Hvězdy nám nepřály

od:

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.35613
Originální název:

The Fault in Our Stars (2012)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1218)

Přidat komentář
JitulHa
dnes

Nějak mi vážně chybí slova, která by tuhle knihu dokázala plně vystihnout. John Green vytvořil opravdu výjimečné dílo. Každý si musí ten příběh sám projít, aby dokázal porozumět. Postavy mají totiž svou vlastní komunikaci, která se dá obtížně vyjádřit, Hazel a Gus se spolu baví jejich vlastním způsobem - všechny ty slovní obraty dostatečně chápou a dokážou se nad nimi pousmát jen oni dva. Mají mezi sebou něco, co je jenom jejich. Ty postavy jsou podány s takovou opravdovostí, že se člověku ani nechce věřit, že jsou smyšlené, dokonce i když ví, že smyšlené jsou. Překvapující a zároveň zajímavé, je také to, že ač jde o autora, celý příběh je vyprávěn z pozice hlavní hrdinky Hazel, jejíž myšlenkové pochody Green zpracoval opravdu obdivuhodně. Ne, tahle knížka se nedá vyprávět, ta se zkrátka musí číst!

katchamccall
14. března

"Svět není továrna na splněná přání."

hopen
13. března

Moc pěkná kniha.. Doporučuju..

Switchfoot
10. března

(čteno v originále)
Knížka, která vás bude bavit. A na konci si možná trochu popláčete.

jittik
05. března

Krásné, smutné, plné lásky, naděje i smrti.
První kniha od autora a určitě ne poslední

Hania932
27. února

Krásná knížka. Krásný a smutný, emociální příběh. Miluju film a knihu jsem si také zamilovala. Líbí se mi styl psaní, citáty, pocity. Opravdu nemám co bych knize vytkla. Velmi hezky se čte slova se čtou uplně sama. Na Hazel a Guse rozhodně nezapomenu. Jejich příběh bude už navždy v mé paměti a srdci. Knížku si určitě přečtu znova!

.Raduš.
26. února

Krásné, dojemné čtení, které vám rozláme srdce na kousky. Prostě srdcovka!

ela2710
22. února

Smutná, dojemná, krásna. Knižka o dvoch ľuďoch, ktorí majú/mali rakovinu v strašne mladom veku. Po prečítaní takýchto kníh sa zvyčajne dlho zamýšľam nad tým, o čo všetko tie deti rakovina obrala a o čo všetko sa obrať nedali :-) tu sa hlavní hrdinovia doslova našli, patrili k sebe, myšlienkami, názormi, humorom, vo všetkom sa mi zdali krásne zladení. Láska Hazel a Gusa bola tak krásna a čistá ako v knižke Tisíc chlapčenských bozkov medzi Poppy a Rune -om. Nebudem písať ako to všetko dopadne, ak by sa tu ešte našiel niekto kto to nečítal. Páčil sa mi štýl písania autora, páčil sa mi spôsob akým sa hlavní hrdinovia viac menej zmierili s rakovinou, sem tam som sa zasmiala pri ich humorných, či ironických poznámkach, či pri tom, ako sa pasujú títo teen ľudia so svojimi rodičmi, ktorí sú pod vplyvom choroby svojich detí, presne takí, akí by boli asi všetci rodičia na ich mieste. Sem tam som sa zasmiala, sem tam som si poplakala a sem tam som knižku na chvíľku odložila a nad všetkým sa zamyslela. Nie všetky otázky však majú odpovede. A niekedy je fajn brať prítomnosť ako niečo, čo je a neriešiť, čo by bolo, keby... Za mňa silná kniha plná silných ľudí :-)
Za mňa 5 * z 5.

Figallka
19. února

Tato kniha ve mě vzbudila neskutečné prožití děje do skutečnosti aniž bych předtím zhlédla film. Nikdy se mi nestalo, že bych se u knihy dokázala upřímně rozbrečet a nebo by mi vyskočila husí kůže! Tento příběh mi to umožnil a uložil se mi hluboko v srdci. Opravdu moc oceňuji autora Johna Greena za to jak dokázal napsat takový příběh, který musí každému zacloumat s emocemi. Tento muž musí být neuvěřitelně empatický a vyrovnaný! Dokonce si troufám tvrdit, že sám netušil jak ten příběh bude úspěšný pro mnoho mladých lidí k uvědomování si svého zdraví! Nicméně knihu doporučuji k přečtení a přeji příjemné osobní prožití děje.

DracoMalfoy
18. února

Ok, patřím do té poloviny zklamaných. Za mě ne.

Ažula
15. února

Hvězdy nám nepřály jsem četla, viděla i poslouchala. Miluju knížku a miluju i film. Citáty z této knížky asi nikdy nezapomenu asi tak, jako nezapomenu úžasný příběh Hazel Grace a Augustuse. Za mě je to jedna z mých nejoblíbenějších knížek. Nemám nic, co bych dodala.
Pokud někdo váhá, rozhodně doporučuji přečíst.

Isew
15. února

V poslední době jsem neměla moc štěstí na knížky. Tato mi to v plné míře vynahradila. Není to standardní kniha, kde se necháte vláčet dějem a nepřemýšlíte o tom, co bude dál. Tady jsem přemýšlela téměř od počátku. Proč si Augustus vybral právě Hazel Grace, když na první pohled bylo zřejmé, že je smrtelně nemocná? Proč i předtím chodil se smrtelně nemocnou holkou? Má nějakou úchylku? Napsal Císařský neduh opravdu Van Houten? Proč se Van Houten chová, tak jak se chová? Skončí kniha taky v polovině věty? Posedlost Hazel Císařským neduhem chápu, taky jsem v jejím věku chtěla znát odpovědi na naprosto nepodstatné věci. Zkrátka se mi kniha tak nějak trefila do rozpoložení a ani filosofické pasáže, které byly tak nepravděpodobné pro 17ti letého kluka, mi vůbec nevadily.

jana1986
14. února

Milá, smutná, čtivá, inspirativní. Pro mě velmi citlivé téma, ale krásně ukazuje, že i když nám život nadělí takovou pecku, jako rakovinu, je důležité se z toho nezbláznit a nepo... Doporučuji!

sarka4699
13. února

Kniha je napsaná čtivou příjemnou formou. Jen příběh až tak příjemný není, ovšem to je život. Rozhodně stojí za přečtení!

Marekh
02. února

Ačkoliv je tato kniha určená pro mladší čtenáře, již po přečtení anotace jsem předpokládal, že mne zaujme a měl jsem pravdu.

Příběh mladých lidí, kteří se potkali a zamilovali se do sebe, postihla je však rakovina.. Líbilo se mi také, kdy hlavní hrdinka si oblíbila určitou knihu a jejího autora a rozhodla se ho navštívit v Amsterdamu společně se svým přítelem. Zároveň navštívili muzeum Anny Frankové.

Co mi utkvělo v paměti? I když člověk v životě nic nedokáže, nic po něm nezůstane, přesto je důležitý a nesmí se trápit tím, že ho svět nebude obdivovat, když zemře. Důležité je, že na něj budou vzpomínat ti, kteří ho milovali, byť by to měl být i jediný člověk na světě.

Citáty, které se mi líbily:

Bez bolesti by člověk nepoznal radost.

Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.

postrach
28. ledna

Komentovat nebudu.Přečetla jsem komentáře ostatních a je v nich vyjádřeno vše.Hrdinku příběhu,dokážu,trochu pochopit.Kdo nezažije nemoc na vlastní kůži a nemá doma nemocného pubertáka,tak nepochopí....Celkový dojem-super kniha.

sola_lupa
26. ledna

Cesta do duše nemocného člověka, a to hlavně po citové stránce. Dobře se čte, také i pobaví, konec dojme za předpokladu, že jste velmi citliví, jinak asi moc ne, neboť konec je dost jasný. Je to milá kniha s tím správným humorem.
Co víc dodat? Asi snad jen, že některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna.

MT23
25. ledna

Neskutečně dojemný a čtivý příběh.. Konec jsem obrečela.. :)

Zdenča22
24. ledna

Veškeré knihy, které mají tak masivní reklamu a tak velké prodejní číslo nejsou nikdy tak dobré, jaké jsou na ně recenze. Strašný patos. Naštěstí jsem od knihy nic neočekávala, takže zklamaná nejsem, ale rozhodně tuto knihu nedoporučuju, a ani po jiné knize od tohoto autora nesáhnu.

janik08
23. ledna

Velice dobře napsaná kniha od které se nelze odtrhnout. Přestože jsem se knihou spíše probrečela, stále jsem musela číst dál ... I když bylo jasné kam vše směřuje.
Kniha, která člověka donutí přemýšlet o životě a smrti.

Katulik86
17. ledna

Asi stokrat lepsi nez Kateriny... Krasny,i kdyz smutny pribeh... Diky obalce bylo fajn,vedet koho si jako Hazel nebo Guse predstavit (akorat ten pocit,ze se liba Caleb s Tris mi trosku nesedel ;) ) Ale jinak knizku vrele doporucuji!

Rea1307
06. ledna

Smutná kniha, která nás donutí se zamyslet nad svým životem. Hlavní hrdinové byly milí, vyjadřování autora úžasné. Určitě doporučuji.

Diego123
05. ledna

To nejlepší od Johna Greena. Dojemná a krásná kniha mě hned vtáhla do děje a nešlo se odtrhnout. Citáty v knize byly k zamyšlení a ihned se mi změnil pohled na svět. Doporučuji!! :))

Anastazie0810
02. ledna

První kniha od autora a hned se z ní stal celosvětový bestseller...pro někoho to může být jeden z nejkrásnějších milostných příběhů.. a pro jiné klišé, které jsou občas tak typické pro "love story". Pro mě je to obojí. Je to kniha, která má v sobě pár klišé, ale díky kráse toho příběhu je přehlížíte. Podle mě zatím nejlepší kniha od J. G. Filmové zpracování je taky velmi povedené. Proto dávám 5*.

LaDouceBrise
29.12.2017

Milá knížka s pořádnou dávkou humoru, protkaná existenciálně závažnými myšlenkami a úvahami jako noční obloha hvězdami.

Přestože čtenář už od začátku ví, že tyto hvězdy hlavním hrdinům prostě nepřejí, prožije spolu s nimi jejich malou věčnost a naprosto, bezhlavě a z celého svého srdce si je zamiluje.

Ačkoli se mi to podle popisu zprvu jevilo jako taková klasická červená knihovna okořeněná smutným koncem, už teď vím, že si tuhle výjimečnou knížku prostě musím zase někdy přečíst. Mám nutkavou potřebu ji znova otevřít na první stránce a číst a číst...

Přiznávám, četla jsem lepší.
Četla jsem mnohem více knih zabývajících se smrtelnými nemocemi.
Ano.
Ale tahle neodmyslitelně patří k těm nejlepším.
Nečekejte žádné hluboké myšlenky. Jenže to ani není třeba, protože vám to všechno vynahradí Greenův skvělý styl psaní, vtipný a pravdivý a okouzlí vás uvažování Hazel a Augusta, kteří sice nejsou žádní velcí inteligenti, ale berou život takový, jaký opravdu je, a nebojí se to říct nahlas.

,,Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní."
Jsem se svou volbou spokojená jako ty, Auguste. Váš příběh mě zranil, ale je to pro mě čest. A taky zodpovědnost.

Nikcasmej
28.12.2017

Nejlepší kniha od J.G.! Děj opravdu vtáhne čtenáře do světa Hazel Grace. Nádherně napsaná a chytne každého. :)

Nikol1010
27.12.2017

Nejlepší kniha od Johna Greena, dojemná, příběh podle mě není tolik okoukaný a je bohužel stále aktuální

ronniejohns
27.12.2017

První z knih, kterou jsem od Johna Greena četla. Toto téma jsem skutečně nečekala a možná i proto mě příběh nadchnul. Přesto mám jeho jiné knihy raději. A ano, také jsem si pobrečela.

anonym411
26.12.2017

Kniha mě dojala ,ale nemyslím si ,že je nejlepší.V jeden moment jsem nechtěla dočítat knihu ,protože jsem věděla jak to zkončí ,ale stejně jsem se musela donutit ,abych zjistila konec.
V knize se objevují humorné sceny,filozovizcké myšlenky ale taky i sceny z realného života.
Nevím komu bych to úplně doporučovala spíše věk 12-16

infodenda
16.12.2017

Knížka se mi líbila a pár slz na konci ukáplo.