Hvězdy nám nepřály

Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.35857

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Knižní klub

DeKo1996

Nádherná kniha. Čtením této knihy jsem si krátila nemocenskou a byla jsem z ní nadšená.. Tato kniha je jedna z mála, která mě dokázala rozbrečet. Příběh zároveň krásný, milý ale také velmi smutný..

Raada

Knížka i film jsou krásné. Přečetla jsem jedním dechem. Ráda se ke knize zase vrátím. Příběh je smutný a krásný zároveň.

"Rozsvítil jsem se jako vánoční stromeček" Život je složitý a není fér.

Knihomolka10942

Na knížku jsem se moc těšila a byla opravdu krásná. Po přečtení knihy jsem si pustila i film, a teda nevim jaké zpracování se mi líbilo více, (a to je co říct. Většinou to vyhraje kniha) Knížka je nádherně napsaná, procítěná a jsou v ní použité krásné citáty. Prostě krásné čtení!

KlaraPal

Super knížka! Brečela jsem u ní a to se u mě ledajaké knížce nepodaří. Krásný, ikdyž smutný poutavý příběh.

Brunnetka

Uaa. Naprosto úžasné. Kdysi jsem to ani nedočetla, ale teď jsem musela číst i v autě :D Naprosto depresivní příběh s luxusní dávkou černého humoru. I když je to absurdní, tak jsem se už dlouho takhle nebavila... Konec mě vytočil, nečekala jsem ho.

Verry148

Pokud jste viděli film tak víte,že to je krásný a smutný příběh. Ale zase znovu opakuji knížka je lepší něž film ! A rozhodně stojí za přečtení ! Knížka se mi líbila. Byly krásně popsány Hazel pocity. Ve filmu nezjistíte co si Hazel myslí zrovna v dané situaci, ale v knížce ano.
Pokud jste neviděli film ( pochybuji ) tak si nejdříve přečtěte knížku.

niki-chan

Tato kniha si nezaslouží pět hvězd za svůj styl psaní. Ale zaslouží si je za svůj obsah, který je dost smutný, a za postoj Hazel a nejen její. Příběh je podaný celkem jednoduše, ale dožene k slzám...

Akiko_.chan

Dokonalá knížka. Smutný zamilovaný příběh, který je strašně čtivý. Od knížky se nedalo odtrhnout.

Anna27

V tomhle pripade kniha o mnoho lepsi nez film. Obsah 100%.

Terka72

Nevím, co k této knize napsat. Dokonalá knížka, která si vzala celé mé srdce :)

Kizi

Toto byla moje zatím první kniha od Johna Greena. Příběh se mi moc líbil, dojal mě k slzám konec, ale... Nevím proč, ale trošku mi nevyhovoval styl psaní. Nevím, jestli to bylo jenom tím, že na to nejsem úplně zvyklá, ale někde mi dělalo problémy něco přečíst, aniž bych nebyla malinko naštvaná. Jinak ale kniha byla nádherná a určitě doporučuji přečíst každému, kdo má rád knížky o lásce s nějakou zápletkou :).

monishek

Moje prvni a zatim i jedina knizka od Johna. Velmi dobre se mi cetla. Styl psani mi vubec nevadil. Ackoliv vlastne mi vadilo jmeno Monika (jmenuji se tak a nebylo to zrovna prijemne :-\ ) Asi nejvice se mi libil konec, kdy neni nejak prehnane popisovano umirani, proste se to stane a pak se to stalo. Jako joo, citila jsem litost a mrzelo me, ze je to takhle, ale nebrecela jsem. Az tak dobry to nebylo ;-)

Barbora H

Hmmm...

GanjaL

Smutný příbeh o tom, že i za tak málo času se dá prožít tak hodně. Kniha byla dojemná, ale bohužel má od začátku jasný konec.

ZNellyZ

Kniha je velkým fenoménem, ale upřímně jsem od toho čekala víc. Konec knihy mě dojmul, ale ke knize jsem se nepřipoutala a proto nedosáhla na pět hvězd. Na čtyři hvězdy neměla, kvůli vztahu Hazel a Guse, který se zrychleně vyvíjel a pro mě, až trochu nereálně. Moc jsem nepostřehla určité fáze zamilovanosti a to mi chybělo. Tři hvězdy si, ale kniha zaslouží. Kniha se četla dobře, nebylo nouze o děj i o zajímavé situace a posledních pár stránek mě dost překvapilo.

amaenium

Knihu jsem četla již několikrát a ráda se k ní vždy vracím. Vždy mě dokáže rozesmát i rozplakat. Je velmi čtivá a oceňuji drobnosti a takovou lehkost, s kterou je kniha napsaná. Smutný příběh, který si každý lehce oblíbí.

katerina6763

Smutný příběh, to bezesporu. Bohužel s předvídatelným koncem.

p.pavlina

Hezký, i když smutný příběh. Tuto knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem nedočetla.

wildXchos

Čekal jsem od toho něco trošku víc. Byl to vlastně jen smutný romantický příběh lidí, kteří věděli, že můžou kdykoliv umřít. Nejvíc z postav se mi asi líbil Izák, ale to nebyl účel. Připadalo mi, že to ani nebyla skutečná láska, jen prostě neměli nikoho jiného blízkého. Vlastně jsem nepochopil kdy se do sebe zamilovali, nebylo to moc poznat.

daniela.s

Zpočátku mi vadil jednodušší styl psaní, ale dobře, je to psáno z pohledu šestnáctileté dívky. Naopak její myšlení se mi chvílemi zdálo až moc vyspělé. Kniha hezká, smutná, humorná, místy zajímavé myšlenky.

Lucka1355

Knížka má docela zajímají děj, ale nečetla se mi moc dobře.
Celkově v knihách od Johna Greena mi něco chybí, ale neví co.
Ale viděla jsem film a ten se mi víc líbil než kniha.

juni

Nevím co bych o této knize napsala. Jednoduše mě dostala a to doslova. Nádherný příběh a nádhera styl psaní a nádherná slova, věty, odstavce... Nemám co jiného k této knize říct, než to že jsem u ní brečela a brečela. Moc ráda bych se někdy podívala do Amsterdamu.

Verry_h

Když jsem knihu četla-skvělé. Všichni doporučovali a říkali ,,Naprosto úžasné.", ,,Brečela jsem." Ale pravda je, že jakmile jsem dočetla, přišlo mi to jako naprostá hovadina. Nechci nijak kritizovat, protože vím, že kniha je dobrá, jenom mi prostě najednou přišlo, že je to neskutečná kravina. Ostatní Greenovky jsou o hodně lepší...

Barik05

Tato kniha mě nezklamala, opravdu dojemné.

Petra17

Slzave udoli neni to jedine co vam kniha da. Je to i neskutecny pohled na opravdovou cistou lasku. Vazte si kazdeho dne kdy muzete byt s milovanou osobou. Neublizujte si. Nehadejte se. Mejte se zkratka radi. A lasku si davejte naplno a casto znat. Rikejte si jak moc se milujete Prece bez lasky je zivot o nicem. A tahle kniha vam ukaze jak dat lasku najevo. Je to skvela kniha. Neni o umirani ani rakovine,je prave o te lasce.

Ivka14

Hvězdy nám nepřály je nejlepší knížka od Greena. Mrzí mě,že jsem viděla film první, ale i tak se to četlo rychle a byla to jedna z mála knížek,která mě dohnala k slzám. určitě doporučuji :)

caroline.aiko

Hodně lidí mi říkalo, že knížka nebyla moc dobrá, ale i přesto se mi dobře četla a líbila se mi, ale poté co jsem si vyslechla tolik špatných a negativních názorů, tak jsem na příběhu hledala už jen to špatné, čehož lituji, jelikož bych si jinak čtení a příběh užila o něco více. Líbilo se mi, jak na život koukala Hazel Grace s Gusem, protože mě v tom něco fascinovalo. Několikrát jsem nad tím přemýšlela a obdivuji jak se s tím vypořádali, protože bych takhle jako oni žít nedokázala.

Bebsa

Tato kniha je velmi dobrá, ale také smutná, vůbec když má člověk povědomí o tom, jak rakovina dokáže člověku zničit život...

iveta3867

pro někoho, kdo zažil smrt svého přítele asi ne moc dobré, ale jinak hezký příběh a mile ztvárněné hlavní postavy, které se dokáží věnovat taky normálním věcem, ne jako většina dnešní kybernetické mládeže..