Romeo a Julie

kniha od:


Koupit

Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragedie o lásce dvou milenců z nesvářených rodů Monteků a Kapuletů vychází v nádherném básnickém překladu Josefa Topola jako 74. svazek edice D.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244287/big_romeo-a-julie-uNx-244287.png 45152
Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur
Originální název:

Romeo and Juliet, 1595


více info...
Nahrávám...

Komentáře (459)

Kniha Romeo a Julie

E.T.007
17. května

Ja osobne nechápem to vysoké hodnotenie, pretože na láske Rómea a Júlie nebolo nič výnimočné. Vlastne by som o láske ani vôbec nehovorila, keďže sa ledva poznali a ani nemali čas spoznať sa. Možno by som to nazvala vzplanutím, ale aj to je už nadnesené. Boli to ešte deti a presne tak sa aj správali - pochabo a hlúpo.

Celkovo ma táto divadelná hra nezaujala. Repliky postáv boli väčšinou trápne a častokrát chlipné. Celé to bolo také... dosť o ničom.

evice9290
15. května

Je to klasika, kterou miluju.


KnihoSny
15. května

Nevím co o ni pořadně řict asi jen to že tu je prostě láska nenávist na život a na smrt... jen mě mrzel konec:(

MíšaS.
08. května

Co napsat... Souhlasím s nízkými hodnoceními, kterým se příběh nelíbí, ale souhlasím i s vysokými hodnoceními, kteří příběh milují. A teď babo raď.
Takhle, vidět hru na divadle je úplně něco jiného, než si ji jen přečíst. Herec dá slovům výraz a svým výkonem Vám dá zapomenout, že Romeo je přelétavý motýl a Julie ufňukaná čtrnáctka. Pokud je to dobrý herec, pokud ne, tak Vám na patře zůstane pouze taková divná pachuť a pocit, že je něco špatně...
Jestliže můj komentář nechápete, nic si z toho nedělejte, nechápu ho ani já.

Marbla2004
01. května

Příběh profláknutý, ale i tak mi bylo ke konci ouzko. Zaslouženě známý, protože tak pestrý, krátký a srdcervoucí příběh... Prostě Shakespeare a jeho um. Asi nejoblíbenější jeho dílo, i když Hamlet byl taky moc pěkný příběh.

Aleh
23. dubna

Do 16. století patří i slavné a stále živé dílko (myšleno rozsahem), protože významem je Romeo a Julie nesmrtelná tragédie, která nám má co říci i dnes ve 21. století. A proč? Láska prostě patří k životu. Ať už je šťastná nebo nešťastná, ať se jedná o krátké milostné vzplanutí nebo celoživotní láskyplný vztah. Prostě téma, které je stále živé a patří do našich životů vlastně v každé době a v každém věku.

Lady_Lea
03. dubnaodpad!

Páni... Tahle kniha pro mě byla čistým utrpením. Přemýšlím, jestli je to tím, že mi nesedí dramata (tohle bylo moje první), překlad nebo samotný příběh. Hodně mě rušily nahodilé přechody od normální řeči k veršům (které se navíc rýmovaly jen v některých případech). Na škodu bylo i minimum popisu, s tím částečně související nulová atmosféra, absurdnost děje a chování postav. Lásce hlavních hrdinů jsem vůbec nevěřila (ono šlo taky spíš o iracionální impulzivní vzplanutí).

Nechce se mi věřit, že tenhle příběh pochází z pera jednoho z nejuznávanějších autorů všech dob. Nechápu, co dělá z tohoto díla nesmrtelnou klasiku. Já nevidím pozitiva opravdu žádná (snad jen, že kniha byla poměrně krátká... bohužel ale ne dost krátká).

Belforn
03. dubna

Asi jedno z nejslavnějších dramat. Po celou dobu mě těšilo, že se odehrává přesně podle Freytagovy pyramidy dramatu. Do poslední chvíle byla možnost, že dojde ještě ke zvratu děje, ale nakonec došlo k nevyhnutelné katastrofě. Osobně jsem rád, že jsem knihu přečetl a splatil tak jistý dluh vůči středoškolskému studiu. Na druhou stranu musím uznat, že mě promluvy postav tolik netěšily a vlastně nepřinášely kýžený literární zážitek.

1 ...