Hvězdy nám nepřály

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/big_hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.37427
Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro děti a mládež

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Fault in Our Stars, 2012


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1591)

Kniha Hvězdy nám nepřály

Péťa Z.
21. června

„Bolest vás nezmění. Odhalí vás.“

„Svět sice nebyl stvořený pro lidi, ale člověk rozhodně byl stvořený pro svět.“

Ze začátku jsem se zarazila, protože jsem cítila, že už asi nejsem úplně cílová skupina čtenářů. Ale knížka se četla hezky a příběh mě dojal.
Nejvíc mě ničila skutečnost, že rodiče vidí umírat svoje děti a nemohou s tím nic dělat...

Kája_14
04. června

Nádherná kniha, která vás donutí brečet. Nejhorší na tom ale je to že vše co je v knize vyprávěné o rakovině je bohužel pravda... Autor měl skvělou myšlenku na knihu, a povedla se mu neskutečně. Děkuji za tuto knihu.


srnečka040
01. června

Krásná kniha u které jsem si pobrečela.

misa.krcalova
23. května

Zajímavá knížka, určitě doporučuju si ji přečíst. Je zde hodně sarkasmu, všechny postavy jsou hrozně upřímné a berou život takový, jaký je. Tedy že ne vždy je všechno růžové a ne vždy je na světě spravedlnost. Autor se snažil zlehčit těžké téma rakoviny, ale to není dost dobře možné. U filmu jsem brečela, u knížky ale ne…

Hanncha
03. května

Nevím jestli se mi kniha líbila proto, že byla první, kterou jsem od Johna Greena přečetla, nebo protože mám ráda občas knihy na pobrečení, ale líbila se mi. Kniha je naprosto bezpochyby záměrně psaná aby působila na city a čtenáře donutila si pobrečet. Pobrečela jsem si, zasmála jsem se a knihu si obecně užila. Je pravdou, že jsem ji četla na střední a když jsem ji zkusila přečíst znovu o něco později už mě to nebavilo.
Ale kniha si jistě dále nachází čtenáře. Žádá si svůj čas a prostor.

SemperStudeo
18. dubna

(+ SPOILER) Úplně nerealistický příběh o dvou lidech, kteří se do sebe zamilují, ale rakovina. A 3x se tam vyskytuje slovo "harfa".

-knihomolka-
14. dubna

Miluju filmové zpracování téhle knihy, ale kniha samotná mě moc nebavila. Je tam na mě příliš mnoho "okecávání", příliš mnoho metafor, příliš mnoho kudrlinek.. Podle mě je dost přeceňovaná. Hodně pasáží jsem přeskakovala a ačkoliv film mě pokaždé dostane, u knihy se to nestalo.

Fiddis
23. března

Uvnitř stojí: "nejvtipnější smutný příběh", já bych to "nejvtipnější" škrtla. Ano, autor se to snažil zlehčit, nějký čas se mu to dařilo, ale i tak bych to takhle neoznačila. Jednu hvězdu strhávám za první půlku knihy, která mi přišla taková trochu nijaká. A teď budu potřebovat chvíli na to, abych to strávila...

1 ...