Hvězdy nám nepřály

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.36697
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

The Fault in Our Stars, 2012

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1459)

Kniha Hvězdy nám nepřály

Přidat komentář
sabina1996
včera

Zrovna jsem dočetla a nemůžu asi napsat nic víc než to, že se mi kniha moc líbila. :)

TamaraKrejčí
včera

Těšila jsem se, věděla jsem, že to bude smutné atd... ale nějak mi to celé nesedlo.


rozina351
včera

Čtivé, zdařilé, zajímavá zápletka, překvapivé momenty, romantika, ironie i závažnost tématu. Jistě kvalitní četba pro puberťáky a všechny ostatní, kteří se nebojí adolescentních schémat. Pro mě velmi zajímavá ochutnávka dávno nečteného žánru.

Luccinda
29. července

Na první pohled se může zdát, že Hvězdy nám nepřály je knížka o rakovině. Ale není. Je to knížka o lásce mezi dvěma mladými lidmi, kteří dostali příliš málo času. A John Green jí napsal fantasticky! Navzdory tomu, jak silné a bolestné téma autor zpracovává, se knížka čte neskutečně lehce. Příběh vás pohltí hned na první straně a na konci vás vyplivne se zlomeným srdcem a se slzami v očích. Častokrát pro mě bylo opravdu těžké v knížce pokračovat, řádky se mi pro všechny ty slzy rozplývaly před očima, ale přesto jsem musela číst pořád dál a neustále jsem v sobě živila naději, že se přece jen dočkáme dobrého konce.

John Green je pro mě autorem nejen překrásných a dojemných příběhů, ale také nezapomenutelných citátů. Ať už je to „Některá nekonečna jsou větší než jiná nekonečna“, „Svět není továrna na splněná přání“, „Moje myšlenky jsou hvězdy a já v nich nedokážu rozpoznat souhvězdí“, nebo můj oblíbenec: „Miluju tě a nehodlám si odpírat prostý potěšení říkat pravdu. Miluju tě a vím, že láska je jen výkřik do prázdna a že nevyhnutelně přijde zapomnění, že jsme všichni odsouzení k záhubě a nastane den, kdy se všechno naše snažení obrátí v prach, a vím, že slunce pohltí jedinou zemi, kterou budeme mít, a miluju tě.“ – všechny tyhle věty ve mně něco zanechaly a myslím, že si je budu pamatovat už navždycky…

Lena78537
22. července

Oddychové čtení.

Bibianne
20. července

První kniha, která mě svým příběhem skutečně rozbrečela :)

Jája92
20. července

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek, u které jsem se zasmála a zároveň mě přepadl zvláštní smutek.

TerezaaBaarova
15. července

Knihy od Greena jsou prostě zvlášní, protože i on je zvláštní. Jeho styl je osobitý. Čtenáři se dělí na dvě skupiny. Pro jedny je to PAN autor a pro někoho jsou knihy nudné a o ničem. Já budu asi v té druhé skupině, prostě za mně ne.
Téma má vždy zajímavé, ale knihy moc nebaví...
a tahle byla ještě ke všemu strašně smutná...

1 ...

Doporučujeme

Dračí proroctví
Dračí proroctví
Hotel
Hotel
Křídla
Křídla
Sveď mě za úsvitu
Sveď mě za úsvitu