Analfabetka, která uměla počítat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý humoristický román Jonase Jonassona, jehož Stoletého staříka, který vylezl z okna a zmizel se v češtině prodalo přes padesát tisíc výtisků! Vypráví příběh černošské dívky Nombeko Mayeki, která se v roce 1961 narodila v Sowetu, chudinském předměstí Johannesburgu. Přestože neumí číst, velmi dobře rozumí matematice. Postupně se dopracuje na pozici, ve které navrhuje jaderné hlavice, a odstěhuje se do Švédska. Ve Švédsku vyšel román na podzim 2013 a okamžitě vzbudil ohlas srovnatelný se Stoletým staříkem, který tu byl dva roky po sobě nejprodávanějším románem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191857/big_analfabetka-ktera-umela-pocitat-nl2-191857.jpg 3.93752
Žánr:
Literatura světová, Humor, Romány

Vydáno: , Panteon
Originální název:

Analfabeten som kunde räkna, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (874)

Kniha Analfabetka, která uměla počítat

Péťa86
20. září

Přemýšlím, co k této knize napsat. Krásně se četla, nadsázka perfektní... Občas jsem jí chtěla odložit, ale stejně mě vtáhla zpět. Fajn román :-)

skok01
08. září

Lehké, vtipné, zábavné počtení. Autor má vskutku talent na vtipné zápletky.


Calwen89
08. září

Tak tohle byla pecka. Vtipné, svižné, skvělé postavy, naprosto absurdní děj. Smekám před autorem jelikož má naprosto neuvěřitelnou představivost a zároveň i neuvěřitelný všeobecný přehled. A tohle dohromady funguje naprosto skvěle.

eltondo
26. srpna

Velmi vtipný jazyk - neagresivní ironie v každé třetí větě. Politika je naštěstí po začátku podávána v malých dávkách - jsou to na první pohled bezelstné, ale přitom trefné a ostré rýpance. Sledovat šílené osudy a nápady nesourodé skvadry bizarních figurek je zábavné. Akorát hrnčíře mi bylo líto. Třetí čtvrtina by se dala zkrátit - tam se to dost protahuje. Ale scéna (před koncem) se slepicemi a kopáním brambor je výborná. Povinný happy-end (podobně jako ve staříkovi) trošku nudnější.

chlupydupy
17. srpna

Já ty jeho knihy prostě miluju..inteligentní humor a úžasně si odpočinu

evineckY
05. srpna

Když nemůžu číst, tak poslouchám . Tohle bych nečetla, ale na poslech to bylo tak absurdní, až to bylo super a k tomu perfektně načtená.

„Moh bys zamíchat polívku než pověsím prádlo, Ingmare?“
„Nemoh, miláčku, to by se mi ohřály varlata.“

TwoFace
19. června

Taková forrestgumpovka. Horší než Stoletý stařík téhož autora, na druhou stranu furt lepší než Anders. Příjemné, oddechové čtení.

EmokeII.
15. června

Kniha opět nezklamala. Opět plná vtipných situací a naprosto neskutečných události. Už jsem tento styl znala že Staříka, takže ne vše mi přišlo už tak jedinečné a vtipné, ale stejně to byla bezva kniha.

1 ...