evidentně ve mě vzbuzoval vztah k našemu národu, a to bez ohledu na náboženství nebo kulturu. Ať si každý strčí keci o normalizaci nebo tělesné výchově do archivu blbostí. Jako malý kluci jsme si stavěly boudy ze dřeva rozbořených domů, chytali jsme čolky a mloky a taky pstruhy v sádkách u lesa. Oštěpy z osiky jsme pronásledovali v lese králíky. Pomáhali jsme skládat uhlí do sklepa starým lidem. Měli jsme jiné pravidla a od dospělých více pochopení. V hlavě jsme měli filmy Osada havranů, Vinetou, Jan Žižka nebo Záhada hlavolamu. V 68 jsem četl knihy "Hoši od boří řeky", "Pobožný střelec" a nebo"Buffalo Bill". Termín rudo šedá plíseň použije????? .... člověk, který v životě nic nedokázal nebo nemá vůbec žádnou fantazii....

Metroušek
28.09.2017

V rudošedé plísni normalizačních let mi dětství zpestřovali mj. dva čeští autoři, Foglar a Štorch. Nevěděl jsem, že ne každá doba je tak tupá a zapšklá, jako byl počátek 70. let, nerozuměl jsem tomu. Ale knihy Foglara a Štorcha mi pomáhaly tu dobu přečkat, a udržet si v sobě něco cenného, co ta doba jinak nesnášela, tupila a ničila. Jsem jim za to neskonale vděčný.

1