Romeo a Julie

Koupit

Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragedie o lásce dvou milenců z nesvářených rodů Monteků a Kapuletů vychází v nádherném básnickém překladu Josefa Topola jako 74. svazek edice D.

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/244287/romeo-a-julie-244287.jpg 4.13777

Romeo and Juliet (1595)

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Artur

Kniha Romeo a Julie

juni
předevčírem

Nádherná hra. Není snad nikdo, kdo by ji neznal.

Luna7

Čteno kvůli povinné četbě. Vůbec mě to nebavilo, ke čtení jsem se musela nutit, chvílema jsem to chtěla vzdát. Až posledních 30 stran se začne něco dít, těch předchozích 100 by tam ani nemuselo být. Romeo a Julie asi není nic pro mě, znovu číst už nebudu.

MikeDV3

Tuto knihu by měl znát asi každý, ale její čtení pro mě bylo opravdu obtížné. Bez předchozí znalosti děje bych byl asi naprosto ztracený. Každopádně nic proti Shakeaspearovi. V podstatě dal podobu anglickému jazyku a jeho přínos pro literaturu mu rozhodně nemohu upřít.

katka-kacav3318

Jakoby, co k tomu vůbec psát

PetuliX

Klasika čtená ve škole do povinné četby a dokonce i vytažená u maturity.. no nic, nepotěší, nenadchne, přečíst se to však dalo v pohodě.. ač se k ní asi už nevrátím, přečtení nelituji, protože toto by měl znát každý..
Divadelní inscenace jsem shlédla asi dvě a velice mile mě překvapily :)

Rossel

Klasika, těžko se bude hledat člověk, který ji nezná. Škoda, že není moc často pochopena. Já tomu rozumím, je to těžké, když se na to pohlíží optikou dnešního člověka. Ale u tohoto díla a potažmo u celého Shakespeara je třeba porozumět mentalitě doby a tehdejších lidí. Stojí to za to trochu zapátrat, požitek je pak daleko větší!

Toto není jen naivní vyprávění o mladičkých milencích a jak jim nebylo přáno, protože patřili do dvou znesvářených rodů. Pro mě je to zejména příběh o řádu lásky (ordo amoris). Ten musí být kromě jiného ve správné míře.

Romeo a Julie pro mě představuje hlavně kritiku neuměřeného citu: Na jedné straně dvou mladých lidí, kteří mají příliš horkou hlavu, takže se bez rozmyslu vrhají do manželství a následně do náruče smrti. Na straně druhé nezkrotné a spalující nenávisti, která je opakem bláznivé lásky a díky které je dokonána tragédie.

Dominika13

Pro některé čtenáře možná jen přihlouplý románek.. Ale Shakespearovy verše jsou zkrátka obdivuhodné a věčné.

leona_m

Velmi krásný a silný příběh o lásce. Několikrát jsem si říkala, že to vlastně ani číst nemusím, že přece vím, co se stane. Jsem ráda, že jsem po této knížce sáhla. Přečetla jsem jí opravdu rychle, protože bylo velmi těžké se odtrhnout. Za mě stále jedna z nejkrásnějších knih od W.S