John Green

americká, 1977 statistiky

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 7 knih

Komentáře (64)

Přidat komentář
laurs
19. března

Jako bylo kdysi trendem tohoto autora číst, přijde mi, že v poslední době je v kurzu se od něj odvracet a považovat ho za autora braků. Souhlasím s tím, že s klasickou literaturou se nedají knihy srovnávat, ovšem nemám za to, že jsou to texty špatné. Jsou čtivé, jednoduché a mnohokrát i zábavné.
Vždy jsem oceňovala styl, kterým Green vytvářel své postavy. Ač se mnohdy jednalo o klišé (například v podobě klasických nerdů), postavy uměly i překvapit.
Citáty, kterých jsou knihy plné, taky nejsou úplně špatné výtvory. Pronáší je obvykle postavy, které už v životě něčím prošly, proto mi přijdou uvěřitelné.
Příběhy jsou malinko přitažené za vlasy, ale jak říkám… jako odpočinková četba není John Green určitě volbou špatnou.

booklovertina
04. ledna

Greena som zbožnovala v posledných ročníkoch základnej a prvých ročníkoch strednej školy, no postupne, ako mi roky pribúdali, som z neho vyrástla, jednoducho som už nebola cieľovka jeho kníh a prestali ma baviť, pripadali mi slabé. Oceňujem, že sa v knihách dotýka citlivejších tém - nevyliečiteľná choroba, smrť, samovražda, LGBTI tematika, psychické poruchy atď, ale predsa len jeho štýl je určený len pre istú vekovú skupinu.

vlkove
01. ledna

Od autora jsem četla tyto knihy: Hvězdy nám nepřály, Hledání Aljašky, Papírová města, Sněží, sněží... a Příliš mnoho Kateřin. Poslední dvě jmenované jsou dle mého názoru hodně podprůměrné, zbylé jsou opravdu originální a dobré, i když já nejsem cílová skupina, tak i přesto jsem spokojená. Chystám se ještě na knihu Jedna želva za druhou, tak doufám, že mě nezklame. Knihu Will Grayson, Will Grayson číst nebudu, námět mě nezaujal.

Petra17
19.10.2019

Tohoto autora mam rada i kdyz mi to s jeho knihami prijde trochu jako na houpacce. Jedna je skvela a druha nebavi. Mne osobne tedy nebavil od nej asi jen Will Greyson. Jeho byl proste o dost slabsi. No a Kateriny me nelakaji ale ostatni knihy jsem vzdy cetla s velkym nadsenim, byly napinave, ctive, romanticke. On opravdu rozumi svym ctenarum

Jaja489
06.09.2019

Četla jsem knihu papírová Města a naprosto jsem se do ní zamilovala je skvělá a rozhodně všem doporučuji

radka2412
05.07.2019

Dříve patřil mezi mé nejoblíbenější autory. Teď se mi trochu změnil styl. Ale Johnovy knihy si vždy s radostí přečtu.

Dominika_a
05.01.2019

Knihy Johna Greena mám ráda. Není to žádné velkolepé dílo, ale ráda s k nim vracím. Mám doma všechny jeho knihy. Začalo to samozřejmě s knihou Hvězdy nám nepřály ta je přímo dokonalá. Příliš mnoho Kateřin mě až tak nezaujala, ale dočetla jsem. Sněží , sněží neurazí. Nápad mi to přišel skvělý. Hledání Aljašky ,Papírová města a Will Grayson, Will Grayson jsou pro mě ovšem srdcovky. K těm se prostě budu vracet stále dokola, i když je budu znát nazpaměť. Nedávno jsem zakoupila nejnovější knihu Jedna želva za druhou, a jsem zvědavá jaký názor si na ni udělám. :)

NaiTenshi
29.12.2018

Sice si o knihách Johna Greena nemyslím, že by to byly nějaké literární zázraky, ale oceňuji, že přivedl ke čtení i dost nečtenářů. Vzpomínám na rok 2014 kdy byly jeho Hvězdy na vrcholu popularity a moje spolužačky na základce, co v životě přečetly jen Honzíkovu cestu v první třídě to hltaly. Já sama od něj četla čtyři knížky s tím, že Hvězdy hrajou hlavně na dojemný příběh, Aljaška byla dobrá, Will Grayson je od něj má nejoblíbenější, ale zásluhou druhého autora a Papírová města byl naprostý, ale naprostý průšvih.

Podtrženo sečteno, sice průměrný autor, ale musí se mu nechat, že jeho jazyk je čtivý. Nicméně v pubertě už nejsem, takže po jeho knížce už asi nesáhnu. :)

1