Hvězdy nám nepřály

Hazel Grace diagnostikovali ve třinácti letech rakovinu štítné žlázy, teď je jí šestnáct a rakovina je v posledním stádiu. Nikdo neví, jak dlouho bude žít, ale vědí, že smrt je nevyhnutelná. Hazel Grace tráví dny sledováním nekonečného pořadu Amerika hledá topmodelku a čtením dokola její oblíbené knížky Císařský neduh od holandského spisovatele Petera Van Houtena. Začne z donucení rodičů chodit do podpůrné skupiny, kde se schází lidé s rakovinou. Tam se seznámí s okouzlujícím Augustem Watersem, neboli Gusem, s klukem, jenž vyšel z boje s rakovinou s amputovanou nohou. Hazel začne trávit s Gusem hodně času. Baví se například sledováním filmů, hraním videoher a jinými naprosto běžnými činnostmi. Gus jednoduše probudí v Hazel znovu chuť žít. Hazel si ale plně uvědomuje, že brzy umře, a proto se zpočátku bojí do Guse zamilovat, neboť má obavy, že mu její smrt zlomí srdce. Gus ji ale neustále přesvědčuje, že by si tu krásu zamilovanosti měli užít právě proto, že oba dobře vědí, jak málo času jim zbývá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/168907/hvezdy-nam-nepraly-OhQ-168907.jpg 4.35994

The Fault in Our Stars (2012)

Vydáno:, Knižní klub

MaggieR

Veľmi smutný príbeh. Tak perfektne napísaná, že je až neuveriteľné ako to môže autor napísať keď to sám nezažil. 5 hviezdičiek. Treba si prečítať, ale osobne sa k nej vracať nebudem. Ja v knihách hľadám nádej a toto mi láme srdce.

Martin_Eli

Vynikající kniha se silným příběhem a o lásce a nemoci, všem doporučuji. Upřímně mě jen trochu zklamal konec, od kterého jsem čekal větší gradaci (v hlavě jsem si namaloval tři různé scénáře, jak to skončí), ale spisovatel prostě pro mě pojal konec méně epicky.

I přes to, geniální kniha a strhující čtení!

Jessica007

Krásné, ale moc a moc smutné. Nemohla jsem se odtrhnout.

speciale88

Dokonalé. Miluji. Doporučuji přečíst

Bloo

Moc krásná kniha. Za mě jako vždy, lepší než film.

hyperionka

Knih jako „Hvězdy nám nepřály“ nebude nikdy dost – knih o těžkých tématech určených náctiletým čtenářům. Kniha je napsaná ladným a velmi intimním stylem, který obyčejný příběh povyšuje na uvěřitelný a hlavně opravdový. Přestože (nebo právě protože) nejsem cílovou skupinou, užívala jsem si intelektuální pasáže. Moc mě mrzelo, že si nemůžu přečíst „Císařský neduh“ :)
S tématem rakoviny jsem se shodou okolností poprvé setkala v románu v dopisech, který také v titulu zmiňuje hvězdy: „Ein Meer voller Sterne“ (Moře plné hvězd) od Sigrid Zeevaert.

jiri77
22.12.2018

Dojemný romantický a smutný příběh o pocitech nemocných lidí. Velmi dobrá a čtivá kniha.

Ála41
15.12.2018

Nevím moc, jak se ke knize vyjádřit.... Smutný příběh... Ale.... Ty dialogy mezi hlavními hrdiny mi místy nějak neseděly...Moc filozofování a moudrostí, na to že jsou to mladí dospívající lidé... Zkoušela jsem od autora i,, Příliš mnoho Kateřina,, a vzdala jsem to, nešlo mi se začíst.

PetiJelinkova
08.12.2018

Dojemná a krásná kniha, která mě hned vtáhla do děje a nešlo se odtrhnout.

Barbora216
28.11.2018

Knížka s dojemným příběhem, není psána složitě, tak se četla moc hezky a plynule. Někdy se k ní možná vrátím.

MagdalenaSlaba
19.11.2018

Srdcovka.

Micha-Él
14.11.2018

Nemůžu rozhodně říct, že by mě Hvězdy nechaly chladnou, to rozhodně ne. Je to pro mě vzácná knížka plná citu, přátelství, lásky, ale zároveň také smutku, smrti a ztráty. Je to prostě takové must-read... Nicméně, přišlo mi, že postavy Hazel a Guse jsou příliš přemoudřelé, že neustále chrlí nějaká moudra. Na druhé straně se mi líbilo, že jsou to chytří a inteligentní mladí lidé, ale nějak mi nesedly. Možná je to i divným obdobím, které jsem sama v době četby prožívala. Paradoxně se mi ale právě ty citáty moc líbily... J. Green zvolil hodně bolestné a složité téma rakoviny, za jehož velmi dobré uchopení mu dávám 4* :) Co se týká filmu, ten mě zaujal ještě o trošku víc, Hazel s Gusem mi tam přišly sympatičtější, takže nejspíš se ke knize ještě vrátím. :)

Stepi84
10.11.2018

Velmi krasně napsaná kniha....

Adamson
31.10.2018

Takhle rychle jsem snad knihu ještě nepřečetl.

itulenka
29.10.2018

Nenacházím slova.. Jen brečím :-(

kattyzhor
29.10.2018

Život není fér, krásná knížka ale strašně smutná. Nedoporučuji ji číst večer v posteli, nemohla jsem spát :(

novina
19.10.2018

Neskutečně napsaný příběh. Je krásný, i když je plný rakoviny. Miluji Augusta a od přečtení knihy miluji také Amsterdam. Určitě se tam jednou podívám a když budu koukat na kanál, tak si na tuhle knížku rozhodně vzpomenu.

Eliška12
15.10.2018

Tak úžasné , že se to ani nedá vypsat . Plné bolesti ,silné lásky , naděje a rakoviny . Nemoc zabije ale vzpomínky zůstanou . Protože mně docela dost zklamala Jedna želva za druhou , myslela jsem si , že tohle bude taky průměrné . Ale nebylo . Je jen pár knih , které jsou tak úžasně realistické a procítěné jako tato . Rakovinou život nekončí ,ale začíná ( ne vždy ale skončí dobře ). Prostě to všem doporučuju , je to nádherné a překrásné , miluju tu knihu a doufám , že si ji přečte co nejvíc lidí .

LuciíŠvarc
11.10.2018

Tahle kniha nepotřebuje žádný extra komentář. Jedním slovem úžasná! Doporučuji přečíst všem.

M_bookworm
10.10.2018

Tak nádherná kniha! Nedokážu slovy popsat, jak moc mě příběh zasáhl.

dencazrnu
08.10.2018

Nádherná a velmi smutná kniha. Tohle byla jedna z prvních knih, která mě rozplakala.

SeiyaOri
05.10.2018

Asi je to fakt tím, že romantický příběhy pro náctky nečtu, ale tohle mě nedojalo, rozesmálo jen místy. Nedočetla jsem, příběh mě vůbec nebavil.

Pythonissam
05.10.2018

Smutná knížka, která ukazuje na reálný život, jak to zde chodí. Mé oči u této knihy nemohly zůstat suché, je krásná a příběh Vás dojme.

JanaD1974
02.10.2018

Super, knížka smutná, ale ze života. Bohužel.

veronika8042
29.09.2018

Knihu jsem přečetla po filmovém zpracování a říkám si, škoda, že to nebylo naopak

melien
29.09.2018

Krásná kniha se smutným příběhem, který chytí za srdce, a nepustí. .

DeKo1996
05.09.2018

Nádherná kniha. Čtením této knihy jsem si krátila nemocenskou a byla jsem z ní nadšená.. Tato kniha je jedna z mála, která mě dokázala rozbrečet. Příběh zároveň krásný, milý ale také velmi smutný..

Raada
29.08.2018

Knížka i film jsou krásné. Přečetla jsem jedním dechem. Ráda se ke knize zase vrátím. Příběh je smutný a krásný zároveň.

27.08.2018

"Rozsvítil jsem se jako vánoční stromeček" Život je složitý a není fér.

Knihomolka10942
25.08.2018

Na knížku jsem se moc těšila a byla opravdu krásná. Po přečtení knihy jsem si pustila i film, a teda nevim jaké zpracování se mi líbilo více, (a to je co říct. Většinou to vyhraje kniha) Knížka je nádherně napsaná, procítěná a jsou v ní použité krásné citáty. Prostě krásné čtení!