Romeo a Julie

kniha od:


Koupit

Slavná a nesmrtelná Shakespearova tragedie o lásce dvou milenců z nesvářených rodů Monteků a Kapuletů vychází v nádherném básnickém překladu Josefa Topola jako 74. svazek edice D.

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/244287/big_romeo-a-julie-244287.jpg 4.14517
Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry

Vydáno: , Artur
Originální název:

Romeo and Juliet, 1595


více info...
Nahrávám...

Komentáře (386)

Kniha Romeo a Julie

Luc.i
22. září

Čteno v rámci maturitní četby a jelikož jsem romantik tam se mi to líbilo. Že je to drama mi nějak nevadilo a veršíky jsem jen uvítala. Hezky se to četlo a celkově to byl příjemný čtenářský zážitek.
Musím teda trochu odhlédnout od toho že Julii bylo sotva 14 a že se tam všechno řeší vraždou/sebevraždou ale jinak fajn.
Celkem 4/5* ale klasika se těžko hodnotí

Venny345
31. srpna

Nenáleží mi hodnotit tohoto genia, mohu snad jen říct, že Romeo a Julie je další klasikou do sbírky. Ovšem na Hamleta ještě pár krůčků chybí.


Ešína
25. července

Nejprofláknutější Shakespearovo dílo. Chápu proč. Tuto divadelní hru nejde nemilovat. Zase není co dodat, co by tu již nebylo řečeno.

ArkAngel
24. července

Romeo a Julie patří k nejvýznamnějším dramatům, které zná každý, ať už jej četl nebo ne. Žijete pod kamenem? Nevadí, stejně jste o tom slyšeli. Ve stručnosti lze o díle říct, že se točí kolem tragické lásky dvou mladých lidí, kteří patří k znepřáteleným rodům. A co se stane? No netvrďte mi, že to nevíte!

Elizza
22. července

(+ SPOILER) Neříkám, že je to špatné, jen se člověk musí přenést přes fakt, že je Juliině matce plus mínus šetadvacet.
Jak to tak decentně říct. Klasický příběh, kterak se osmnáctiletý kluk zamiloval do třináctileté holky, vzali se a spáchali sebevraždu. To celé v řádu dvou dnů, přičemž jako vedlejší efekt vychcípala polovina města. Takže... romantika?

Hellothere
08. července

Shakespeare, Shakespeare, Shakespeare.. Moje nová láska mezi klasiky.

Shakespeara jsem si oblíbila už dříve. Ráda jsem si projížděla jeho citáty na Pinterestu a přemýšlela, v jakém kontextu je asi kdysi vyslovil. Do knihy jsem se pustila s vysokým očekáváním, i přesto jsem se trochu bála stylu psaní. Protože, co si budem nalhávat, o Shakespearovi je známo, že se ne všem dobře čte. Ale já se do toho absolutně zamilovala.

Ten styl psaní byl nádherný, mně se to četlo nádherně, bylo to neskutečně poetické a opojné. Úplně mě to dostalo a fascinovalo. Hned bych si knihu přečetla znova.

Minulý rok jsem chtěla jít na divadelní představení a po té knize na to mám 100x větší chuť.

Romeo a Julie se neskutečně milovali a je to krásný příklad mentality tehdejší doby. Ukazuje se, že sňatek byl výhradně z rozumu, cit byl rozumu vždy bezvýhradně podřízen, protože se myslelo hlavně na zabezpečení do budoucna a pro další generace. Romeo a Julie měli tu smůlu, že v této, pro lásku ne úplně šťastné době, se do sebe zamilovali a ještě k tomu byli Kapuletová a Montek, děti dvou generace znepřátelených rodů. A taky jim nepřálo štěstí - viz. konečná scéna.

Knihu jsem přečetla velmi rychle - za 2 dny - a opravdu se mi hodně líbila. Nejvíc se mi líbil styl psaní a v původní anglické verzi to musí být neskutečné.

Baru16
04. července

Však věčně bude srdce jímat znova
žal Juliin a bolest Romeova.

AlčaH
18. června

Taková klasika se vždy hodnotí těžko - kvalitu díla už prokázala staletí a člověk nevymyslí nic moc nového, co by řekl... :) Naprosto sedí označení nesmrtelný příběh - tentokrát o mladé, ale velké lásce s tragickým koncem. Formou i obsahem skvělá hra plná překrásných veršů, slovních obratů i slov... V tomto vydání opět doplněná o skvělý doslov Martina Hilského, kde se člověk dozví spoustu informací a krásně si doplní kontext, stejně jako si zrekapituluje některé silné a důležité momenty...

1 ...