Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.35495

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Knižní klub

Katulik86
dnes

Asi stokrat lepsi nez Kateriny... Krasny,i kdyz smutny pribeh... Diky obalce bylo fajn,vedet koho si jako Hazel nebo Guse predstavit (akorat ten pocit,ze se liba Caleb s Tris mi trosku nesedel ;) ) Ale jinak knizku vrele doporucuji!

Rea1307

Smutná kniha, která nás donutí se zamyslet nad svým životem. Hlavní hrdinové byly milí, vyjadřování autora úžasné. Určitě doporučuji.

Diego123

To nejlepší od Johna Greena. Dojemná a krásná kniha mě hned vtáhla do děje a nešlo se odtrhnout. Citáty v knize byly k zamyšlení a ihned se mi změnil pohled na svět. Doporučuji!! :))

Anastazie0810

První kniha od autora a hned se z ní stal celosvětový bestseller...pro někoho to může být jeden z nejkrásnějších milostných příběhů.. a pro jiné klišé, které jsou občas tak typické pro "love story". Pro mě je to obojí. Je to kniha, která má v sobě pár klišé, ale díky kráse toho příběhu je přehlížíte. Podle mě zatím nejlepší kniha od J. G. Filmové zpracování je taky velmi povedené. Proto dávám 5*.

LaDouceBrise
29.12.2017

Milá knížka s pořádnou dávkou humoru, protkaná existenciálně závažnými myšlenkami a úvahami jako noční obloha hvězdami.

Přestože čtenář už od začátku ví, že tyto hvězdy hlavním hrdinům prostě nepřejí, prožije spolu s nimi jejich malou věčnost a naprosto, bezhlavě a z celého svého srdce si je zamiluje.

Ačkoli se mi to podle popisu zprvu jevilo jako taková klasická červená knihovna okořeněná smutným koncem, už teď vím, že si tuhle výjimečnou knížku prostě musím zase někdy přečíst. Mám nutkavou potřebu ji znova otevřít na první stránce a číst a číst...

Přiznávám, četla jsem lepší.
Četla jsem mnohem více knih zabývajících se smrtelnými nemocemi.
Ano.
Ale tahle neodmyslitelně patří k těm nejlepším.
Nečekejte žádné hluboké myšlenky. Jenže to ani není třeba, protože vám to všechno vynahradí Greenův skvělý styl psaní, vtipný a pravdivý a okouzlí vás uvažování Hazel a Augusta, kteří sice nejsou žádní velcí inteligenti, ale berou život takový, jaký opravdu je, a nebojí se to říct nahlas.

,,Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní."
Jsem se svou volbou spokojená jako ty, Auguste. Váš příběh mě zranil, ale je to pro mě čest. A taky zodpovědnost.

Nikcasmej
28.12.2017

Nejlepší kniha od J.G.! Děj opravdu vtáhne čtenáře do světa Hazel Grace. Nádherně napsaná a chytne každého. :)

Nikol1010
27.12.2017

Nejlepší kniha od Johna Greena, dojemná, příběh podle mě není tolik okoukaný a je bohužel stále aktuální

ronniejohns
27.12.2017

První z knih, kterou jsem od Johna Greena četla. Toto téma jsem skutečně nečekala a možná i proto mě příběh nadchnul. Přesto mám jeho jiné knihy raději. A ano, také jsem si pobrečela.

anonym411
26.12.2017

Kniha mě dojala ,ale nemyslím si ,že je nejlepší.V jeden moment jsem nechtěla dočítat knihu ,protože jsem věděla jak to zkončí ,ale stejně jsem se musela donutit ,abych zjistila konec.
V knize se objevují humorné sceny,filozovizcké myšlenky ale taky i sceny z realného života.
Nevím komu bych to úplně doporučovala spíše věk 12-16

infodenda
16.12.2017

Knížka se mi líbila a pár slz na konci ukáplo.

elisa194
11.12.2017

Čekala jsem dojemný příběh u kterého si popláču. Ale kniha mě popravdě vůbec nebavila. Nedokázala jsem se začíst a najednou byl konec.

Naty2809
01.12.2017

Moje srdcovka, na kterou nedám dopustit. :)

iveta35
30.11.2017

Krásná kniha, moc hezky se čte...díky bohu za zdravé děti, všem, co to štěstí nemají, držím palce a přeji hodně síly !

IvetaM
21.11.2017

Po této knížce jsem sáhla, protože jsem toho o ní i o stejnojmenném filmu hodně slyšela a musím říct, že nezklamala. Je velmi čtivá, přečetla jsem jí za jediný den a to nepatřím zrovna k rychločtenářům :-) Nejvíce mě bavily duchaplné rozhovory mezi Hazel a Gusem i jejich humor mi byl blízký. Naopak postava a celková dějová linka kolem spisovatele Petera Van Houtena mi přišla tak nějak až neuvěřitelně přehnaná, a proto a také kvůli na můj vkus příliš useknutému konci hvězdička dolů...

_tak_asi_simca_
20.11.2017

Tuhle knihu miluju!!!
Tuhle knihu jsem nemohla pustit z rukou a to doslova! Asi to bude tím že miluju styl psaní Johna Greena ale je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Kniha mě doslova pohltila. Musela jsem si ji přečíst několikrát, protože dívat se na svět z pohledu Hazel je fakt něco nad čím se musíte hodně zamyslet. Miluji citáty z této knihy nejvíce mě dostal citát: ,,Some infinities are bigger then other infinities" (Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna).
Rozhodně doporučuji si přečíst tuhle knihu. Myslím že vás nezklame.

NatsukiChan
17.11.2017

Jak film tak kniha mě naprosto dostali..slzy nešli zadržet,film miluji a mohu si ho pouštět furt dokola,neskutečný příběh který mě tak moc nadchl,knihu jsem přečetla za pár dnů a nemůžu si jí vynachválit.

MizNaďa
13.11.2017

Sice jsem jako první viděla film, který byl docela velice dobře vystižený. Ale knížka je knížka. Pár slz tam bylo.

karca5233
09.11.2017

Kniha mě moc bavila. Pustila jsem se do jejího čtení na popud filmového zpracování které mě nadchlo. Musím ale uznat že ten konec mi přišel ochuzeny a zrovna tak bych se teď ptala i já jak to dopadlo s Hazel nebo spíš za jak dlouho...... Ale i tak jsem si poplakala a byla jsem nakonec ráda že jsem přečetla i něco co čtenářsky není zrovna má parketa. Za mě tedy doporučuji

swon
06.11.2017

Velké ambice napsat silný příběh...jen si nemůžu pomoct v tom, že mi to prostě přišlo příliš krátké, příliš zhuštěné, aby to stihlo odvyprávět všechno.
Nevadí mi filozufující pasáže, jen se mi zdá, že z úst šestnáctiletého, potažmo sedmnáctiletého člověka působí směšně a ani od toho sebevíc inteligentního a sečtělého je neuslyšíte.
Od začátku vlastně víte, jak to celé nejspíš dopadne, ale to není na škodu. Člověk si pak uvědomí, jak je život a mládí krásné.

Ulriška
03.11.2017

Velmi vyumělkovaná story. Ale pravda, cílová skupina nejsem.

Sarhem
31.10.2017

Dojemný příběh, který mě nakonec dohnal i k pár slzám. Ale zřejmě jsem od „nejlepší knihy roku 2012“ očekávala příliš. Ze začátku mě bavila, ale postupně mě začala tak nějak nudit a nutila jsem se, abych ji dočetla. Každopádné příběh je to silný a tak či tak, stojí za to si ji přečíst.

silvinka12
30.10.2017

Na to že byla nejlepší knihou na rok 2012 a několikrát jsem na ni narazila a slyšela, tak jsem něco čekala více. Styl psaní byl jednoduchý a skvěle se četl. U této knihy jsem si i trochu pobrečela.

Petra024
26.10.2017

Nádherná, dojemná knížka. Mohu jen doporučit.

Bestbooks
24.10.2017

Skvělá kniha. Doporučuji.

anetro
21.10.2017

Opravdu dojemný příběh, každý člověk se musí naučit že všechno může krásně začít, ale už ne tak krásně skončit. Z knihy mě opravdu oslovil citát ,Bez bolesti by člověk nepoznal radost."

Sylvanas
20.10.2017

Z téhle knihy mám smíšené pocity. Ze začátku mě bavila (jako většina knih), postupně mě ale začala nudit.
Nejvíce to zavinila ta část s knihou Císařský neduh a cestou do Amsterdamu. Jednoduše mě to nebavilo - přišlo mi, že se pak celý příběh motal jenom kolem toho. A taky mě zklamal konec, byl na mě příliš useknutý.

Zuzanka46
19.10.2017

Skvěle napsána knížka s velmi silným příběhem. Člověka nutí k zamyšlení, jak by se asi on sám v podobné situaci zachoval - ať už jako nemocné dítě nebo jeho rodič.
Další skvělá knížka od Greena.

Eressie
19.10.2017

Prvá kniha čo som čítala od Johna Greena. Je tak úžasne napísaná, že som ju nedokázala odložiť z ruky a ako pri jednej z mála kníh som si na konci aj dobre poplakala. Stojí za prečítanie :)

Zůzalína
18.10.2017

Jedna z knížek, která se se nadá odložit. Takový Romeo a Julie s nepřítelem rakovina. A i když je od první stránky jasné, že to bude mít smutné konec, tak člověka odzbrojí humor.

TimetoStyle
17.10.2017

Fakt suprová kniha. Je jedna z mála, u které jsem i brečela :-) Knížka je podle mě jedna z nejpovedenějších od Johna Greena. Dávám jí *****.