Terezaazeret Terezaazeret komentáře u knih

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tohle je opravdu strašný blábol. Mizerně napsané, mizerný příběh, ne moc dobře vykreslené postavy, nesmyslné úvahy a faktické chyby. Nedejte na masivní reklamu. Tohle byl ultrashit.

23.04.2021 odpad!

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Ze všech Shakespearových her, které jsem přečetla, a že jich bylo hodně, jsem nejvíce nadšená z této klasiky. Mistrně vygradované, moderní i dnes. Když si knihu navíc přečtete ve Veroně, svůj zážitek znásobíte.

23.04.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Že nad stejnojmenným filmem vzdychá parta puberťáků s rozbouřenými hormony, to chápu, ale vyzdvihování této knihy nikoliv.
Především je to nuda.

12.04.2021 odpad!

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Pokus o text plný absurdností. Výsledek? Trapná plichta, za níž by si hvězdičku zasloužil pouze překladatel, který nad touto knihou musel vydržet sedět několik hodin.
Postavy, příběhy a vlastně i vše ostatní jsou nerealistické, ponaučení a přidaná hodnota je pro mě v tomto dílku neviditelná.

12.04.2021 odpad!

Chápu, co knihou chtěla autorka říci, ale i tak jsem se v ději ztrácela a k pochopení byla cesta dlouhá. Nicméně v tom balastu banální literatury tato kniha vyniká i tak.
Líbí se mi autorčiny popisy a věřím, že s každou další knihou jen poroste.

12.04.2021 4 z 5

Malý Mikuláš Malý Mikuláš René Goscinny

Když jsem se poprvé setkala s touto knihou sama, nebavila mě. Když jsem ji začala číst svým dětem, naprosto jsem jí propadla. Nejvíc na ní oceňuji to hluboce zakořeněné dobro v malém Mikulášovi, protože toho je všude nedostatek.

12.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Toto jenkniha, která je ve veřejném prostoru opěvováná právem.
Jazyk - dokonalý, obohacující.
Architektura děje - vše graduje, ovšem nevtíravou rychlostí
Postavy - jsou propracované do posledního detailu

Z knihy a každého slova v ní, je cítit autorčina obrovská pokora, kterou má nejen vůči psaní jako takovému, ale taky vůči svým postavám, ději a místu, o němž píše, proto je nejspíš kniha tak oceňovaná a já se přidávám k zástupům fanynek.

12.04.2021 5 z 5