koupit eknihy

John Green

americká, 1977koupit eknihy

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všechny knihy
Sněží, sněží...Hvězdy nám nepřályPříliš mnoho KateřinPapírová městaHledání Aljašky

Autor

John Michael Green (* 24. srpna 1977, Indianapolis) je americký spisovatel a vlogger. V roce 2005 získal Printzovu cenu za své první dílo Hledání Aljašky. Jeho román Hvězdy nám nepřály z ledna 2012 se umístil na seznamu bestselleru New York Times a v roce 2014 byl do kin uveden stejnojmenný film podle kn... celý životopis(zdroj: přeloženo z různých zdrojů)

Komentáře (54)

Přidat komentář
Kika28
25.12.2017

Od tohoto autora jsem četla dvě knihy. Příliš mnoho Kateřin a Papírová města. Příliš mnoho Kateřin mě vůbec nebavilo spíš mě to nudili. Papírová města byla dobrá knížka jen ten prostředek byl trochu dlouhý a nudný, ale jinak výborná knížka.

.Knihomolka.
27.05.2017

Od tohoto autora jsem už pár knížek četla. Hvězdy nám nepřály... No.. Zrovna tahle kniha mi přišla hrozně nudná a depresivní. Hledání Aljašky... Ta nebyla až tak hrozná, ale pořád byla ta z těch nudnějších... Papírová města jsem ani nedočetla.
Zaráží mě, že v každé jeho knize je smrt. Jako kdyby se v tom vyžíval a doufal, že někoho rozbrečí... Tenhle spisovatel dle mého názoru nestojí za pozornost.

IsobelleFarbs
16.04.2017

Stále nevím, co si o tomto autorovy myslet. Četla nebo rozečetla jsem od něj tři knihy a na každou z nich mám úplně jiný názor. Jako první jsem četla Hvězdy nám nepřaly jelikož byl okolo nich velký boom. Byla to promě průměrná knížka, krásný příběh, ale styl psaní autora mě nijak nezaujal.
Po delší době jsem to dvakrát zkusila s Hledáním Aljašky, ale ani jednou jsem se nedokázala dostat přes prvních sto stran. Prostě jsem se vůbec nedokázala začíst.
Teď mám rozečtená Papírová města a je to jediná z těchto tří knih, která mě zatím opravdu baví.
Asi si budu muset přečíst i další knihy, ať si na Johna Greena udělám ucelený obrázek, zatím mám jen rozpolcené pocity z toho, že na každou knihu mám jiný názor.

KingKylie
11.02.2017

Četla jsem od Greena 4 knihy. Líbila se mi pouze jedna- Hledání Aljašky. Ostatní mě moc nezaujaly, např. Příliš mnoho Kateřin mě strašně nudila, to samé Papírová města. Co se týče Hvězdy nám nepřály- taky žádná sláva. Bylo to sice hodně dojemný, ale podle mě z toho lidi (především mladší čtenáři) dělají nějakou strašně úžasnou knihu, přitom nic moc. Stejně tak John Green je hodně uznávaný spisovatel, nechápu proč. Knížky jsou fakt hodně oddechové a moc se pro mě nehodí, protože už jsem náročnější čtenář. Těm nenáročným čtenářům takové knihy asi nevadí.

cutenuna
12.01.2017

já tohoto autora zbožňuji je tak jiný než ostatní jeho knihy nekončí nějakým a žili šťastně až do konce navíc umí přesně vylíčit každou chvíli a přesně proto nás dohání k slzám.

MirijamFrankl
02.01.2017

Hvězdy nám nepřály se mi vážně líbilo a film byl jeden z velmi mála,který jsem obrečela.

sonisek123
21.10.2016

Podle mě ho až moc lidí přeceňuje. Třeba Hvězdy nám nepřály podle mě nejsou nic tak úžesného, jak všichni říkají. Ale třeba hledáni Aljašky je mi opravdu hodně líbilo, stejně jako Will Grayson, Will Grayson.

nikca0568
02.07.2016

Četla jsem od něj 3 knihy. Jediná věc, která mi na nich vadí, a projevila se hlavně v knize Hvězdy nám nepřály, je to že teenageri tu svým způsobem nejsou teenageri. Chovají se zde přiliš dospěle, přemýšlí o smyslu života, rozebírají básně,..... U Hvězd mě to už velice vadilo, protože rozhovory Hazel a Guse byly chvílemi pro mě opravdu nesmyslné. Pokud vám to však nevadí knihy nejsou přiliš dlouhé, celkem čtivé a nehrají si na klasický happyend. Dále i to, že mám osobně pocit, že Green si hraje na filozofa. U Hvězd si ukousl sousto, které dle mého příliš nezvládl.

niknikita
07.05.2016

Svěží, vtipné, plné života i přes někdy nelehká témata.Tak na mne působí knihy Johna Greena. A vždycky díky jeho stylu omládnu.

SvětlanaDrozdo
27.04.2016

#GREENOVKY4EVER

noutebook
22.04.2016

Musím se na úvod přiznat k mírnému skepticizmu, který mě obecně staví proti všem dívčím románům... Joshn Green nepatřil mezi mé oblíbené autory... ovšem po knize Will Grayson, Will Grayson na které pracoval s Davidem Levithanem jsem musela svůj názor přehodnotit... tento pán má skutečný talent na psaní knih a rozhodně si zaslouží obdiv ;)

bartosovic00
08.03.2016

Autor jsem si celkem oblíbila. Píše takové oddechovky pro mladší čtenáře a meti ně patřím i já.
Má nejoblíbenější kniha od něj je Hledání Aljašky.
Některá témata (viz: Hvězdy nám nepřály) jsou velice zajímavá, ale jiné (viz: Příliš mnoho Kateřin) jsou nudná a málem jsem i knihu odložila. Od začátku byl jasný její konec.
Nechci tady autora nijak pomlouvat, protože píše hezky, ale myslím si že většina dvanáctek (ale i starší) z jeho knih dělají až příliš velkou vědu

MissiPippi
07.03.2016

Autor pro nenáročné čtenáře.

Z jeho knih mám rozporuplné pocity. Rozporuplný je přesně to správné slovo.

Některé jeho příběhy a témata jsou nepopiratelně originální, ale zvolená psaná forma (jak slohovky ze základky) daným tématům dle mého škodí. Působí to prohnaností nebo dokonce neschopností. To jest psát o vážných věcech tak jednoduše ne pro dospělé, ale pro mladší čtenáře, kteří jsou podstatně důvěřivější a méně náročnější jako čtenáři/zákazníci. K tomu se to okoření sladkými pasážemi a šance na úspěch/oblíbenost/výdělek budou tak mnohonásobně větší. Obdivuji obchodního ducha pana Greena (a spoustu dalších jemu podobných).

Co dále u autora oceňuji?
Přeci jen občas velmi chytře vystihne jistý povahový rys člověka, bohužel to zanikne v hordě těch neuvěřitelných povahových rysů. Dále se mu občas povede mě upřímně rozesmát. A jeho použité citace jsou zajímavé .

Co nedokážu u autora ocenit?
Neuvěřitelné postavy, člověk je nemůže brát vážně. Ten kontrast, kdy postavy jemně a naivně hodiny přemýšlí o významu polibku, ale pak mluví o sexu jak nějaké štětky z bordelu (trošku přeháním, ale pro mě je to jako pěst do oka).
Dále ta jeho jednoduchá podbízivost, jinak si ten styl psaní vysvětlit neumím. Tak moc mě mrzí, že největší slávy a opěvu se dočkávají autoři tohoto typu, co píšou tak obyčejně. Chápu, že dnešní doba je náročná, co se týče psychiky a člověk si chce oddechnout a tím tyto knihy získávají na oblíbenosti. Ale právě proto nemohu nazvat pana Greena jedinečným, protože je jako každý druhý v dnešních knihkupectvích jen o něco málo lepší.

Takže nepopírám líbivost jeho knih, jeho knihy se čtou s lehkostí, ale skutečně ocenit ho dokážu snad až za 50let, pokud si na něj vzpomenu/ete....

Allison
06.02.2016

Skveli spisovatel mam od nej rada nekolik knih.Jde videt ze opravdu vi o cem pise.

DominaCZ
05.02.2016

Rozumím, že jeho tvorba je pro dnešní rozháraný, rozervaný lidičky, který neví, jestli se mají ve třinácti zabývat tím, kdo je miluje víc nebo tím, jak je na tom jejich zdravíčko nebo jak prožívají smrt nejbližších.
Nevím, jestlií tím chce nastínit, že i tihle mladí mají své bolesti, asi ano... za nás kolem roku 2000 žádný takový autor nebyl, za nás byla doba Lanczové a ta psala podobný románkový věcičky, proto se mi to, že se pro mladý nepíše ani dnes nic jinýho, nějak .. hnusí.
Ptám se totiž světa - to nemají v palicích nic jinýho? A očima Greena - proč jim dává tak úžasně chytré řeči, pohled na svět, podivná přátelství kopanců a posměchu ( Aljaška) nebo nereálnou směsici síly a posměchu vůči sám sobě, i když jde už o život, který končí ( Hvězdy)?
Snažím se ho jako dospělý člověk pochopit, čeká mě jeho třetí kniha, ale obávám se, že to bude opět to samé ... Je nejvlivnější člověk díky tomu, že píše o nereálným mládí a nalívá to do srdíček dětiček... panejo.

Ajax
26.12.2015

John Green je nejlepsi ja sem zacla cist snezi snezi a to je opravdu dobra knizka

Kacuss_
23.12.2015

Miluju jeho styl psaní. Opravdu doporučuji :)

Blanche2001
08.12.2015

Tenhle spisovatel má fakt zvláštní styl psaní. Jeho postavy prostě nejsou skutečné. Takové charaktery, jako on vytvořil, nikde na světě nenajdete. Všichni jsou hrozně chytří, filozofové, co věta, to citát... Docela se divím, čím ostatní 'soudruhy' pode mnou tak "natchne". Nejsem z kamene, docela často u knih a filmů brečím, ale u Johna Greena prostě nic. Neříkám, že neumí psát - to umí, ale neumí psát o lidech a lidských vlastnostech.

Julie456789
21.11.2015

Jeden z nejlepších autorů , rozhodně doporučuju :-)

Ady2
16.11.2015

Opravdu skvělý autor. Zatím jsem nečetla knihu, která by mě nezaujala.

Stývn
30.10.2015

John Michael Green je můj nejoblíbenější autor, a myslím že nejsem jediný. Nejvíce mě obdivuje tím, jak rozumí dnešním teenagerům a jak svými citáty každého natchne. Četl jsem od Johna všechny knížky, kromě Aljašky, kvůli nízkýmu hodnocení, ale až dočtu jeho nejnovější hit "Sněží sněží" na kterém se podílel ještě s dvouma autorkama tak se do ní pustím taky :-).

Beky
28.10.2015

Skvělý autor zajímavých, šťavnatých a životních příběhů ... :) Zatím snad každá jeho kniha ve mě něco zanechala, nebo na mě zapůsobila, ale bezkonkurenčně BEST je kniha Hvězdy nám nepřály. :)

Teribookoholik
10.10.2015

Kniha Hvězdy nám nepřály se mi moc nelíbila (2b.-5) ale přece jenom si přečtu papírová města :-)

janyska13
07.10.2015

Zatím se mi nejvíce líbila kniha Hvězdy nám nepřály. Hledání Aljašky byla podle mě naprostá nuda, Papírová města byla lepší, ale žádná sláva. Proto teď sbírám odvahu na další knihy. :D

Lolaniky
29.09.2015

nejlepší autor co znám vážně super

Ellkao
16.08.2015

John Green je neobyčejný autor :) všechny knihy které jsem četla jsem si opravdu vychutnala, a to jsem opravdu náročný čtenář :D pamatuju si jak jsem lacne koukala do výloh knihkupectví a a přála jsem si mít doma hit Hvězdy nám nepřály (vlastně ani nevím proč jsem si tu knihu nekoupila :D). Vzpomínám jsi na moment když jsem ji později dostala od přítele :)) přečetla jsem ji za jeden den, vlastně asi za tři hodiny ... A v tu chvíli jsem si řekla že John Green prostě umí !

Anoell
06.08.2015

Všechny knihy, které jsem od něj četla, jsem si užila a moc se mi líbili. Green je už dospělí muž, přesto stále rozumí teenagerům. Často se mi to nestává, ale do jeho postav se vždycky dokážu vžít. Příběhy jeho knih se odehrávají v reálném světě a přeci jen je na nich cosi... Kouzelného. Díla tohoto spisovatele prostě nejde nemilovat.

klarcal
30.07.2015

Jde vůbec nemít rád jeho knihy? Jeden z jedinečných spisovatelů s úžasnýma citátama. Kloubouk dolů!

Temi
17.07.2015

John Green je opravdu naprosto jedinečný spisovatel. Už dlouho jsem se nesetkala s někým jehož díla jsou zároveň humorná a zábavná také plná fylozofie. Můžete se zamýšlet klidně i hodiny nad významem některých z mnoha jeho metafor, jež v knihách užívá.
Faktem je, že leč jeho knihy působí na první pohled jako klasické romantické příběhy, v sobě nesou mnohem víc. Nutí vás zamýšlet se. Co se nám tím vším snaží sdělit? A najednou zjistíte, že kniha je dočtená a ve vás nezůstane ten romantický kontext knihy, ale ty metafory a otázky o životě, společnosti a lidech samotných.
Myslím, že je škoda, že jeho starší díla u nás začala vycházet teprve po úspěšném "Hvězdy nám nepřaly", protože i ostatní knihy toho mají hodně co říct.

Týnušxxx
03.07.2015

Rozhodně úžasný Spisovatel (to velké s je schválně)! Jeho knihy se mi líbí, jsou vtipné a čtivé. Nejraději mám Hledání Aljašky :-)
Jediné co bych vytkla je podobnost jeho postav v různých knihách, když porovnáte takovou Aljašku a Margot... :/